Pět jazyků lásky

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti zákadními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat? – slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého; – pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost; – jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho poteší; – skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí; – fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287330/big_pet-jazyku-lasky-QR1-287330.jpg 4.5794
Literatura světová, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages, 1992

Kniha Pět jazyků lásky

haro563
včera

Je dobré si tuto knihu přečíst nejen, když je ve vztahu problém. Určitě bych ji dala přečíst své dceři a asi by bylo fajn, kdyby si fakt a roztřídění do skupin dle "jazyka" udělali všichni a vraceli se k tomu. Uvědomíte si, co možná v každodenním shonu přehlížíte a proč možná někdy partnerovi nerozumíte...

valda

Pět jazyků lásky. Zní to jako nějaká ezo tantra červená knihovna. Většina mužů regál s takovými knihami asi obejde velkým obloukem, aby to na ně nedej bože nezaútočilo ničivou silou kombuchového cappuccina. Protože jsem ale z několika zdrojů zaslechl, že tahle kniha je naprosto úžasná a několika celkem rozumným lidem zlepšila život, tak jsem si ji musel přečíst.
Hlavní myšlenka knihy je, že to co vy sami považujete za projev lásky, ten druhý zase nemusí tolik ocenit, a pokud chcete mít úspěšný vztah, měli byste se naučit mluvit jazykem lásky toho druhého, aby se cítil milovaný.
Určitě na tom něco bude, někoho stačí obejmout, někdo chce být obdivován, někdo vyslechnut, atd. Takže myšlenka určitě fajn, pro každého asi ne úplně objevná, a asi bych se vším nesouhlasil. Každopádně stojí za přečtení.

daniel2055

Fajn kniha.
Rád bych ji přečetl před koncem vztahu.
Dost bolestivé číst “jak zachránit vztah a vylepšit komunikaci” když už není co zachránit.
Pokud hledáte nějaké zkušenosti “po vztahu”, sáhl bych po něčem jiném. Ale neuškodí.

ZuzanaK.

Jak bych to jenom ... aspoň to nebylo dlouhé. Ne, že by na tom něco nebylo. Ale. Ten styl, ty příklady, celé to vyzvnění.
Evidentně jsme se s knihou nesešly v tu správnou chvíli.

maha75

Geniální.

brunette362

V této knize je důležité každé slovo. Autor o tématu mluví věcně a zasvěceně, jeho styl psaní mi vyhovoval. Obdivuji jeho odbornost a zcela věřím všemu, co napsal, jelikož to rovnou podložil i praxí. Knihu bych doporučila si přečíst, víc porozumíte lásce a budete mít další podněty pro přemýšlení. Doporučuju!

Lufiik

Čtení rychle plynulo. Kniha malá, s malým počtem stran a jednoduše psaná tak, aby ji každý pochopil. Určitě si ji uložíme s manželem do knihovny,...pro případ, že by jsme přestali mluvit stejným jazykem lásky. :D Stejně bych ale ocenila více příkladů ze života, kdy by kniha byla rozhodně záživnější. Můžu doporučit.

Noisette73

Čteno hned po svatbě společně s manželem. Myslím, že nám to dalo opravdu hodně.
Je to taková průprava, že v manželství není jednoduché udržet harmonii a klid , také dostatek lásky, ale když se budou oba snažit jde vše.
Přijdou chvilky hezké i hrozné, ale po přečtení této knížky vždy přijde i uvědomění, že když máte jeden druhého, bude zase dobře a můžete se z manželství těšit. Jediné co knížce ubírá na kvalitě je časté opakování toho samého pořád dokola.