lencin lencin komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dokonalé manželství Jacka a Grace Angelových není tak bezvadné, jak by se zdálo. Výborné,ale místy trochu nepravděpodobné. Třeba chování Millie a míra jejího sebeovládání. Ale četlo se jedním dechem....

18.10.2017 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Pěkné a miloučké. Volně navazující perličky, povídky.

16.10.2017 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Úžasné. Pořád na knihu musím myslet. Žádné snadné a hlavně dobré řešení pro adoptované dítě prostě neexistuje. Všichni včetně ní se snaží a dělají nejlepší možné, a přesto to není dost dobré.... A to vlastně Malinka měla nejlepší v rámci možného. Moc se mi líbilo,že v knize byly pohledy více lidí. 6 hvězdiček z 5. Příběh dvacetileté Mileny a její adoptivní rodiny.

16.10.2017 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Tak já nevím. Četlo se to dobře, ale něco tomu chybělo. Bylo zajímavé pororovat,že každý něco ukrývá před ostatními a každÿ má jiný výklad společně prožitého příběhu,ale prostě tomu něco chybělo.

12.10.2017 3 z 5

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

Krásná a dojemná.

11.10.2017 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vždycky znovu mě potěší a pobaví. Pro chvíle trudomyslnosti jako dělaná.

11.10.2017 5 z 5

Přírodní škola - cesta jako cíl Přírodní škola - cesta jako cíl František Tichý

Velmi zajímavý příběh vzniku a života jedné neobyčejné školy. Líla se mi upřímnost,s níž autor popisuje úspěchy i nezdary.

08.10.2017 5 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Krásně napsaná kniha o tuze smutném období. Pro děti,ale i pro dospělé. Terezín a 2.světová válka očima dvanáctiletého kluka. Výborné. A záslužné.

08.10.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Výborné, výborné. Už třetí kniha,kterou jsem od A.M. četla a opět výborná. Bohatý jazyk a krásné popisy postav. Příběh Václava Mánesa, jeho tří odudových žen, jeho dětí a dalších členů rodiny. Vše v kulisách 20.století.

03.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Výborné. Tolik knih s podobnou tematikou už jsem přečetla a pořád je co objevovat. Tady například,jak maloměsto v padesátých letech vnímalo Židovku,která jako jedna z mála přežila Terezín i Osvětim. A jak málo se o holokaustu mluvilo a jak byl antisemitismus stále přítomný. Výborně napsáno!

24.09.2017 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Výborné,výborné. Úžasně vykreslená atmosféra socialistického Polska. Úplně se mi vynořovaly vzpomínky na mé socialistické dětství. Nezvyklý styl psaní,ale vyhovoval mi. Doporučuji!

24.09.2017 5 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Dobré a dojemné, velmi velmi relativizující dokonalého Attica z Jako zabít ptáčka. Líbilo se mi dospělé prozření Čipery,ale na JZP to nemělo.

14.09.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Není to špatné,to ne, ale asi nejsem cílová skupina, mám pocit,jakoby P. Hartl psal pro efekt. Je to zajímavé, hlavně pohled mužský vs. ženský na stejné události. Ale něco mě prostě na té knize nevyhovovalo. Určité zjednodušení pro mě bylo až nedůvěryhodné. Byla to druhá Hartlova kniha,kterou jsem četla a další už asi nebudu.

07.09.2017 3 z 5

Všechno je jenom dvakrát Všechno je jenom dvakrát Michal Přibáň

Výborná kniha. Nemohla jsem se od příběhu Pavla Klimeše a jeho dospívání i dospělosti vůbec odtrhnout. Co by kdyby... Kdo je černý, kdo je bílý a vůbec, kdo je kdo?

03.09.2017 5 z 5

Paměti imaginárního kamaráda Paměti imaginárního kamaráda Matthew Dicks

Krásné. Příběh autistického chlapce Maxe očima jeho imaginární jo kamaráda Buda. Dojemné.

31.08.2017 4 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Opravdu zajímavé a důležité čtení. Paralely jsou až děsivé.

31.08.2017 4 z 5

Co bychom měli vědět, než odejdeme Co bychom měli vědět, než odejdeme Daria Heřmanová

Výborná kniha, která dává důvod k zamyšlení. Většina z nás se bojí o smrti mluvit a často i jen přemýšlet. Přes to jí nikdo z nás neuteče. Doporučuji!

28.08.2017 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Výborná kniha! Claire i všichni její blízcí jsou ovlivněni její progresivní Alzheimerovou chorobou. Doporučuji!

24.08.2017 5 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Zajímavé. Strach může ovládnout každého z nás a nikdo není jen černý či bílý. Je to jen krátká novela, a přesto nutí k zamyšlení.

20.08.2017 4 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut