Pět jazyků lásky

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti zákadními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat? – slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého; – pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost; – jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho poteší; – skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí; – fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287330/pet-jazyku-lasky-QR1-287330.jpg 4.6332

The Five Love Languages (1992)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Návrat domů

Juzzy

Tohle je podle mě pro zdravé vztahy pecka!.. Dostat se ke knize o 10 let dříve, možná se nerozvedu.

squid

Jedna z nejužitečnějších knih o mezilidských vztazích, hlavně partnerských, kterou jsem četla. Nedorozumění, které bych si dříve brala osobně se změnilo v pochopení, že můžeme mluvit, a přijímat signály, v různých jazycích. Porozumět jazyku lásky toho druhého a naučit se jím mluvit není určitě všelék, ale určitě to zkvalitní komunikaci.

PlenkaLenka

Knížka, která mi otevřela oči. Doporučuji každému, který by se rád naučil jak "správně" milovat svého partnera a nejen jej. Myslím, že se tato knížka dá do určtié míry uplatnit i v rodinných a přátelských vztazích.

Back

Tato kniha se mi dostala do rukou náhodou na doporučení, upřímně bych si takovýto typ literatury nikdy sám od sebe nepřečetl, ale nakonec je to velice zajímavý pohled na problematiku partnerských vztahů, ať už v manželství či v partnerském soužití. Nenapadlo by mne přemýšlet nad tímto tématem z pohledu jazyků lásky. Většina věcí zde popsaných mi sice přijde naprosto přirozená a samozřejmá, ale věřím tomu a vlastně z vlastní zkušenosti vím, že ne každý to tak má také. Nedoporučuji jako příručku pro spokojený vztah, ale spíše jako možnost nahlédnout do toho, jak to může vidět ten druhý.

Letynka

Kniha je psána čtivou formou s mnoha příklady z praxe a je velmi přínosná. Doporučuji

zdenulkavac

Kniha mi velmi pomohla v pohledu, jak vnímat sebe i manžela. Doporučuji.

Teclaireddy

Teorii pěti jazyků lásky znám už docela dlouho, ale knihu jsem si přečetla až teď. Něco málo nového mi ještě dala, ale ono už se toho k tomu moc vymyslet nedá...teorie je geniální právě svou jednoduchostí a přesností, stačila by na to jedna kapitola. Není špatné si vše osvěžit a doplnit příklady, ale pokud již tuto teorii znáte, nečekejte, že vám kniha nabídne mnoho nových informací. Pokud ji však neznáte, doporučuji všemi deseti, je to opravdu základ.

Leniii

Všem, kteří nežijí sami a pomalu cítí, že se vytrácí zamilovanost, tak aby neztratili i lásku...
Nelituju koupě, doporučuju všem:)

Jituš8

V oblasti lásky by som odporúčala túto knihu, ktorá nám môže pomôcť buď prekonať nejakú krízu vo vzťahu, keď pochopíme, že náš partner nám vyjadruje lásku iným spôsobom alebo teda jazykom, aký očakávame. Môže nám tiež pomôcť v začínajúcich vzťahoch ale aj v tých dlhodobých, kde máme pocit, že by sme chceli byť viac milovaní.

Janin

Kniha byla zajímavá,čtivá,psaná laskavým a srozumitelným jazykem.Doporučila bych ji každému,zamilovaným i těm,kteří už spolu žijí nějaký ten pátek.
Snad jen,mohla být kratší,příběhy a pointa se opakovala.

archandelka

Super. I když to je takový dost americký styl a zároveň je to směřované jenom na manželství, objevila jsem v ní hromadu odpovědí na to, proč nefungují některé blízké vztahy. Láska dokáže změnit vše, ale je důležité si uvědomit, že láska je rozhodnutí, ne cit, který je nebo není. A pokud budeme vzájemně hledat cesty, jak naplňovat naše emocionální nádrže láskou i v našich běžných vztazích, budou se měnit. A někdy fakt stačí tak málo, abychom druhého udělali šťastného.

lidunka1

Po21letech manželství vnímám, jak je obtížné, když hovoříte jiným jazykem než manžel a on není schopen tím vaším mluvit. Moc to bolí....

michaela1992

Na tuhle knihu mě upozornil můj expřítel. Budu mu zřejmě vděčná do konce života. Kdybych mohla, koupím tuhle knížku pro každého, koho jen potkám na ulici. Pokud se zajímáte o psychologii nebo sociologii, spousta uvedených věcí pro vás nebude novinkou, nicméně, mně tato kniha otevřela ve spoustě věcí oči. Určitě doporučuji, u mě zaujímá první místo ze knih o osobním rozvoji.

Šarmi

Stačilo mi pár stran, abych si z knihy něco vzala. Pak se vše už jen opakovalo, takže přečíst celou knihu byla asi ztráta času, přesto doporučuji přečíst. Člověka to posune dál a otevře oči.

popelka595

Myslím, že jakákoliv knížka, která pomůže zlepšit, či dokonce zachránit - byť i pouze jediný partnerský vztah - má velky smysl.

Lodja

Americká, naivní, zjednodušující, autor je někdy až moc velký egoista, ale přesto přináší úplně skvělou myšlenku, pro kterou si tuto knížku stojí za to přečíst. I přes vyjmenovaná negativa. Docela se těším na aplikování do praxe :)

"Mé sebevědomí určuje partnerova láska. Nakonec jestliže mě miluje, musí ve mně být něco, co je lásky hodno. Rodiče to možná tak jasně neviděli, možná mi dávali najevo nedůvěru, ale můj parter mě zná jako dospělého člověka a miluje ě. Má sebedůvěra roste z jeho lásky."

animovanej medv

Jednoduchým jazykem napsaná kniha o tom, jak se milovat i když je zamilovanost dávno pryč.
Doporučuju všem, co nežijí sami.

lucie1575

Super knizka, doporucuji vsem

katiiks

I když autor škatulkuje lidi místy velice zjednodušeně, konkrétní případy z vlastního života nebudete mít problém si domyslet. Teorie pěti jazyků lásky je už opravdu hodně rozšířená a ani jsem knihu nechtěla číst, protože jsem "věděla, o čem je"... i když však třeba jazyky lásky jako takové znáte, dejte jí šanci. Je tam mnohem víc moudrosti.

Chesterton

Pro mě velice inspirativní kniha i když už je to dávno, co jsem ji četla :)) Malinko mě dráždil "americký" styl, ale to je můj problém:((

A.lexii

Kniha se zdá být počtem stran jednoduchá, nicméně člověk zjistí, kolik pravdy se v ní ukrývá a jak je krásné, že se někdo podělí o tolik let zkušeností a snaží se, ač jen na dálku, zachránit pár vztahů. Doporučuji jako povinnou četbu před svatbou. :-)

michaela9003

Velmi zajímavá knížka, jsem ráda, že jsem ji objevila.

hike.over

Mám z "toho" poněkud rozporuplné pocity. Oceňuji konkrétní příklady autora z vlastní praxe, rozumím jeho pragmatickým postřehům, ale nedokáži se zbavit pocitu poněkud vykonstruované teorie, naivity a občasné vleklosti textu.

lakyh
21.11.2017

Vyborna knizka pokud je clovek ochoten pripustit nektere veci a priznat si treba i vlastni chyby a pokud si z toho chce vzit neco pro sebe a zlepsit svuj vztah. Skutecne to muze pomoct. Velice zajimava a nenasilna forma o beznych a realnych situacich, ktere se kolem nas skutecne deji. Lze doporucit.

katerina0038
18.11.2017

Tak teorie je jedna věc. Ale uvedení do praxe bude věc druhá a podstatně náročnější než přečtení knihy.

korda
18.10.2017

Je to zajímavá kniha, která na spoustě příkladů vysvětluje, proč si někteří manželé nerozumí i když se snaží....

ZÓNA
07.10.2017

Nejsem studijní typ... :-)
Uvažuji dokonce i nad tím, jaký jsem typ člověka...
Kniha je napsána velice pragmaticky. Ale zároveň i se zaujetím.
Pochopil jsem zmíněné jazyky lásky. Vnímal jsem dokonce i manželské příběhy, nad kterými ovšem mnohdy zůstával rozum stát... Uvedu kapitolu LÁSKA PROMĚŇUJE...
Autor nám nevnucuje svoje přesvědčení jako dogma. Ono by to ostatně ani nefungovalo... Všechny jeho manželské páry byly velice vstřícné a k nápravě manželství ochotné. Přesto si myslím, že ne všichni jsou z takového "těsta".
Neodmítám tuto knihu. Je v ní kus pravdy.
Sám jsem si po přečtení sedl a hledal svůj jazyk lásky.
Zřejmě je pro mne důležité UJIŠTĚNÍ...
Moje bývalá žena mi ho dávala opravdu jen sporadicky...
A čím jsem já rozbil svoje manželství?? Už to nejde vrátit zpět a tudíž nejde aplikovat.
Budu ovšem upřímný... Na svoji bývalou ženu jsem během sedmnácti let vyzkoušel všech pět jazyků lásky, ale úspěšný jsem nebyl. Ale pokud půjdu ještě více do hloubky, v posledních letech jsem zanedbával POZORNOST. Ale i kdybych dokázal udržet i nadále všech pět jazyků tak si myslím, že by hledala šestý.... :-)
Kolik je takových žen a mužů mezi námi??
Ale pokud má kniha vyvolat tato dilemata a odkrýt naše vnitřní rozpory, tak je správné, že existuje...
Ale návod na lásku?? Necítíte v tom jistou patetičnost?

vlkcz
29.09.2017

Pravděpodobně by si zasloužilo vyšší hodnocení. Možná, že ho dokonce i časem zvednu. Ale takhle hned po přečtení u mě nad, nepochybně důležitými, poznatky o kořenech nepochopení v partnerství, převažuje rozladění nad tím, jak "americky" to je napsané.

Anna 13
12.09.2017

Kniha je takovým malým zázrakem, který může zachránit snad každý vztah či manželství. Možná jsem dle některých naivní, ale před přečtením jsem byla ještě naivnější. Kniha rozebírá lásku tak, že konečně pochopíte, co to tento cit je a plně to pochopíte. A zjistíte, že je to vše jednodušší než jak to vypadá.
Láska je o volbě a vůli.
Tahle teorie je geniální.

Dávala bych ji darem všem novomanželům, která je může v budoucnu zachránit před rozvodem.

lidunka1
08.09.2017

Knížka je skvělá. Druhá věc je, co dělat, když partner není schopen ten jazyk lásky naplňovat.