Pět jazyků lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti zákadními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat? – slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého; – pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost; – jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho poteší; – skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí; – fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287330/pet-jazyku-lasky-QR1-287330.jpg 4.6539
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Návrat domů
Orig. název

The Five Love Languages, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (121)

Kniha Pět jazyků lásky

Přidat komentář
Kaori_
27. července

Kniha, co mi změnila život a pohled na vztahy. A hlavně mi pomohla si ujasnit, co všechno dělám špatně (a že toho bylo). Rozhodně doporučuji přečíst všem zadaným i nezadaným, bezdětným i rodičům...všem!

Dajine
19. července

Všichni povinně přečíst!


Janiip
08. července

Za mě skvělá knížka, až po přečtení mi došlo, jaký jazyk lásky skutečně potřebuji. Ideální je, když knihu přečtou oba partneři.

Nisshoku
07. července

Skvelá kniha ktorú by si mal prečítať každý ^^

helkol
16. června

Dívám se, že kniha má zde opravdu vysoké hodnocení a já se musím přidat k ostatním. Skvělá kniha o vztazích obecně, nejen partnerských.

učtenávčelka
09. června

Nikdy mě nenapadlo, že pod pojem fungujícího vztahu, si každý představíme něco docela jiného. Gary Chapman to názorně ukazuje na příkladech a knížka mi přišla velice čtivá.
Rozhodně mi to pomohlo objasnit můj vztah s rodiči a pochopit i mou potřebu pozornosti, a naslouchání, jako projev lásky. (V knížce "Skutečná láska" rozvádí autor Thich Nhat Hanh tuto pozornost jako buddhistický projev lásky a bytí v přítomnosti, což mi přesně sedlo, ale k porozumění ostatním je lepší Pět jazyků lásky.)
-- Film "Jako v ohni" z roku 2008 je o záchraně manželství podle rad z "deníku" či knihy, klidně bych si myslela, že to byla právě tato kniha od Garyho Chapmana.

Lily101
22. května

Hodně zajímavá knížka. Při objednávání v rezervačním systému knihovny jsem netušila, že je kniha určená do manželství, ale dle mě je ideální pro jakýkoliv dlouhotrvající vztah, tedy jak druh/družka, tak i přítel/přítelkyně, potažmo snoubenec/snoubenka (setrvává-li vztah v “předmanželské” či chcete-li “snoubenecké” fázi vztahu déle).

GabrielleT.
17. května

Musela jsem překonat nechuť ke stylu, jakým je kniha psána. Zde je důležitý obsah, a ten má člověku rozhodně co říct. Nemusíte číst jen kvůli partnerským vztahům, dá se to vztáhnout i na rodičovské, kamarádské vztahy, rozhodně doporučuji.

1

Doporučujeme

Najděte si svého marťana
Najděte si svého marťana
Psychologie sériových vrahů
Psychologie sériových vrahů
Umění milovat
Umění milovat
Všichni žijem v blázinci
Všichni žijem v blázinci