Vražedné cédéčko

Vražedné cédéčko https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9513/bmid_superintendent-roy-grace-zasahuje-v-GWq-9513.jpg 4 54 15

Peter James: Vražedné cédéčko Superintendent Roy Grace zasahuje Akční krimi thriller s prvky hororu je po neobyčejně úspěšném titulu Opravdu mrtev? již druhou detektivkou anglického spisovatele, autora více než desítky románů a scénářů k filmům s hvězdným obsazením. Tentokrát se postavy jeho drsného příběhu pohybují v počítačovém prostředí toho nejnechutnějšího obchodu se smrtí gang zvaný Skarabeus natáčí a prodává hrůzné záznamy vražd prostitutek, pornoherců i náhodných obětí. Sympatický vyšetřovatel Roy Grace má skutečně kruté a rafinované protivníky... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Brána

Looking Good Dead , 2006

Luigi1
03.03.2023 3 z 5

Tak jsem si teda moc nepočet nic moc

iveta3689
26.10.2022 3 z 5

Dobře napsané, čte se samo. Autorův styl mě baví. Děj je ale zapomenutelný.

PeM
29.05.2021 3 z 5

Zbytečně moc okecávání, málo akce. Takový průměr, znovu už bych nečetla.

jprst
21.03.2021 3 z 5

Slušný detektivní thriller, kterému ale do úplné špičky mu přece jen dost chybí. Především je místy příliš rozvláčný se zbytečnými odbočkami, i když postupně přece jen nabere na tempu, k zvýšení napětí při četbě už to příliš nepomůže. Prostě kniha, kterou jsem docela s chutí přečetl, ale určitě se k ní už nebudu vracet a brzy na ni zapomenu.

ArwenAragorn
21.11.2020 3 z 5

60%
Náhle muž vytáhl z kapsy své kožené bundy něco, co se ve světle zalesklo. Když Tom zjistil, co to je, překvapením se naklonil k monitoru. Byla to dlouhá dýka. Dvěma rychlými a dlouhými kroky přiskočil muž k ženě, prudce jí kolem krku obtočil svou paži a nato jí vrazil mezi lopatky čepel dýky......

Dobrý thriller o počítačovém světě, kdy jeden gang prodává záznamy vražd různých lidí. Je tady opět detektiv Roy Grace a autor se více věnuje jeho osobnímu životu. Závěr je hodně akční. Ale mám pocit, že kniha mohla být kratší. Příběh je totiž rozmělněn mnoha zbytečnými sáhodlouhými popisy čehokoliv, což ubírá na jeho spádu. Přes mé výtky to není špatné, za přečtení stojí.

Danielbooks
05.07.2020 3 z 5

Když najdete ve vlaku neznámé DVD nikdy jej nevkládejte do svého počítače. Tom se tohoto pravidla nedržel, což osudově poznamenalo život jeho i jeho ženy. Studentku práv Janie někdo sleduje. A detektivové z týmu, jemuž velí superintendant Roy Grace, jsou povolání k řečení vraždy obětí jejíž rozčtvrcené tělo je nalezeno na poli.

Tyto tři události tvoří rámec příběhu. Četl jsem první vydání. Kniha má spíše pomalejší rozjezd a až někde v její polovině události začínají mít větší spád. Konec je pak opravdu thrillerový. Autor se hodně věnuje Royově osobnímu příběhu. Knihu mám v knihovničce už nějaký ten pátek a teprve teď jsem se odhodlal ji přečíst a žel zase zapadne. Je tam také spousta popisů, které, kdyby v knize nebyly, tak se nic nestane, což je to, co mi na knize vadilo proto ze čtyř snižují hodnocení na tři hvězdičky z pěti. Odpočinková literatura, která nezklame a ani nenadchne. Vhodné pro fandy detektivních thrillerů.

jarunka54
28.06.2020 3 z 5

Od Jamese první knížka, docela čtivá.

JosefKomensky
27.12.2019 4 z 5

vybornaa kniha. Ve druhee polovine uz sem nechtel prestart cist :-)

lea25
20.07.2019

Po Opravdu mrtev?jsem se těšila na druhý díl.Bohužel "cedéčko"mě trochu zklamalo.Ale šanci Peterovi určitě ještě dám.

konicekbily
28.07.2018 3 z 5

Je to horší než první díl série. Je tam hodně opakovaných informací z prvního dílu. Zbytečně moc děj natahuje, dalo by se vše zkrátit. Průměr.

pavčape
25.01.2018 3 z 5

Už jsem od P. Jamese četla lepší. Chvílemi rozvláčné, ze začátku celkem dost postav, které jsem si musela zpětně připomínat. Nakonec ale tři hvězdičky zaslouží

moudivlacek
23.10.2016 4 z 5

Skvělé pokračování dílu Opravdu mrtev? Jen mě maličko mrzí, že některé pasáže z prvního dílu se tu zase doslova opakují. Ale kdo nečte popořadě, tak alespoň vše pochopí.
Skvělá dedukce mozků, vychytralost zločinců a neústupnost v nouzi nejvyšší.
Prostě detektivka se vším všudy, jak má být.

Pav
30.09.2016 2 z 5

Jsem zklamaná. Četla jsem od tohoto autora Příšeří, tak jsem začala s nadšením, které mě ovšem rychle přešlo. Je to příííšerně utahaný. U detektivky mám ráda spád, ale autor do podrobností popisuje příliš mnoho postav, do třetího kolene zpětně. A když někdo položí otázku, dočkáte se odpovědi až za dvě stránky. A hodně mi vadí, že má autor potřebu rozepisovat, jakou má kdo značku šatů, parfému, hodinek, bot atd. Zápletka není špatná, ale kniha mohla mít třetinu stran.

jarin58
11.08.2016 5 z 5

Knihu jsem četl v původním názvu Vražedné cédečko,názvy originálu mají obě stejný takže nechápu tu změnu.Proto pozor na případný nákup.

minimonisek
23.06.2015 3 z 5

Skvělá detektivka, jen některé pasáže byly trochu rozvláčnější. Člověk ví, kdo je pachatelem již ze začátku a sleduje, jak se k němu dopracovává policie.

thrillery

Peter James