lea25 lea25 komentáře u knih

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

O gulagu jsem sice slyšela,ale jen okrajově.Tohle byl pro mě masakr.Po válce zažily ještě větší hrůzu.Obdiv holkám,že to zvládly a nepohřbily v sobě víru.Taky bych doporučila jako četbu do škol.Nepovinnou.

26.05.2016 5 z 5

Mnoho stejných pocitů,které se mi i po letech vybavily.Trochu mě iritovalo to tajemno kolem Šimamoto,ale nakonec jsem za to byla ráda.A Jukiko..moudrá to žena.Určitě si ještě nějakou knihu od tohoto autora přečtu.

03.04.2016 5 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Moje první kniha od autorky.Pro mne čtivá,v některých situacích se s hrdinkou asi ztotožní každá žena.A já sama si jen dokreslila svůj příběh,proč jsem schopná teď víc brát,než dávat.

25.03.2016

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Mám ráda tyhle knihy,které jsou o ničem a o všem.Od strany 227 jsem to musela dočíst už do konce.
Mělo to svoje kouzlo před rokem 89 a vzrušení,jestli se dostane i na mě nová deska,na kterou jsem stála frontu v Alfa pasáži v Brně.Pár jich doma ještě mám...

07.02.2024 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Moc se mi to líbilo!Přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem byla zvědavá,jak to dopadne.Zadna nuda,sama akce.Ale ten otevřený konec a co se stalo se všemi ze záchranného člunu?

14.08.2023 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Mám ráda duchařinu,mám ráda thriller.Moc se mi tohle spojení nepozdavalo,ale nelituji.Jsem ráda,že jsem se do knihy pustila.Jak se blížil konec,nemohla jsem se odtrhnout .No a ten konec...

26.09.2022 5 z 5

Popmusic z Vittuly Popmusic z Vittuly Mikael Niemi

Skvělá kniha u které jsem se nejen zasmála,ale vzpomněla i já " se steskem a melancholií,které se mi nikdy nepodařilo zcela překonat."...

16.07.2020 5 z 5

Vražedné cédéčko Vražedné cédéčko Peter James

Po Opravdu mrtev?jsem se těšila na druhý díl.Bohužel "cedéčko"mě trochu zklamalo.Ale šanci Peterovi určitě ještě dám.

20.07.2019

Ostrov Ostrov Roy Jacobsen

Syrový příběh,syrová příroda.Nelehké žití.Představovala jsem si,jak by se tam asi žilo mně.Určitě by člověk neměl prostor ve své hlavě řešit malicherný kraviny,protože důležitý je přece žvanec.Doporučuji hlavně těm,co se litují a stěžují,že jejich život stojí za kulový.

20.07.2019 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Číst tuhle knihu ve 20 letech,zřejmě by mě oslovila víc.Mnohem víc se mi líbila Kafka na pobřeží.

12.12.2017 3 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Knihu jsem odkládala a moc se mi do ní nechtělo(ovlivněna zdejšími komentáři),ale nelituji.Na straně 291 mi i slza ukápla.Vždyť i S láskou Rosie může být pro některé jako z říše snů.

26.01.2017 5 z 5

Čas divokých malin Čas divokých malin Taťána Hlocká

Bavila jsem se,vzpomněla na své dětství.I já nosila tričko se Sandokanem..-D.Dojem mi trochu kazila politika,ale každý jsme to vnímali jinak.Na druhou stranu to vyvážil zážitek"supermutanta s chobotem".Dohnal mě až k slzám!Za mě tedy ano,tohle čtení můžu.

16.01.2017 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Za mě lepší než Hra na lež.Strašně mi vyhovovalo vidět druhým do hlavy.Kalkulace,manipulace,dozrání(snad trochu jo).Ano,moc se mi líbila,ani ten konec mi nevadil.

01.11.2016 5 z 5

Zlomená žena Zlomená žena Simone de Beauvoir

Líbily se mi všechny povídky.Takový lehčí začátek stupňují se k poslední povídce.Moc se mi líbil Monolog a ke Zlomené ženě...občas mi vstoupily slzy do očí.Na začátku mě hrdinka neskutečně štvala a opravdu jsem kroutila hlavou nad tím,že manžela nepošle k šípku..Prožít ale život s jedním mužem,žít v podstatě jen pro něj a pak fungovat bez něj.To chce opravdu čas,který potřebuje dozrát.

24.05.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jako dítě by ho člověk litoval,snad i chápal.Výchova bez trochu citu v kombinaci s vymýváním mozku.Od roku 1942,to už bylo čtení s hubou dokořán.Hrůza,hnus,děs!Tohle vidět na vlastní oči,mám noční můry do konce života.

07.05.2016 4 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Tři zraněné duše,které se měly setkat.
Vlastně autorka píše svá díla na toto téma.I když se mi tahle kniha líbila,místy šokovala, nejvíc mě zaujala Sonáta pro Miriam.Možná proto,že jsem ji četla jako první.

16.06.2024 5 z 5

Zima v Madridu Zima v Madridu Christopher John Sansom

Náhodou jsem narazila na historické kriminálky se Shardlakem,které mě chytily,zajímalo me,co má ještě autor na kontě.Valecnou dobu moc nemusím,ale udělala jsem výjimku kvůli Sansomovi.Dobry příběh, ponurý, smutný jak už válečné bývají.At je to světová nebo občanská válka.

26.05.2024

Hraběnka Coselová Hraběnka Coselová Józef Ignacy Kraszewski

Nečtu historické romány.Tento mi někdo půjčil.Myslela jsem, že se budu nudit,ale četla jsem jako detektivku,kterou jsem zmakla za tři dny.Vzhledem k době příběhu a bytí autora bych ten romantismus odpustila.

22.02.2020 5 z 5

Muzeum zkamenělin Muzeum zkamenělin Margaret Atwood

Docela těžké čtení a těžký život.Jen se osvobodit od strachů a postavit se sám za sebe.Snad jen ta Elizabeth mi přišla o něco \"výš\" než manžel.Lesja mi teda lezla na nervy????.Její chování se dá ale chápat vzhledem k jejímu věku.

31.01.2020 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Řekla bych svým způsobem šokující.Vybavily se mi komentáře vševědů pod články novinářů "černé kroniky“.A co všechno se mi honilo hlavou v pubertě.Jake štěstí, že jsem přežila bez újmy????

25.01.2020 4 z 5