Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Tak jo, přečteno za pár hodin a stálo to za to :-D. Zatímco první díl téhle romance mě donutil přemýšlet o vztazích, tak tenhle jsem si opravdu užila. Miluju příběhy psané v ich formě a pokud se střídá pohled hlavních postav je to pro mě ještě přitažlivější. Příběh Tea a Erika mě opět pohltil a bylo fajn sedovat jak oba zápasí se svými démony. Každý z nich si prošel svým vlastním peklem a jen jejich vzájemná láska jim pomůže se z toho dostat. Na druhou stranu, kdyby si některé situace vyříkali hned a nesnažili se jeden druhého tak chránit usnadili by si život a nemuseli prožívat takové nervy, ale to už zavání spoilerem, takže víc neprozradím :-). Snad jen to, že příběh postupně nabírá na obrátkách a cesta do Brna nemá chybu :-). Pokud máte rádi svižné oddychovky, určitě po tehle sérii sáhněte.

09.06.2019 5 z 5

V zajetí mágů V zajetí mágů Arnošt Vašíček

Autor nás provází po celém světě, do míst, kde ještě vládnou místní šamani a přibližuje nám jejich neuvěřitelné kousky. Stejně tak se zabývá všetci a proroky, ale i magickými schopnostmi drahokamů. Některé skutečnosti uvedené v této knize mě opravu překvapily.

08.06.2019 4 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Tuhle knihu jsem začínala číst rozporuplnými pocity. Žádnou knihu s LGBT tématikou jsem doposud nečetla a nebyla jsem si jistá jestli se mi to bude líbit. Ovšem už u druhé kapitoly jsem věděla, že ano. Abych byla úplně objektivní, je pravda, že mi Teo zpočátku lezl nanervy svou "ufňukaností", ale jak příběh postupoval dál, tak jsem zjistila, že je to kluk se srdcem na dlani, se kterým pořádně zamával nehezký rozchod s bývalým partnerem a to tak, že se bál znovu někomu uvěřit.
Od chvíle, kdy jsem se do příběhu začetla, musím přemýšlet nad tím, že i když mám ve svém okolí pár gayů, nikdy mě nenapadlo, jak složité pro ně musí být najít někoho s kým chtějí strávit celý život. Vždyť je to těžké i pro 96% hetero společnost. Tím se kniha odlišuje od ostatních oddychovek, neboť nad ni budu ještě nejakou dobu přemýšlet. Navíc za par dní vychází další díl, takže se k příběhu Tea a Erika brzy vrátím :-)

03.06.2019 5 z 5

Kniha ke spálení Kniha ke spálení Bruce Holsinger

Středověké pátrání po ztracené knize, která neměla spatřit světlo světa, začínající vraždou neznámé dívky, to je Kniha ke spálení. Přiznám se, že i když to nikdy nedělám, tak jsem v první půlce knihy několikrát uvažovala, že ji odložím a nedočtu. Podle mého názoru je začátek těžkopádný a více-méně nesrozumitelný, ale zhruba v půlce se to zlomilo a kniha dostala spád. Ve chvíli, kdy se začal celý příběh rozmotávat už jsem knize propadla. Škoda toho začátku.

02.06.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Zpočátku jsem si říkala proč je tahle kniha zařazena mezi thrillery, ale jak jsem četla dál tak mi to došlo. Autorka velmi dobře stupňuje napětí, takže se s každou stránkou dostavate hloub do příběhu, až nakonec potrebujete vedet jak to bude dál, kde je pravda a jak to tedy vlastně skončí :-) .

21.05.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Úžasná kniha ke které se stoprocentně vrátím. Tentokrát jsem hlatala příběh a poznámkám pod čarou jsem nevěnovala tolik pozornosti. Podruhé si jí budu číst pomaleji a pečlivě :-). Už se těším na další díl.

19.05.2019 5 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Na to, že se jedná o žánr, který obvykle nečtu jsem se velmi dobře bavila. Janie je trochu (vlastne hodně) zvláštní. Je to ten typ člověka, který má naprosto geniální analytický mozek s fotografickou pamětí, ale pro praktický zivot úplně nepoužitelný, ptoto mě fakt bavilo sledovat její myšlenkové pochody i to jak ji s obrovským zpožděním dochází naprosto zřejmé skutečnosti.

12.05.2019 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

K téhle knize mám jedinou výtku a to její název, který si ne a ne zapamatovat. Neustále přehazuji ta dvě slova v názvu a mluvím o ní jako o Malostranských čarodějkách :-(. A jinak.... i když je kniha určena pro mnohem mladší čtenáře než jsem já (hlavní hrdince je 14) tak jsem si příběh užívala. Myslím, že Ginever, Teo, Šprtka i Barbie by si časem zasloužili další příběh. Moc by mě zajímalo, jak se bude jejich vztah vyvíjet :-)

10.05.2019 5 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

I tento díl se četl velmi dobře a po pravdě jsem teď naštvaná jednak na vydavatele, že nevydal zabývající tři díly v češtině a za druhé na sebe, že jsem si to nezjistila dřív. Skončit takhke uprostřed příběhu je hrozný. Teď budu pořád přemýšlet jak to vlastně dopadlo. Pokud toto moje hodnocení čte někdo, kdo to dočetl v originále, napište mi zprávu, ať mám klid :-)

06.05.2019 4 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Tento díl se mi líbil o chlup méně než ten první, přesto mě bavilo ho číst. Jen jsem si už v prvních větách jsem všimla chyby. Nejspíš jde o chybu v překladu, ale v prvním díle nám hlavní hrdinka sděluje, že poprvé vyvolala stín z andulky a na prvních stránkách druhého dílu to byl najednou pes? To je ovšem jediná závažnější chyba, kterou jsem objevila :-). Už se těším na další díl.

05.05.2019 4 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Kdyby to nebylo fantasy, tak tahle kniha patří mezi thrillery. Masový vrah co rituálně zabíjí ženy a čarodejka a detektiv co je fae (víla) pátrají po vrahovi. To byla jízda:-). Uz se těším na další díl.

01.05.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Po letech, kdy mě syn přesvědčoval ať si to přečtu, že se mi to bude líbit, nazrál čas. Asi do poloviny knihy pro mě byly některé pasáže náročněné. Nedávalo mi to, nevzpomenout si na své dětství (rozcvičky s rozhlasem po drátě, fronty na nedostatkové zboží, organizace volného času a akce Z...). Pak už se to četlo lépe, i když příběh samotný postupně gradoval. Doufám, že nás taková budoucnost již nikdy nepotká, i když mám pocit, že k ní spějeme. Brrrr......

30.04.2019 4 z 5

Rozhodnutie Rozhodnutie Michaela Zamari (p)

Skládám poklonu autorce. Toto je velmi dobře zpracovaný příběh. Od začátku až do konce nás drží v napětí co přijde. Zpočátku chcete zjistit jaká hrozba vlastně Raven hrozí, a pak podezíráte každou novou mužskou postavu, že to je on. Alespoň u mě to tak bylo a přesto jsem byla úplně vedle :-).

24.04.2019 5 z 5

Císař alchymistů Císař alchymistů Otomar Dvořák

Dlouho sháním nějakou knihu o Rudolfovi II a název této knihy vypadal, že je to to, co hledám, není :-). Kniha není ani tak o životě císaře Rudolfa, ale hlavně o lidech z jeho okolí. V příběhu potkáváme spoustu postav jako je John Dee, magistr Kelly, hraběnka Stradová, Filip Lang a další. Přestože to není to co jsem hledala, příběh se mi líbil, je velmi čtivý a má spád.

20.04.2019 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Honba za šíleným masovým vrahem nás zavede nejen téměř po celém Německu, ale i do Vídně. V knize se objevují dvě časové linky. První je v reálném čase a sleduje práci vyšetřovatelů, kteří se snaží přijít na důvody bizardních vražd a na spojení mezi jednotlivými oběťmi a tím předejít další vraždě a v druhé se vrátíme asi o 6 měsíců zpět a při terapeutických sezeních zjišťujeme jak velký sociopat vrah vlastně je. Kniha ma spád a četla se mi velmi dobře.

18.04.2019 4 z 5

Ďáblovo písmo Ďáblovo písmo Michael Cordy

Tuhle knihu jsem si užila. Je přesně podle mého gusta. To že Voynichův rokopis v sobě skrývá doposud nerozluštěnou zahadu, o tom není sporu, ale co když nám jeho vyluštění odkryje zahadu ješte větší? Uvěřitelná zápletka, honba za "pokladem", padouch, který to chce vše pro sebe a jde přes mrtvoly, nic z toho v knize nechybí. Děj krásně odsýpá, zhltla jsem jí téměř na jeden zátah a kdybych nemusela do práce tak ne téměř :-).

13.04.2019 5 z 5

Vzestup Vzestup Kiersten White

Druhý díl byl plný krve a války, přesto bylo zajímavé sledovat osudy obou sourozenců. Lada, která si jde tvrdě za svým cílem je nucena dělat rozhodnutí, na která by neměl žaludek leckterý chlap. Na druhou stranu Radu se díky sultánovu přání dostává do Konstantinopole a prožívá boj o dobití uvnitř města, kde se musí rozhodnut na čí straně vlastně stojí.

08.04.2019 4 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Příběh mladé dívky od jejího dětství, které prožila na Valašsku, až po dospívání v arabském světě, kam se dostala jako rukojmí, které má zajistit dodržování dohod mezi jejim otcem a sultánem, na strane jedné a téměř stejně starým třetím synem sultána na straně druhé. Bylo zajímavé sledovat vývoj postav i vzájemný vztah a jsem moc zvědavá na další díl.

05.04.2019 4 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

I druhý díl byl super. Příběh Ruby se nám krásně zamotal, i když pravdu o jejím původu jsem tušila už v prvním díle. Tedy mám na mysli to s její mámou, to druhé mě překvapilo. Doufám, že brzy bude další díl.

31.03.2019 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Hezký příběh, kde se potkávají dvě naprosto rozdílné druhy magie. vyvoj vztahu hlavnich postav byl sice předvídatelný, ale i tak mě to bavilo. Už se těším na další díl.

27.03.2019 4 z 5