Pět jazyků lásky

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti zákadními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat? – slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého; – pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost; – jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho poteší; – skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí; – fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287330/pet-jazyku-lasky-QR1-287330.jpg 4.5652
Literatura světová, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages, 1992

Kniha Pět jazyků lásky

EliskaD

Ke knize mě přivedl osobní příběh známých, kteří tvrdí, že jim tato kniha skutečně zachránila manželství.
Možná, že popisované myšlenky nejsou o ničem jiném než o uvědomění si vlastních potřeb a potřeb druhého, ale mají rozhodně něco do sebe.
Kniha nabízí velmi jednoduché schéma 5 jazyků, tedy 5 způsobů projevování lásky druhému. Mnoho partnerských neshod pak dle Chapmana pramení z toho, že na partnera mluvíme jazykem, kterému druhý nerozumí. Brilantně jednoduché. Je to rozhodně téma k dalšímu zamyšlení nejen pro ty, kteří svůj vztah potřebují vzkřísit, ale i pro ty, kteří jej nechtějí nechat uvadnout.

Luluhappy

No... Jak už hodně lidí zmiňovalo, je to psané takovým tím otravným americkým stylem. Kniha je fajn - jestli chcete ušetřit čas, doporucim přečíst kapitolu o každém jazyce a kapitolu jazyk lásky a děti. Dvě věci, co mě dost naštvali - když radí ženě, ať spí se svým mužem, který je očividně děsný pedant a abuser, co jí nadává a ona s ním spát nechce, ale jeho jazykem lásky je přece fyzicky kontakt. Haló! A další věc, v kapitole láska je volba, že se člověk lásky cítí méněcenný a zbytečný... Mám kolem sebe lidi, co naopak v single letech rozkvetli a zjistili, co chtějí. Takze s tímhle nesouhlasím. Jo a popisování každého případu, jak jim pomohl a ukázal, jak milovat správně, trochu jsem z toho vycítila honění ega. Ale jinak fajn :)

RHorse

Zajímavé rozluštění jazyků lásky. Něco na tom určitě bude. Vidím to tak, že se ke knize budu vícekrát vracet. Určitě je plná dobrých a poučných myšlenek. Docela bych ráda šla na některou přednášku pana doktora osobně, ale to se mi asi nepoštěsti...

PetraKysova

Vynikajúca kniha. Našťastie mám šťastné manželstvo, čiže som si knihu prečítala zo zvedavosti ako ho ešte vylepšiť.
Musím pochváliť výborný sloh, čítalo sa to veľmi ľahko, aj to je veľmi tenká kniha, čiže je to napísané naozaj stručne a jasne, príbehy to len dovysvetlujú aby si každý dokázal ten jazyk nájsť.
Určite odporúčam úplne všetkým ľuďom, je dobré zistiť o sebe nejaké nové veci.
Veľmi sa mi páčilo aj ukážka jazykov lásky na deti. Bolo zaujímavé si uvedomiť ako sa ku mne rodičia chovali keď som bola malá a aký máme spolu vzťah v dospelosti. Všetko to so sebou tak nejako súvisí.
Skvelá kniha.

Torgal

Základná myšlienka knihy o tom, že každému z nás imponuje a robí šťastným niečo iné je výborná a rozdelenie do piatich jazykov je elegantné, no s pribúdajúcimi stranami moje nadšenie čoraz viac klesalo a na konci som ostal už len s neveriacky otvorenými ústami. Áno, hovorím o kapitole "Ako milovať tých, ktorí si to nezaslúžia". Také rady aké tam on prezentuje by mali byť hanbou každého terapeuta, veď tam v podstate núti ženu k sexu na základe Biblie! Celkovo miešať vieru a terapiu je krajne nevhodné, no z knihy priam srší aký je autor bigotný katolík. Okrem toho i keď je knižka naozaj útla, to naozaj zaujímavé v nej nezaberá ani polovicu. Vo zvyšku sa už len opakuje povedané a autor si honí ego nad tým, aký sú mu všetci vďační za jeho pomoc. Tiež to, že úplne každý problém rieši zaradením do "jazykov" je značným zjednodušením, reálne to tak ľahké nebude. Za kvalitnú ústrednú tému si kniha ale aspoň priemerné hodnotenie zaslúži. 6-/10

tynkaiscrazy

občas moc americký, ale kdo chce, to gró si z toho bude umět vytáhnout. dokonce ani neshledávam jako nějaký závratný problém, že se autor věnuje především vztahům v manželství - lidi jsou vždycky jenom lidi a kniha může být nápomocná v celé plejádě vztahů, aplikovatelná na sourozence, přátele či rodinu. za mě dobrý!

Covid2020

Autor vypátral 5 jazyků lásky, ale ještě něco scházelo pro zapeklité případy. 6tý jazyk je "když je nouze nejvyšší je Boží pomoc nejbližší". Z inteligentního autora se stal studiem Bible křesťan.

Covid2020

Autora knihy bych doplnil o šestý jazyk lásky. Vždy pochválit jídlo které partner uvaří. Láska přece prochází žaludkem. Pro zachování lásky sníst cokoliv bez reptání. Pro lásku se musí něco někdy vytrpět.