lakyh lakyh komentáře u knih

Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák Pavel Cechl

Žádná teorie a poučky. Pravdivé příběhy skutečných lidí, respektive jen pár z těch úspěšnějších v boji se životem. Obdivuhodné, poučné a nezáviděníhodné. Osobně mě to motivuje víc si vážit všeho co mám a co jsem měl v dětství a také k tomu, abych nějak pomohl těm, kteří o to budou stát.

16.05.2018 4 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Věřím tomu, že je možné dělat věci podle 4 dohod, jednotlivec to může dokázat, ale lidstvo a společnost nikoli, ten kolotoč stresu, předsudků a negativní energie tu bude vždycky. Ale to by nemuselo vadit pokud by člověk dokázal být šťastný...

24.04.2018 4 z 5

Hledání bolesti Hledání bolesti Daniela Sembdnerová

Na toto téma je velmi málo napsaných knih a tato je napsána na základě reálných zkušeností a skutečného života, což oceňuji. Toto téma je tak složité a každý člověk také, zvláště zaměřený tímto směrem, že tato krátká ukázka byla jen jednou z milionu možností a zkušeností a pohledů na danou problematiku. Chtělo by to více knížek a více sdílení podobných zkušeností, takže díky za každou takovou ;-)

19.04.2018 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Naprosto skvela knizka plna jedinecneho humoru hlavniho hrdiny, ktery ctenare provazi od zacatku knizky az do konce a zaroven dokonale propojene s technickymi detaily, ktere pochopi prakticky kazdy. Jedna z nejlepsich knizek, rad si ji prectu znova!

21.11.2017 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Vyborna knizka pokud je clovek ochoten pripustit nektere veci a priznat si treba i vlastni chyby a pokud si z toho chce vzit neco pro sebe a zlepsit svuj vztah. Skutecne to muze pomoct. Velice zajimava a nenasilna forma o beznych a realnych situacich, ktere se kolem nas skutecne deji. Lze doporucit.

21.11.2017 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Naprosto to nesplnilo moje ocekavani udajneho bestselleru! Par erotickych scen, slaby pribeh, prehnane vrazdy, ktere zrejme mely z teto knihy udelat neco vyjimecneho oproti jinym knizkam? To uz bylo spis z nouze, aby to vubec necim skutecne zajimavejsi bylo, ale pusobilo to naprosto prehnane a vlastne i ona vychytralost hlavni hrdinky byla vzdy shrnuta na jedne dvou strankach kdyz se neco stalo, zbytek knizky tak vubec nepusobi. Podle me to nenaplnilo ani jedno z ocekavani. Mel jsem problem to docist. Zakazal bych kazdou druhou knizku oznacovat bestsellerem, chtelo by to objektivnejsi ohodnoceni a prisnejsi prideleni svetove znacky.

21.11.2017 1 z 5

Tajemství Tajemství Ken McClure (p)

Opět úžasná knížka, od tohoto autora jsem ještě nečetl žádnou špatnou. Nejvíce se mi líbí to jak je postupně dávkováno odhalování pravdy, ty malé posuny krůček po krůčku, jak dokáže i ve zdánlivě beznadějné situaci něco vymyslet a posunout se tak dál a pak to do sebe všechno zapadá. Opět mezinárodní hra velkých mocností a tajných služeb, plná maskování a přetvařování. Něco z toho se opravdu i může přibližovat realitě, bohužel.

30.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Sice jsem úplně nehltal stránky, protože většina děje byla celkem pomalejší, mlhavější a ne až tak zajímavá, ale v celkovém konceptu to byla skvělá knížka. V tomto případě bylo plusem, že se vypráví děj i z pohledu jiných osob, hlavní postava byla podle mě reálně vykreslená osoba alkoholička, bez většího zájmu o svět. A potvrdilo se mi to, že i přes pomalejší děj všechno směřuje do velkého finále, kdy se vše propojí, vysvětlí a zapadne do sebe a to se stalo. Perfektně zamotaný příběh, který se podobně může stát i ve skutečnosti, jen to tady bylo skvěle napsané a dávkované.

12.11.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Myslím, že první díl této trilogie byl nejlepší, druhý a třetí tak nastejno, ale něco jim chybělo. Nebyla to top knížka. Hlavní hrdinka pořádně není hlavní hrdinkou, do konce knížky nenajde stabilitu v emocích, názorech, neodhalí pořádně pravdu o své manipulaci, věčně je zraněná a z krizových okamžiků si pak nic nepamatuje nebo do nich přímo nemůže zasáhnout. Nejhorší bylo, že ani na konci nedošlo k přímé konfrontaci s hlavním nepřítelem a pak když se probere tak je opět vše vyřešeno za ní. Třetí díl jsem si rozhodně představoval jinak, čekal jsem, že konečně začne být hlavní silou vzbouřenců se vším všudy a to se nestalo. Trilogie nadprůměrná, ale ne brilantní.

12.11.2016 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Pořád velice čtivé a zajímavé, opět jsem přečetl velice rychle, protože mě zajímalo co se tam bude dít dalšího a jak se to bude vyvíjet, myslím, že první díl byl akčnější, tady už to bylo trochu slabší, bylo tam pár i nudnějších pasáží, ale jinak skvělé pokračování a doufám, že v třetím díle to vypukne naplno a bude to nejlepší, čímž zpětně možná přehodnotím na plný počet hvězd, uvidím až si přečtu třetí díl.

12.10.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nádherně čtivá, zajímavá knížka, která ani není tak zcela scifi jak by se možná mohla zdát. Naopak věrohodně a detailně popisuje příběh v němž se bojuje o vlastní život a nelze se spoléhat na zázraky, pouze na sebe a instinkty. Krásně vykreslené postavy, velice napínavý příběh plný neočekávaných problémů a řešení. Skvělá knížka, doufám, že další díly navážou, i když je jasné, že už nemůžou být napsány na stejné téma, ale budou muset nějak pokračovat v příběhu a to už tak dobré být nemusí. Jasných 5 *

14.09.2016 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Jedním slovem brilantní! Skvěle napsané, naprosto nečekané a nepředvídatelné. Nic není tak jak se na první pohled může zdát a vlastně o to jde i v knížce. Navíc knížka i poučuje nebo alespoň vede k zamyšlení v jakém to žijeme světě. Dalo by se vlastně říct, že jsem únosci celkem i fandil, podle mě měl dobrý motiv. Akorát teda konec byl velice překvapivý, což dodává knize ještě o kus větší nečekanost, ale už to bylo skoro moc a nebylo to úplně dokonalé, myslím, že to chtělo o pár vět víc k vysvětlení, asi ne zcela všechno jsem pochopil, což mi malinko snížilo radost z jinak brilantní knížky, ale 5 hvězdiček je i tak jasných!

06.09.2016 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Bravo! Jedna z nejlepších knížek, které jsem za poslední dobu přečetl. Vlastně ani nevím jak jí popsat, zařadit do nějaké kategorie jí ani nejde. Byl to dost relax číst tuhle knížku, krásně se četla, hezký příběh. Ale hlavní je to, že je velice inspirativní, poučná a na mě to působilo plnou vahou, protože jsem si uvědomoval že takhle to klidně někde může fungovat, že takoví lidé tady skutečně mohou chodit mezi námi a podobné příběhy jsou na denním pořádku. Knížka ukazuje jak jsou lidé lhostejní k ostatním, že každý má nějaké tajemství, které se nedá odhalit na první pohled a že každý potřebuje nějak pomoct a přitom může stačit naprostá maličkost, trošku zájmu nebo malého dobrého skutku. Knížka vede k zamyšlení o smyslu života a o tom jak ho zlepšit.

04.09.2016 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Obrovské zklamání! Tak velký potenciál mohla tato kniha, respektive toto zajímavé téma mít a místo toho jsem v půlce myslel, že to ani nedočtu. Prakticky nic se tam neděje, převažují nudné popisné pasáže. Nenajdete tam moc hlubokých myšlenek, kterých si umím na toto téma představit spoustu. Konec řekněme byl lepší a mohl být i zajímavý, ale to nejdůležitější bylo napsáno tak nějak nezřetelně a byla tomu věnována malá pozornost, až se to někam ztratilo, škoda. Nelze hodnotit víc jak 3 hvězdy. Nejvíc mě štve, že to mělo přes 600 stránek, kterými jsem se musel prokousat, abych na konci zjistil, že se to nezlepšilo a nestálo to za nic.

02.08.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Neskutečně čtivé, těžko se dá knížka odložit, protože napětí nikdy nekončí, nejsou tam zbytečné mrtvé pasáže. Opět skvělý příběh, motiv a rozuzlení. Navíc skvělé vykreslení vraha a jeho trpělivosti na příležitost, taktéž trpělivost a odhodlá policistky ala nebezpečné pacientky, která se dostala do hodně těžké situace, při které se ježá chloupky po celém těle. Rozhodně je tato knížka nejvíce "děsivá", občas jsem se fakt trochu i bál a prožíval ten strach a napětí společně s postavami a někdy i pár hodin po zavření knížky ve mě přetrvávali podivné pocity a to napětí. Skvělé!

27.04.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Nakonec naprosto úžasné rozzuzlení, které se rozhodně nedalo na začátku ale ani v průběhu předpokládat, možná proto, že nové informace a objevy jsou dávkovány postupně, řekl bych až pomalu, jako kdyby se s nimi šetřilo. Mezi tím je spoustu popisu kolem toho, ale to nevidím úplně jako minus. Jeden a ten samý problém je popsán z pohledu více lidí a je zajímavé tyto různé pohledy porovnávat a čtenář si může uvědomit, jak nic není na první pohled tak jasné a že nelze soudit kohokoli jen na první pohled. Nicméně plný počet tomu nedám, protože příběh nebyl tolik napínavý a měl popisnější úseky bez zajímavějších částí a jsou prostě lepší knihy.

02.03.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako u všech předešlých knížek i tady se mi líbilo to, že jsem byl v napětí a rozuzlení bylo opět překvapující, motiv zajímavý, obdivuji, že i když je to pátá kniha, tak opět nic nekopíruje a má originální myšlenku a příběh. Ve srovnání s předchozími díly je samozřejmě chudší o toho pravého Joonu a občas ty jeho slabé chvilky byly slabší, ale pořád vnímám knihy od LK v současnosti jako jedny z momentálně nejčtivějších a se skvělými nápady.

17.01.2016 5 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Nikdy jsem nebyl tak kritický, tady ale musím. Tato kniha byla úplnou kopií té první, stejné výrazy, stejné fráze, situace...a bylo to tak zřejmé, až to bylo fakt trapné! Opět žádná zajímavost ze světa bdsm, chudé stejně jako v prvním díle. Možná, že tady přibylo více štípání k tomu plácání po zadku, ale to je fakt málo na knížku, která má být o bdsm vztahu. A ty dokonalé orgasmy, kterých může mít bezpočet za sebou během pár minut, to snad ani není reálné... Od půlky knihy jsem začal přeskakovat, abych náhodou nepřišel o něco zajímavého, ale nic tam nebylo, nakonec jsem to ani nedočetl. V kontextu s prvním dílem musím dát o hvězdu horší a třetí knihu předpokládám, že ani nemá cenu číst, nejspíš to bude další kopie prvního a druhého dílu a nepřinese opět nic nového.

17.01.2016 2 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

V knížce bylo poměrně hezky popsáno jak lze téma bdsm vnímat, jak o tom mohou přemýšlet obě dvě strany, takový ten hlubší rozměr, který je určitě důležitý. Na druhou stranu to s bdsm nemělo v podstatě nic společného, protože plácání po zadku opravdu za bdsm nepovažuji a nic víc tam nebylo! Příběh taky skoro žádný, celkově teda chudý po mnoha stránkách, bez většího nápadu a zajímavostí.

17.12.2015 3 z 5

Bezedná propast Bezedná propast Ken McClure (p)

Skvělá knížka, i když jsem na konci opravdu uronil slzu nelze hodnotit jinak než výborné dílo, velice reálné a věrohodné, skvěle čtivé, bez zbytečných a nudných pasáží na opravdu citlivé téma, bohužel se autor jistě blíží realitě. Doporučuji

18.10.2015 5 z 5