Ďáblovo písmo

Geolog Ross má v životě vše a kromě toho čeká se svou krásnou manželkou Lauren prvního potomka. Když akademička Lauren rozluští Voynichův rukopis, po staletí opředený záhadami, ocitne se ve smrtelném nebezpečí. Rossovi nezbyde než vyhledat bájnou zahradu, kterou mu podle rukopisu vylíčila. Není však sám. Při závodu s časem a vrahem objeví místo, které může podrýt vše, co si dosud myslel o původu života na Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405721/dablovo-pismo-LfK-405721.jpg 4.412
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Alpress

The Source (2008)

Kniha Ďáblovo písmo

cedos

Tak trošku, ale ne úplně Indiana Jones … zajímavá zápletka, skvělé téma dosud nerozluštěného rukopisu, morální dilema a pohled na svět v konfrontaci náboženství a reálného vidění vědce. Kniha se mi moc líbila a doporučuji ji, i když je tak trochu sci-fi co se týče zázraků. Kdysi když psal pan Verne … tak to možná měli čtenáři také za neuvěřitelné … příroda nás určitě má ještě čím překvapit, pokud ji nestihneme dříve zničit.

EvikU.

Kniha byla celkem čtivá. Ale na můj vkus až moc vražd, moc zázraků a nevím něco mi tam chybělo nebo naopak přebývalo. Přemýšlela jsem i o 3 hvězdách.

Bobina74

Skvělá, parádní jízda, více v recenzi od Kniha za knihou.

Lenka_S

Tuhle knihu jsem si užila. Je přesně podle mého gusta. To že Voynichův rokopis v sobě skrývá doposud nerozluštěnou zahadu, o tom není sporu, ale co když nám jeho vyluštění odkryje zahadu ješte větší? Uvěřitelná zápletka, honba za "pokladem", padouch, který to chce vše pro sebe a jde přes mrtvoly, nic z toho v knize nechybí. Děj krásně odsýpá, zhltla jsem jí téměř na jeden zátah a kdybych nemusela do práce tak ne téměř :-).

Michael Cordy
anglická, 1962