Zima v Madridu

Madrid leží v troskách po občanské válce, jeho obyvatelstvo hladoví a Německo pokračuje ve vítězném tažení Evropou. Británie vzdoruje a generál Franco zvažuje, zda si má jeho země zachovat neutralitu nebo vstoupit do války. Napínavé vyprávění, jež čtenáři v živých barvách líčí atmosféru Španělska své doby. Na pozadí histor... celý text

Napínavé vyprávění, jež čtenáři v živých barvách líčí atmosféru Španělska své doby. Na pozadí historické skutečnosti se rozvíjí dojemný milostný příběh a ukazují se následky obtížných rozhodnutí, před něž jsou postaveny hlavní postavy. Obrázek Madridu po skončení občanské války je vykreslen věrně a se smyslem pro detail. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/538/zima-v-madridu.jpg 3.921

Winter in Madrid (2006)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Zorka
13.01.2015

Poněkud smutně vyznívající román, jehož hlavního hrdinu si zamilujete už jen proto, že takového přítele by chtěl mít každý z nás. Pro mě byla chvílemi dost nepřehledná politická situace ve Španělsku, unikaly mi jistě drobné detaily, ale podstatné věci snad nikoli. Takže za mě ano, kus historie a kus lidství na jednom místě.

Wilbur
15.11.2013

Strhující román z období poválečného Španělska s překvapivým závěrem. Smutná historie jedné z nejúžasnějších zemí, jaké jsem kdy navštívil.

ondrash77
05.04.2013

O druhé světové válce toho bylo napsáno mnoho. Romány počínaje, vědeckými pracemi a dokumenty zdaleka nekonče. Dá se říct, že se jedná o nejpodrobněji zpracovanou událost v lidských dějinách.

Hitlerova cesta k moci, vzestup a pád Třetí říše, stejně jako konečné vítězství spojenců bylo zpracováno na všechny možné způsoby. O dění ve Španělsku po skončení občanské války toho bylo napsáno podstatně méně. C. J. Sansom tento dluh aspoň částečně splácí. Do období krátce po španělské občanské válce zasadil příběh tří spolužáků z Velké Británie. Celá recenze je tady: http://www.kniznistrepy.cz/2013/04/05/c-j-sansom-podzim-v-madridu/

Alma-Nacida
05.12.2012

Zajímavá kniha dobře vystihuje dusnou atmosféru Madridu na začátku války, bohužel mi připadá poněkud upovídaná, ale za přečtení určitě stojí.

Shardlake
04.10.2012

Strašně jsem si tuto knihu chtěla přečíst a musím říct, že jsem nebyla zklamána. Sice mě chvilku trvalo (asi 50-70 stran), než mě děj opravdu chytl, ale od té chvíle s přibývajícími stránkami byl děj víc a víc napínavější. Určitě si tuto knihu pořídím, pokud se mě ji někdy podaří sehnat. Je to sice trochu z jiného soudku než knihy o právníku Mathew Shardlakeovi, ale tento autor mě opět nezklamal. Doufám, že brzy zase od něj něco vyjde.