Lana33 Lana33 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tahle kniha mě pohltila a zároveň pobouřila, také mě nadchla a zároveň se mi z ní dělalo místy fakt zle, některé pasáže se mi četly fakt vyloženě těžce. V některých místech jsem měla jen jediné myšlenky a to ty, že "tohle nemůže být pravda" a "ne tohle se přece už nemůže dít". Autorka píše skvěle, kniha je propracovaná a i přes těžké téma, je to jedna z nejlepších knih faktu, co jsem kdy četla. Myslím, že silný zážitek z této knihy ve mě zůstane dlouho.

01.08.2023 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Syrovost, opravdovost, bezmocnost. Hrůzy 2. světové války v Osvětimi vyprávěné z pohledu 14leté knihovnice Dity Adlereové, která se nehodlá vzdát, i když k ní osud není nejštědřejší. Dita je pro mě hrdinka s velkým H, v knize i v životě. Ještě teď mi z příběhu běhá mráz o zádech.
Skvěle napsaná kniha!

12.05.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tak jo, tato.
Pri cteni knizky mi bylo stejne tezko, jako bych s nimi dychala vzduch s popilkem. Silny pribeh o preziti otce a syna, kde kazdy novy den predstavuje novou vyzvu a pokracujici cestu. Zvlastni zpusob, kterym je kniha psana, jen umocnuje depresivni dej. Po precteni si reknete, ze se nemate vubec spatne.

05.02.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Z hlediska stylu psani je kniha dokonala. Ikdyz se dej strida a je slozen z ruznych obdobi,tak je vse skvele vysvetleno a nepusobi to vubec rusive.
Kdyz se zamerim na dej, tak..uf...nikdy jsem necetla knihu, ze ktere by mi bylo tak smutno, ze ktere bych se bezmoci nemohla nadechnout..a to jsem byla pouhy ctenar. Kniha ma opravdu az zvlastni moc nad ctenarem, velmi na nej zapusobi a zanecha v nem stisnene myslenky po dlouhou dobu. Ikdyz mi je z knihy smutnu, rada si ji znovu prectu.
Jeste ted mi tece slza po tvari...

16.05.2018 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak tuhle knihu bych přečetla na jeden zátah, kdyby mi to nepřekazil počet jejích stran. V poslední době jsem nečetla lepší knížku. Kniha, ve které velká část postav věří v Boha a zároveň si dokáže ospravedlnit svoje skutky. Nejlepší mi na knize příjde to, že ten "největší" muž městečka, s vírou v Boha, nedokáže použít sprosté slovo.
To, co bych chtěla na knize ale hlavně pochválit, je to, že i přesto, že se v knize vyskytuje opravdu velké množství postav, tak se v příběhu neztrácíte. Dalším plusem je perfektně vykreslený charakter postav. Někdy jsem zažívala opravdu až vztek, co některým (nebudu jmenovat, ale asi víme) postavám v knize prošlo.
Děkuji pane Kingu, že jste přece jen nakonec toto dílo dokončil!!

11.05.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Po přečtení velmi slibného prvního dílu jsem se pustila do druhé knihy série a jsem více než překvapená. Kniha mi přijde ještě lepší než již skvělý první díl a velmi dobře se čte. Krátké kapitoly dodávají celé knize příjemně odpočinkový nádech. Vraždy jsou opět promyšlené, drsné a velice kruté. Dvojice sympaťáků působí velmi inteligentně a jejich dialogy nejsou vůbec nudné.
Nejvíc mě baví - "Odkud to víte?"..."On hodně čte."

27.01.2019

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Uzasne desiva kniha, u ktere je je jen na nas, cemu vsemu uverime. V jednu chvili bych vyrazila na Tribec a v te dalsi by me tam nikdo nikdy nedostal. Kniha si me ziskala. Musela jsem cist neustale dal, kniha je dobre zpracovana, nijak rusive ani nepusobi autorovi poznamky pod carou, spise naopak - umocnuje to jen dojem z knihy a dava moznost, ze to je vsechno treba i pravda. Smekam pred autorovym umem, skvele napsane, ctive.
Jen tak na okraj - z Igora mam husi kuzi.

17.11.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První kniha od autora a musím říct, že dost dobrá. Kniha mě pohltila natolik, že si plánuji přečíst i další ze série. Vraždy byly na můj vkus občas trochu moc drsné, ale celkově měla knih spád a nechybělo v ní napětí. Velmi se mi líbilo, že děj v knize volně přechází mezi jednotlivými postavami a působí to přirozeně. A Garcia i Hunter jsou vyloženě sympaťáci.

20.01.2019 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Na muj vkus jsem cetla knihu az moc dlouho (nemela jsem bohuzel cas), ale verim, ze kdybych si cas nasla, tak prectu knihu na dva zatahy. Kniha mela pozvolnejsi rozjezd, ale finish byl o to lepsi a skvele napsany. Prolinani pribehu s pribehy z minulosti, s myslenkami postav i s neustalou depresivni pritomnosti vyprahle Australie vykresluji celistvost pribehu a me tudiz v knize nic nechybelo. Uz se tesim az si prectu dalsi knihy autorky.

28.04.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tuto knihu jsem četla k maturitě. Žádná jiná knížka mě z nabídky tolik neoslovila, jako právě Fuksův Spalovač mrtvol. Kniha je skvěle napsaná a děj je byl přímo vybízející k nepřetžitému čtení. Trochu morbidní, ale za mě snad nejlepší kniha od českého autora. Miluju tuhle knihu!

31.01.2017 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Po dlouhém mlsném obcházení kolem skříně, ve které jsem věděla, že se kniha skrývá v balícím papíře nachystaná pod vánoční stromek, jsem se konečně dočkala, takže...
Děj je napínavý, kniha má spád a čte se jedním dechem. I pro mě bylo těžké si dělat pauzy na spánek a jiné potřeby. Na knihu jsem se velmi těšila a nejsem rozhodně zklamaná. Jediné co bych vytkla je velké množství postav, o které v tomto díle příjdeme. Konec vypovídá o tom, že se snad brzo dočkáme dalšího dílu, ve kterém nebude chybět Saga, kterou jsem si v tomto díle zamilovala skoro více než sympatického a téměř geniálního Joonu.
5* zaslouženě, Kepler je má srdcovka :)

30.12.2018 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha me upoutala uz svoji obalkou. Po otevreni knihy a prectenych prvnich par vetach jsem nemohla knihu pustit z ruky ani hlavy. Silny pribeh, ktery ve vas proubouzi emoce vseho druhu, bez hluchych mist a s ohromujicim osobnim doslovem.
Silnejsi knihu jsem v posledni dobe necetla. Tleskam a obdivuju vsechny zeny, ktere si necim takovym dokazaly projit.

30.09.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Prijmne cteni. Knihu jsem precetla na jeden zatah, byla zabavna,cist ji pro me bylo skvelym odpocinkem. Za me 5 hvezdicek.

23.08.2018 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Knihu jsem si pořidila, abych neustále nečetla detektivky, thrillery a podobně. Čekala jsem přeslazenou romanťárnu, ale kniha mě velmi překvapila. Kniha je vtipná, sem tam napínavá a občas se zamyslíte a říkate si: "ale no tak", ale ve skrytu duše vyhlížíte happyend, bez kterého by to nešlo.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah, kniha mě bavila, ikdyž už nejsem věková skupina, na kterou kniha míří :)
Za mě super oddechovka!

23.07.2018

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Kniha ve me dokazala probudit rozpolcenost a neustale me nutila zamyslet se nad podivnym Hmyzounem. Brzo jsem si nejakym zpusoben dokazala odhanout, kdo je nejvetsim zlounem, kdo by za tim mohl stat, ale ani ve snu me nenapadlo, kdo vsechno je do zapekliteho pripadu zapojen. Konec byl velkym prekvapenim. Jako vzdy ve me Deaver probudil touhu sahnout po dalsi knize ze serie. Tento autor rozhodne vi, jak zaujmout ctenare.

18.06.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Ze začátku mě kniha nebavila, občas jsem se ztrácela mezi Melanií a duší, ale od druhé čtvrtiny mě knížka chytla a já musela číst dál. Velice se mi líbil vnitřní boj mezi Melanií a Poutnici, který ve výsledku přerostl v něco nečekaného. Velice povedené sci-fi.

13.04.2017 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

ačkoli moc poezii nemusím, tak Kytice je pro mě opravdu úžasná kniha, pro mě je víc než Máj od Máchy, ale to je každého názor...Kytice je jedna z mých nejoblíbenějších knih obecně :)

09.05.2012 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

O dost lepší než předchozí díl. Sice jsem se občas ztrácela ve všech těch jménech, ale jinak super čtení. Jako vždy mě kniha od Adler-Olsena vtáhla do děje a nepustila až do poslední stránky. Čím dál víc mě zajímá Asadův příběh.

04.02.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha promyšlená do posledního detailu. Líbil se mi hrozně Asad a postupem času i Carl. Celkově je kniha dobře napsaná. A děj - ačkoli není plný krve, tak je velice napínavý a čtivý. Knihu jsem téměř nemohla dát z ruky. Od autora si přečtu i další knihy že série.

29.12.2019 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Sice jsou to pořád ty podobné zápletky, o sexy muže není v knihách nouze, svatby jsou tam taky pořád (ale občas, jako zde, i překvapí ;) ), děti se rodí, jak na běžícím pásu...no i přesto mě tato série baví. Celý ten podivný klan, jak se o sobě sami vyjadřují, mě dokáže zabavit a o to jde. Na Cola a jeho příběh jsem se těšila asi nejvíc, jen škoda, že to nebylo i z jeho pohledu. Bezvadně se u toho odpočívá.
Kniha je za mě super, jen se už trochu ztrácím ve všech těch dětech...

11.02.2019 5 z 5