Leenah Leenah komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Ani druhý díl s detektivem Strikem opět nezklamal. Ačkoli kniha není nejkratší, ani chvilku jsem se u ní nenudila a neříkala jsem si, že by tam bylo něco zbytečně navíc, co by šlo vynechat. Těším se na třetí díl.

05.06.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Jakožto milovnice Harryho Pottera jsem samozřejmě propadla i těmto bajkám. Příběh tří bratří je skvělá klasika, ostatní příběhy mě také mile překvapily. Brumbálovy poznámky to celé hezky oživily a občas mě vážně pobavily :) prostě milé počtení a jako bonus překrásný obal a obrázky (mám vydání z roku 2017, nevím, jak vypadají starší).

01.06.2017 5 z 5

Všechny důvody světa, proč běhám Všechny důvody světa, proč běhám The Oatmeal (p)

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a opravdu mě bavila. Koupila jsem ji jako dárek a když jsem si ji chtěla jen prohlédnout, už jsem se od ní neodtrhla. Opravdu vtipně se zaobírá daným tématem a ve spoustě věcí jsem se našla. Mrzelo mě ale, že autor někde používá úplně zbytečné vulgarismy, což mě vedlo k odebrání jedné hvězdičky a celkově tedy hodnotím za 4 hvězdy.

31.05.2017 4 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství, kterou teď čtu dětem mých přátel a zbožňují ji.

23.05.2017 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Knihu jsem si půjčila, protože se mi líbil autorčin Dárce. Přečetla jsem ji za jeden večer a velmi ji oceňuji. Jsem ráda, že se v některých školách nachází na seznamu povinné literatury. Myslím, že má co nabídnout jak mládeži, tak i dospělým. Jsou věci, na které by se nemělo zapomínat, a tahle kniha je vhodně a nenásilně připomíná. Doporučuji všem, za tu hodinku a půl života to určitě stojí :)

24.04.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělá kniha, která mi dala nový pohled na dnešní společnost. Přečetla jsem ji jedním dechem, ačkoli sci-fi obecně moc nevyhledávám. Částečně mě deprimovala, ale zároveň mi dala naději, že jsou lidé, kterým není jedno, co se děje. Hodně jsem ocenila v novém vydání i předmluvu a doslovy. Jakmile se s někým bavím o knihách, tuhle ihned doporučuji.

12.04.2017 5 z 5

Princip čistoty Princip čistoty Randy Alcorn

Dobrá kniha pro křesťany, kteří chtějí jít cestou čistoty tak, jak je to psané v Bibli. Občas působí snad až moc radikálně, ale zároveň zde autor píše, že si z toho každý má vzít to, co pro sebe vnímá jako potřebné. Mně to v mnohém otevřelo oči a dalo mi to nový pohled na partnerské a přátelské vztahy v souvislosti s čistotou.

04.04.2017 5 z 5

Kniha mě moc bavila, verze scénáře filmu mě obohatila a ocenila jsem i glosář filmařských termínů :) o nádherné grafice snad ani není potřeba se zmiňovat. Doporučuji všem fanouškům Rowlingové.

31.03.2017 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Tuhle knížku jsem dočetla před pár minutami a upřímně úplně nevím, co napsat. Ze zdánlivě obyčejné knihy pro teenagery se stalo něco, co mi utkví v paměti na delší dobu a ještě mě bude stát nějaké to zamyšlení. Dokonce přemýšlím, že si konec přečtu znovu - po dočtení poslední kapitoly jsem otočila stránku v očekávání pokračování a ono nic, asi minutu jsem koukala na prázdnou stránku a nějak se s tím nemohla vyrovnat. Že to je od autorky vše a teď už to bude na mně. Velmi jsem pak ocenila dodatek na závěr, proslov autorky při přebírání ceny. Dal knize ještě trochu jiný rozměr. První polovina knížky je příjemné čtení, druhou jsem přečetla jedním dechem a rozhodně doporučuji!

26.03.2017 5 z 5

Lístek do ráje Lístek do ráje Joyce Carol Oates

Kdyby byla kniha o polovinu kratší, nejspíš bych ji hodnotila lépe. Námět byl velmi zajímavý, líbilo se mi zpracování z pohledu Kristy i Arona, hluboká sonda do osudů rodin, jejichž člen byl podezřelý z vraždy, i rozebírání mezilidských vztahů a osobností (naivita dcery, zlomenost a zloba podváděné manželky, syrovost kluka, který nikam nepatří). Bohužel mi přišlo, že spousta věcí se donekonečna opakovala, některé pasáže byly vyloženě zbytečné, monolog Jacky jsem měla chuť v polovině přeskočit, obtěžovalo mě neustálé přeskakování do minulosti na pár řádků, vkládání starých útržků vět mě bavilo asi dvacet stran, potom už ne... Kdybych ale měla vyzdvihnout jednu věc, která mě obohatila a kvůli které nepovažuji těch pár hodin, které jsem věnovala její četbě, za ztracené, byl by to nejspíš popis společenského postavení kluka s indiánskými kořeny, jeho vykořeněnost, nedůvěra druhým lidem, touha prosadit se alespoň pěstmi a popis toho, jak v daném místě a času byli lidé s indiánským původem hodnoceni a jak vypadal jejich život - v něčem mě to šokovalo ("V tak nedávné době byly v Americe takové předsudky vůči indiánům?! Byla situace opravdu tak vážná? A jak je to teď?"), v něčem mi to připomnělo situaci dnešních českých Romů a to mě, dalo by se říct, rozesmutnilo. Nemyslím si, že se ke knize ještě někdy vrátím, ale aspoň jsem nebyla vyloženě zklamaná koncem, což oceňuji :)

23.03.2017 2 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Kniha ve mně probudila touhu sbalit batoh a vydat se do Tibetu. Vykreslení tamější krajiny mě nadchlo, děj a myšlenky se mi líbily, jen některé pasáže byly až příliš popisné a dlouhé. Pro milovníky cestopisů určitě skvělá volba.

17.03.2017 4 z 5

Svět bílého boha Svět bílého boha Tomáš Ryška

Kniha mě zaujala především grafickým zpracováním, kvůli tomu jsem ji vlastně začala číst. Vzhledem k tomu, že jsem ani nevěděla, co od ní čekat, nebyla jsem vyloženě nadšená nebo zklamaná. Přišlo mi, jakoby začátek byl vlastně o něčem jiném než zbytek děje a z knihy jsem měla rozporuplné pocity. Myslím, že v mé knihovně zůstane spíš kvůli té grafice, než abych v blízké době četla znovu.

17.03.2017 2 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Zajímavé čtení s ještě zajímavějším rozuzlením. Některé části mě bavily více, některé méně, ale to se dá čekat téměř u každé knihy :) prostě hezká kniha o osudech dvou přátel.

17.03.2017 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Začátek mě hodně bavil a knihu jsem téměř hltala. Později nadšení trochu opadlo a četlo se mi hůř. Přesto ale v knize lze najít spoustu moudrosti a hlubokých myšlenek, takže stojí za to si ji přečíst.

17.03.2017 3 z 5

První kniha, kterou jsem četla od Jonassona a musím říct, že mě hodně bavil jeho styl a velmi zvláštní humor, který asi není pro každého. Bavilo mě rozuzlení celého příběhu, některé pasáže "okének do minulosti" mi přišly moc dlouhé, ale o to víc jsem se vlastně těšila na ty části ze současnosti. Nic podobného jsem asi ještě nečetla a těším se na další autorovy knihy.

17.03.2017 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Knihy citátů mám obecně ráda, ale od téhle jsem čekala víc vzhledem ke spojení s Malým princem. Určitě si ji ještě někdy prolistuji, ale nijak zvlášť mě neuchvátila.

17.03.2017 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Miluju Rowlingovou a Harryho Pottera, takže jsem občas měla snahu hledat její styl i v této knize (hlavně popisy lidí, míst) a přišlo mi, že někde určitá podobnost šla najít :) Knihu jsem měla přečtenou asi během tří dnů a doporučuji všem milovníkům soukromých detektivů. Cormorana Strikea jsem si oblíbila, jeho postava mi přijde skvěle vykreslená, a Robin to výborně doplňovala.

17.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi celkem hezky četla, po lehčím rozjezdu jsem pak druhou půlku knihy přečetla skoro najednou :) Sice jsem od ní asi očekávala víc vzhledem k recenzím, ale vyloženě mě nezklamala. Občas jsem se musela vracet o pár stránek zpět, abych se koukla na datum předchozího příběhu a ujasnila si časovou posloupnost. Stejně jako tady píšou další lidé, občas mě postavy trochu štvaly. Ale bylo zajímavé číst pohledy na jednu situaci od tří různých žen (postavení milenky vs manželky vs exmanželky).

22.02.2017 4 z 5

To nejlepší pro jeho slávu To nejlepší pro jeho slávu Oswald Chambers

Kniha pro křesťany, kteří to s Bohem myslí opravdu vážně...

29.01.2017 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem poprvé četla ve svých patnácti letech a byla jsem z ní nadšená. Nejspíš proto, že věk autora odpovídal mému věku a tedy i duševním pochodům :) teď po deseti letech jsem se ke knize vrátila a trochu jsem se obávala, že budu zklamaná. Ale knížka se mi četla dobře, v některých pasážích je autorův věk znát, ale s tím jsem počítala a čtení jsem si užívala. Chystám se na druhý díl.

23.11.2016 4 z 5