lehaje lehaje komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak toto bylo naprosto úžasné. Nemohla jsem se od knizky odtrhnout. Novy pohled, velice zajímavý, na valku. Urcite se ke knizce nekdy vratim.

25.01.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

No toto bylo... asi zvláštní. To je asi to správné slovo. Asi první knížka, z který mám fakt depresi. A při čtení části Magdaleny jsem cítila vyloženě odpor. Je to samozřejmě můj subjektivní pocit, jak nahlížím na komunistickou dobu a jak nesnáším omezování práv. Knížku jsem dočetla a opravdu rychle - za dva dny, prostě paní Mornštajnová píše skvěle. Ale to téma mi prostě nesedlo. To varování tam je jasný, ty hlavní myšlenky knihy. Jen mám ráda, když knížku zavřu s pocitem, jeee to bylo teda silný, ale zároveň hezký. To tady nebylo. Jak si treba Hanu přečtu ráda znovu.Tak tuto určitě ne a ani tedy doporučovat nebudu.

17.04.2023 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Jako dítě jsem snila, že budu jednou knihovnicí a tady to hlavní hrdinka dotáhla na vyšší level. Je to krásná odpočinková knížka, která se čte úplně sama.

10.04.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

(SPOILER) Tak konečně dočteno. Kniha jako celek se mi líbila, historická část je zajímavá, jímavá, smutná... Jen mám raději, když se do minulosti vracím přímo, ne jen vzpomínáním, které bylo prerušováno. Proto jsem se tak nedokazala začíst a pořádně mě to v táhlo až na konci. A to rozuzlení. SPOILER..................................... Těšila jsem se na postupné sbírání důkazů a ne že se v jeho manželce hne svědomí a zradí manžela, se kterým je 60 let. No to bylo těžko uvěřitelné. Ale celkově to špatné nebylo, ale z tohoto období jsem četla lepší.

18.01.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět nezklamala. Bylo to zas něco jiného, než v předchozích knížkách. Ale opět úžasné. A zas to zanechalo ten zvláštní pocit, ten na kterým se musí člověk zamýšlet.

10.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Naprosto skvělá knížka, od které se nelze odtrhnout. Všem třem hlavním hrdinkám jsem fandila hned od začátku a od začátku se o ně i bála na jejich cestě životem. Četla jsem po Hotýlku a musim říct, ze toto bylo ještě lepší. Naprosto skvělé. Mrzí mě, že jsem už knížku dočetla.

08.05.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha se mi moc libilo. Tomuto obdobi se v knihach vyhybam, je na mě moc temná. Ale tato knížka to zlo spis natukava, a i kdyz mi někdy sel mraz po zadech, tak jsem se nemohla odtrhnout a knihu jsem precetla během jednoho dne.

27.02.2019 5 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Toto mě moc bavilo. Děj z druhé světové války byl naprosto úžasný a zase mi z této doby ukázal nové události. Současný milostný příběh mi hlavně konec přišel nevěřícný. Ale celkově knížka skvělá, přečtená za jeden den.

12.09.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tak tohle mě opravdu bavilo. Skvělá oddychovka.

06.11.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak nebylo to úplně špatné. I jsem se občas i nahlas zasmála. Někdy mi, ale ty vtipy přišly až přehnané a trochu mi vadilo, že tam nebyl žádný posun v jejich situaci.

25.08.2020 2 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Četla jsem od autorky mnohem lepší. Dočetla jsem jen ze zvyku, ze knížky neodkladam. Ale bylo to o nicem a nebavila mě.

29.11.2019 1 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Tak to byla naprostá bomba. Vim, že je hlavni hrdinka psychopatka, ale strašně mě bavila a opravdu jsem ji fandila.

12.11.2019 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Ze začátku jsem četla jedním dechem. Ten konec mě už trošku nebavil, přišlo mi to až moc pritazene za vlasy, ale celkově super. Velmi zajímavé téma.

21.01.2019 4 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Příběh se mi libil. Často mě i rozbrecel. Knížka rozhodně na zamyšlení. Jak by se člověk zachoval v autorcine situaci.

15.09.2019 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

To bylo prostě úžasné. Jsem toho úplně plná. Ano, ten konec a žili šťastně, a pokud neumřeli, žijí dodnes. Je trochu neuvěřitelný. A kde žijí, když vladnou tisíc km od sebe. A konec bitvy byl taky vtipný a těžko uvěřitelný. Ale to je jedno. Byla to prostě pohádka pro dospělé. Fakt je, že jsem posledni díl úplně hltala a proti jiným dílům jsem se nedokázala odtrhnout. Za mě top. Asi se k celé serii zase někdy vrátím.

30.07.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Ach to bylo, prostě krásné. Něco pro mou romantickou duši.

25.07.2019 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Byla jsem trosku na rozpacich z komentářů, ake rozhodla jsem se knizku zkusit. Musim rict, ze byla skvela. Konecne po dlouhe době knížka,od které jsem se nemohla odtrhnout. Hlavního padoucga jsem začala tušit až ke konci a romantická linka mi tam take seděla. Doufam, že si od autorky ještě někdy něco přečtu.

30.10.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Skvělá oddychovka.

24.05.2020 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Četla se trochu pomaleji. Musela jsem si dávat pauzy, abych tu historii vstřebala. Velmi mě překvapilo nakolik doprodobna se knížka zaobírá samotnou historii a vše je tam pořádně vysvětleno. To knížku protahuje, ale nebylo to na škodu. Samotna linka se mi libila, jak historická, tak aktuální, mě moc bavila. P. Morray, tedy vlastně i Graham by klidně mohli obživnout. Další literární postava, kterou bych ráda poznala.

26.09.2019 4 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Mně se to tedy libilo od začátku do konce. Ke konci jsem se bemohla odtrhnout a občas ve mně i slušně hrklo. Pěkné počtení.

01.12.2020 4 z 5