lazenskaveverka lazenskaveverka komentáře u knih

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Parádní kniha o mně absolutně neznámém Japonsku. Uhrančivý čarovný příběh. Doufám, že autorka brzy napíše něco dalšího. Já si na další dílo určitě počkám.

04.01.2021 4 z 5

Rasmus tulákem Rasmus tulákem Astrid Lindgren

Nádherný a silný příběh. Knihu jsem neznala, dcera ji donesla ze školy a četla mi část 10. kapitoly. Chtěla jsem vědět, jak to bylo před tím, začetla jsem se a teď tu sedím v slzách, knihu přečtenou a vychutnávám si tu nádhernou chvíli, tak jako Rasmus, když cucal karamely. ❤️

25.12.2020 5 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Příběhy doktora Proktora a jeho přátel prostě milujeme. Bezvýhradně. Královsky se bavíme, děti i rodiče. Vřele doporučuji audioknihu, podání Davida Novotného posouvá zážitek z knihy na vskutku nevšední, dá se říci prdicí. :-)

06.05.2020 5 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Tak tohle je opravdový zázrak. Poslouchali jsme jako audioknihu v autě na našich dalekých cestách s dětmi. A stal se zázrak, děti vydržely 5hodinovou jízdu bez jediného vyrušení. Poslouchaly, ani nedutaly. A my dospělí také ne. Málem jsme cílovou destinaci přejeli. Skvělý příběh ve skvělém provedení Davida Novotného (jeho Goranééé asi dětem zůstane ještě dlouho). Vřele doporučuju.

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Tak tohle je opravdový zázrak. Poslouchali jsme jako audioknihu v autě na našich dalekých cestách s dětmi. A stal se zázrak, děti vydržely 5hodinovou jízdu bez jediného vyrušení. Poslouchaly, ani nedutaly. A my dospělí také ne. Málem jsme cílovou destinaci přejeli. Skvělý příběh ve skvělém provedení Davida Novotného. Vřele doporučuju.

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

O čem ženy mlčí O čem ženy mlčí * antologie

Musím říct, že u některých povídek mi bylo líto, že už končí a bývala bych si dala nášup v podobě dalších kapitol. Knížku jsem zhltla jako velkýho nanuka.

24.03.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Taková plytká oddechovka plná gramatických chyb. :-(

10.02.2020 2 z 5

Z lásky k Praze Z lásky k Praze Gene Deitch

Ještě jsem ji nedočetla a jsem z knihy nadšená. Měl by si ji přečíst každý, kdo už zapomněl, jaké to tu bylo. Anebo ten, kdo se narodil do nové doby a komu to nikdy nikdo nevyprávěl...
Šestou hvězdičku bych dala za všechny ty skvělé postřehy o Češích, třeba jak pijí turka :-) Děkujeme, pane Deitchi.

10.02.2020 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

S kým se autorka vsadila, že do knihy vloží maximum silných emocí i za cenu nejnepravděpodobnějšího příběhu, který bude tak zamotaný a přitažený za vlasy, že jsem se ke konci tomu při čtení smála? Kolik porodů, smrtí, vážných nemocí a \"nečekaných\" odhalení se vejde do jedné knihy?

01.02.2020 3 z 5

Anička a básnička Anička a básnička Eduard Petiška

Jako malá jsem tuhle knížku milovala.

11.01.2020 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Už dlouho jsem nečetla příběh s tak silným happyendem. Výborná kniha.

18.12.2019 5 z 5

Ale jo, bylo to dobrý čtení, ale když byl stařík o rok mladší, byla to větší jízda...

14.05.2019 3 z 5

Veverkovic Veverkovic Martina Kopecká

Taková bezva rodinka veverek a jejich houpačka. Skvělé čtení pro děti.

26.02.2019 4 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Dočetla jsem a v hlavě mi hraje Joy Division. Love, love will tear as apart... Dobrý čtení, pane Rudiš.

17.01.2019 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Rudiš je v nejlepší kondici. Plná sauna českých chlápků a kecy o životě. Neumím si představit, že by to někdo sepsal líp.

04.01.2019 5 z 5

Odysseova dobrodružství v trojské válce Odysseova dobrodružství v trojské válce Pavel Augusta

Kniha mého dětství, kterou jsem po letech vytáhla, abych dceři vysvětlila, co je Achillova pata. Je doslova boží.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zatím mě hlavní postava děsně štve... a štvala mě až do konce, nicméně celý příběh díky tomu skvěle fungoval.

14.12.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Příběh, který se vám dostane pod kůži, který vás pohltí a vy nemůžete přestat číst... myslíte na postavy v něm, žijete s nimi v Medvědíně, chodíte na hokej, řešíte politiku v hospodě, brečíte a smějete se. Řešíte velké věci na malém městě. A najednou mi klepe průvodčí na rameno: "Jsme na konečné, vystupovat."

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Málokdy se mi stane, aby mne kniha tolik dojímala, tolik rozesmívala a tolik mi mluvila z duše. Jenže co budu číst teď?