Rasmus tulákem přehled

Rasmus tulákem https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21450/bmid_rasmus-tulakem-NSt-21450.jpg 5 105 105

Vynikající Astrid Lindgrenová své čtenáře opět nezklame. Vzrušující příběh s trochou nostalgie starých časů, jemného humoru i jímavosti vychází v češtině poprvé. Ústřední postavou je devítiletý Rasmus, který uteče z dětského domova a na své cestě za štěstím prožije pět krásných a dobrodružných dnů.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Rasmus på luffen , 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rasmus tulákem. Přihlašte se a napište ho.

reader.007
23.04.2024 4 z 5

Nebude má nejoblíbenější, to rozhodně ne. Na to má Bullerbyn prostě idyličtější atmosféru, nicméně je to rozhodně kvalitní kandidát na stříbro v žebříčku Top Lindgren.

I když příběh vyšel poprvé v 50. letech, jeho děj bych tipovala krátce po první světové válce, nebo možná i chvíli před ní. Když nepočítám to, že děti zde musí pracovat a při projevech nekázně se občas obávat i výprasku, asi se toho v atmosféře dětských domovů až tak moc nezměnilo. Pokud ovšem nepovažujeme oblečení, mobily nebo dovolené u moře za dostatečnou náhradu pro děti, které se musí smířit s představou, že je (zřejmě) nikdo nechce.
Příběh je dojemný i dobrodružný a to je kombinace, kterou jen tak někdo nedovede vyvážit jak se patří, tomu tedy věřte.

PS: Mimochodem DĚKUJU!! Astrid za ten tip s VAŘENÝMA kopřivama. Slepice snášej jak divý!

angelak
10.06.2022 5 z 5

Nádherná kniha - Astrid Lindgren nikdy nezklame.

pepa4081
14.09.2021 5 z 5

Zase jedna kniha, kterou jsem objevil až nyní. A jsem moc rád. Pro mne jedna z nejlepších od paní Lindgrenové. Nechybí napětí, romantika a spousta lásky.
Nanejvýš uspokojivé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rasmus tulákem v seznamech

v Právě čtených1x