leanyka leanyka komentáře u knih

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Tato kniha byla pro mě zklamání. Těšila jsem se na první knihu od paní Soukupové, ale tato mě bohužel nechytla. Nicméně určitě zkusím jinou knihu od téže spisovatelky. Je to jednoduchý příběh - cesta na oslavu rodičů tří sester s dětmi. Nejzajímavější byl pro mne příběh maminky. Prostě jsem jen četla a četla, už jsem i přemýšlela že ji nedočtu, ale pak pokračovala a najednou konec - prostě nic mi tato kniha bohužel nedala. A docela mi chyběly uvozovky, takže ne vždy jsem si byla jistá, zda to co je napsáno si daná osoba jen myslí, nebo opravdu říká nahlas.

01.01.2020 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Další čtivá a poutavá knížka od Jojo Moyes. Mám ráda její knížky a tato opět nezklame.

01.01.2020 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další krásná knížka od Jojo Moyes, kdo má její knížky rád, tak nezklame. Dobře se čte. Četla jsem po Poslední dopis od tvé lásky a v porovnání se mi tato líbila o trochu méně. Ale doporučuji a určitě se k ní někdy vrátím.

01.01.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Jedna z nejlepších knížek co jsem za posledních, snad i několik let četla. Na knížku jsem se těšila, ale nic jsem si o ní dopředu nečetla, takže jsem neměla ani žádné očekávání. Ale úplně jsem z ní nadšená. Všem ji doporučuji. Napsaná krásným jazykem, čtivá a nemohla jsem se od příběhu Anny odtrhnout. Příjezd do Čech k rodině, kterou nezná, povinné vdavky a celý její život, spousta dětí a jak si se vším umí poradit... Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha se mi moc líbila, perfektní nápad takhle napsat knihu z obou stran. Člověk se sžije s první postavou a teprve poté zjišťuje i informace z druhé strany.

26.12.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Těšila jsem se na další knihu od pana Hartla, nicméně bych ji označila jako nejslabší. Určitě nezklame, ale ani extra nenadchne. Čte se hezky, jako všechny jeho knihy, jeho typicky humor se mi také líbí. Na můj vkus občas zbytečně drsná a sprostá slova.

Papírová města Papírová města John Green

Průměrná kniha, hezky se četla, první polovina super, postupně mě přestávala bavit a konec zklamal, asi jsem čekala něco víc.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dobře čtivá kniha, hezky propletená. Příběhy hrdinek se hezky, nenásilně prolínají.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U Aristokratky jsem opravdu chvílemi brečela smíchy. Nečekejte nic složitého, pro mě nejlepší oddychová, humorná kniha. Nicméně další díly už tolik nenadchly.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romantika, čtivé, na konci jsem opravdu brečela. Krásně napsané.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na knihu jsem dostala doporučení, že je úplně suprová. Moc jsem se na ni těšila, ale vzhledem k tomu, že jsem před tím četla Slepá mapa, která se mi líbila strašně moc, tak v porovnání se mi Hana líbila méně. Asi to bylo i tím, že jsem jsem na ni slyšela všude spoustu chvály - měla jsem asi přehnané očekávání.

26.12.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje první kniha od paní Mornštajnové a moc se mi líbila. Krásně čtivá.