Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Migréno, díky! Migréno, díky! Jana Kočendová

V úvodu musím říct, že moc (vlastně skoro vůbec) nečtu tenhle typ knih. Mám tím na mysli knihy k osobnostnímu rozvoji. Vlastně ani nedokážu říct proč jsem po ní sahla, možná to byl šestý smysl :-), o kterém kniha pojednává. V úvodním příběhu jsem viděla tak trochu samu sebe. Také jsem účetní na volné noze, a i když svou práci miluji, poslední dobou mě to ubíjí. Zkusím se držet rad, které nám autorka předkládá - změnit svůj přístup a brát vše pozitivně. Třeba zase začnu ráda chodit do kanceláře.

25.02.2020 5 z 5

Dědictví Dědictví E. E. Holmes

Úvodní kniha do duchařské série se začíná odvíjet poté co Jessica nastoupí na vysokou, i když krátce před tím přišla o jedinou blízkou osobu. Zpočátku to vypadá, že jí život na škole přinese klid a řád, konečně si našla kamarádku a vypadá to, že ten hezký kluk, kterého párkrát potkala o ní také jeví zájem. Jenže když se neobjeví na hodině na které by měl být a kde by měl odevzdat seminární práci, má Jess potřebu ho u profesorky omluvit. V tu chvíli se jí obrátí celý život vzhůru nohama a ona postupně zjišťuje, že její rodové dědictví se nedá jen tak ignorovat.
První díl nebyl špatný a jsem zvědavá jak se příběh bude dal vyvíjet.

23.02.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Bylo fajn sledovat, jak se rodí přátelství mezi dvěma lidmi, kteří se nikdy neviděli a jen si nechávají vzkazy po bytě i to jak hlavní hrdinka pomalu opět získává sebevědomí po nevydařeném předchozím vztahu. Je to příjemná oddychovka, která pobaví, ale vracet se k ní nebudu.

11.02.2020 3 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

"Milujujte celým svým srdcem, dokud máte příležitost, protože život je příliš cenný, aby se vyplýtval na nějaké pochyby." Nádherná pravda z této velmi milé knihy. Příběh Jemmy a Braxtona mě chytil za srdíčko. Když Jemma po autonehodě ztratí paměť a nepoznává nikoho a nic ze své minulosti, začne jí Brax psát dopisy, ve kterých jí připomíná (nejen) své důležité okamžiky jejich společného života. Musím se přiznat, že jsem se v tomto příběhu stejně jako Jemma těšila na každý dopis, který dostala. Vřele doporučuji všem, kdo mají náladu na příběh plný lásky.

08.02.2020 5 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Tahle kniha poskytuje docela zajímavý pohled na život v neklidné Africe, ale i příběh o tom, že jedno špatné rozhodnutí může změnit osudy mnoha lidí. Hlavní hrdinka Rebeca žije ve svých 17 letech s rodiči v Africe, kde její otec působí jako velvyslanec. Se svou první láskou otěhotní a při cestě do porodnice má velmi vážnou autonehodu, při které zemře její matka i nenarozené dítě, jenže o 17 let později se dozví, že ne vše je tak, jak jí otec celou dobu tvrdil a ona se vydává zpět na místo, kde tolik ztratila. Kniha je velmi čtivá a přiznám se, že mě nutila přemýšlet o tom, zda je vůbec možné nějak pomoci večnými válkami zmítané Africe.

31.01.2020 4 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

No nevím, nevím. Samotný příběh nebyl špatný, ale chvílemi mi Jake lezl hrozně na nervy. Chápu, že se musel vypořádat se svými démony, jenže některé pasáže z jeho pohledu mi připadali hrozně zženštilé, skoro až ukňourané a to mi k němu prostě nesedělo a dle mého to tu knihu celkem zabilo.

18.01.2020 3 z 5

Rekviem pre anjela Rekviem pre anjela Michaela Ella Hajduková

Velmi hezký a milý příběh, který nás zavedl do světa démonů (v tomto případě Inkubů). Moc mě bavilo sledovat jak se pomalu rodí vztah mezi Adrienne a Niccolom (Amadeom) i historická linka, která se vrací k životu Isabelly. Celkový dojem mi však zkazila poslední část, která byla na můj vkus až příliš rozvláčná. Přesto se těším na druhý dil, protože jsem zvědavá, jestli najdou cestu jak spolu být.

10.01.2020 3 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

Po škole Caroline nastoupí jako koncipientka ve věhlasné právní firmě, do které jí přijal její profesor a mentor. Její první pracovní úkol je výpomoc na velkém případu proti společnosti, vyrábějící potraviny z geneticky upravené sóji, která poškozuje ledviny. Zpočátku to vypadá, že se jedná o předem prohraný případ. Důkazy, které by jim pomohly jsou naptosto nedostatečné, až do chvíle, kdy Caroline zjistí, že existuje studie, která to přímo prokazuje. Jenže její autor je mrtvý, spoluautorku nikdo nemůže najít a po studii samotné není ani stopa a tak začíná složitá a nebezpečná cesta za nadějí na úspěch.
I když mi Caroline lezla chvílemi hrozně na nervy, tak jsem si příběh užila a konec mě docela překvapil.

02.01.2020 4 z 5

Poslední klíč Poslední klíč Alec Palmer (p)

Námět, ani děj knihy nebyl špatný, ale mám několik ale... Vadilo mi několik věcí. Za prvé mé fakt unavovalo neustále číst o typech zbraní (autor je zřejmě vojenský fanda), které mě jako laikovi vůbec nic neřekli (nevěděla jsem, zda má střelec v ruce pistoli, pušku, kulomet, či jinou zbraň. Za druhé se mi vůbec nelibilo složení týmů u tajné organizace, která by údajně měla chránit zájmy Evropy (v čele hlavního týmu bývalý člen SS, to jako fakt? Nehledě na to, že by to již musel být stařec a ne chlap v plné síle). A v neposlední řadě samotná ředitelka výkonné sekce. Na jedné straně mrcha k pohledání a v zapeti naivní až to neni hezké.
Docela mě pobavilo využití v pražské restauraci EET jako způsob podání kódované zprávy, alespoň k něčemu by mohlo sloužit :-D

01.01.2020 3 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Už strašně dlouho jsem nečetla žádnou historickou romanci a musím říct, že mě tahle kniha nezklamala. Příběh krásné Emily v sobě ukrývá nejen společenské konvence, kdy stačí jen trochu vybočit z řady zavedené etikety a máte na krku skandál, tak i prvky detektivky a napětí. I když byl příběh předvídatelný, tak mě bavilo ho číst a byla jsem zvědavá, který z těch dvou je nakonec ten padouch.

28.12.2019 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Když Charlotte prodává své svatební šaty, které si pořídila na svatbu, ke které nikdy nedošlo, objeví jiné, které jí naprosto uchvátí. Neodolá a při jejich zkoušení objeví na vnitřní straně sukně přišpendlený modrý, velmi romantický vzkaz a začne ji zajímat co se stalo s tímto párem. První setkání s autorem tohoto vzkazu však nedopadne zrovna podle jejích představ a tim se začíná odvíjet příběh dvou zrazených srdcí, která se z různých důvodů bojí znovu věřit v lásku. I když se jedná o klasickou šablonu většiny romantických příběhů, kniha byla velmi čtivá a líbila se mi.

21.12.2019 3 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

U téhle knihy jsem hrozně dlouhou čekala na e-knihu, až jsem nevydržela a koupila si ji v papiru. Celým příběhem jsem proplouvala s očekáváním, kdy a jaké schopnosti se u hlavní hrdinky Elloren projeví. Moc mě bavilo sledovat její životní příběh, kdy se z pohodové vesnické dívky, přes rozmazlaovanou členku vysoké společnosti, stane "vyvrhel", který si musí ujasnit co je vlastně v životě důležité. K plnému počtu hvězdiček mi tam, ale něco málo chybělo, přesto se těším na další díl, doufám, že bude brzy.

15.12.2019 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Milý vánoční příběh plný romantiky, jehož hlavní děj se odehrává v malebné horské chatě. I když je kniha plná klasickych romantických klišé a v druhé části příběhu místy až příliš "přeslazená", k navození té pravé vánoční nálady je naprosto ideální. Navíc mě velmi uchvátil nápad na vánoční tábor, kde se hosté na týden oprostí od pracovniho stresu a věcného spěchu a v klidu si odpočinou a užijí si vánoce takové jaké by meli být.

10.12.2019 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Moc jsem se těšila na pokračování téhle série s Jude. Po tom co hlavní hrdinka prožila není divu, že je "divná" a neví jak se vrátit do života. Navic opět řeší případ sériových vražd, kde počet obětí narůstá fibonacciho posloupností. Opět jsem nebyla schopná se od knihy odtrhnout a můžu jí jen doporučit.

07.12.2019 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Tak tohle byla zase jízda. V tomhle díle byla hlavní hrdinkou Zuzanna, která je na první pohled pravým opakem Kingy. Dívka ze "zlaté klece", která nemusela nikdy nic řešit a má život naplánovaný bez jediného mráčku. Jenže......
Předpokládám, ze nas čeká ještě jeden díl a už se na něj těším.

03.12.2019 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tahle novela byla úplně zbytečná. Ani jedna z postav se nikam neposunula. Čekala jsem, ze se vyřeší vztahy vedlejších postav jako Luciena a Elain a Cassiana a Nesty, ale ..... takže za mě jedno velké zklamání.

01.12.2019 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Ani ve třetím díle nebyla nouze o napětí. Bavilo mě sledovat další osudy Ferye a Rhysanda, ale něco málo tomu chybělo a já neumím říct co.

01.12.2019 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po přečtení prvního dílu jsem z této série nebyla dvakrát odvázaná. Tamlin mě připadal takový nemastný, neslaný, ... ale pustila jsem se do tohoto dílu protože jsem byla zvědavá co se vyklube z Rhyse a dobře jsem udělala. Na začátku mi opět, kdo jiný než Tamlin, lezl hrozně na nervy, ale pak mě příběh vcucnul a už nepustil. Jdu na další díl :-).

24.11.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Musela jsed dát šanci i téhle sérii, neboť Skleněný trůn byl naprosto skvělý. Bavilo mě sledovat nelehký osud Feyre a držela jsem jí palce, aby všechny nástrahy zvládla. První díl považuji za rozjezdový a jsem moc zvědavá jak se bude vyvíjet hlavně jeji vztah s Rhysem, protože jsem přesvědčená, že není takový jak se tváří.

19.11.2019 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Napínavý příběh s erotickým podtextem to je Prokurátor. Bavilo mě sledovat, jak to mezi hlavními hrdiny jiskří, i to, jak si každý z nich vykládal věty toho druhého úplně jinak než byly myšleny, jako by byl každý z úplně jiné planety. Zároveň jsem s napětím sledovala jak to dopadne se Šedivákem, zda vyhraje podsvětí nebo zákon. Opravdu dobre pokládáný příběh a já se těším na další díl.

11.11.2019 5 z 5