lakyh lakyh komentáře u knih

Potulný rytíř Potulný rytíř George R. R. Martin

Nemůžu tomu dát lepší hodnocení, protože jsem velice zklamaný. Žádný velký příběh, spíš nudný, bez větších překvapení, zvratů, takový celkem normální průměrný vyprávění o nepříliš zajímavém putování jednoho potulného rytíře nerytíře. Ani ve vztahu ke GoT mi to moc nových poznatků nepřineslo, prostě to vypadá jako když to napsal vycházeje ze slávy GoT s tím, že se na tom prostě vydělá. Ani jako samostatná knížka (kdybych neznal GoT) by mě to nezaujalo a nehodnotil bych lépe. Přečíst se to ale dalo, znám horší knížky.

18.10.2015 2 z 5

upřímně mě knížka velice zklamala a zhruba do tří čtvrtin jsem se skrze ní musel přímo prokousávat a četl jsem ji tak hrozně dlouho, po všech skvělých recenzích jsem očekával něco opravdu hodně vtipného, ale bohužel toto očekávání se u mě moc nenaplnilo a příběh mi přišel spíše fádní až skoro nudný a ještě ty dvě časové roviny, které se každou chvíli střídaly, až ke konci to začalo být zajímavější a proto jsem nakonec hodnotil průměrem... analfabetku jsem bral do ruky po této zkušenosti s opatrností a čekal jsem, že jestli to bude podobně nudný příběh, že ji nedočtu, ale naštěstí to bylo o 200% lepší a knihu jsem v podstatě hltal... je vidět, že na obě dvě knihy se najde spousta přesně protichůdných názorů, takže je alespoň celkem jistota v tom, že minimálně jedna by vás bavit měla;-)

05.10.2015 3 z 5

Po přečtení stoletého staříka jsem se tak trochu bál jestli to nebude zase tak nezajímavé, jestli se nebudou protínat dvě časové linie, ale tentokrát hodnotím velice kladně, kniha mě velice bavila, celá kniha byla vlastně tak trochu jeden velký vtip, na mnoha místech jsem se opravdu pousmál, výborně propracovaný a dokonalý příběh a přitom napsaný s takovou samozřejmostí, že když jsem to čel, tak mi připadalo, že ho prožívám přímo já, výborně se to četlo, plný počet hvězdiček

05.10.2015 5 z 5

Praktická urinoterapie Praktická urinoterapie Vilma Partyková

Bohužel ani v této knize jsem nedostal odpovědi na úplně všechny své otázky a ani zde jsem nenalezl přesný postup při prevenci. Většina obsahu je totožná s knihou Urinoterapie a nemoci. Přesto je potřeba to ocenit v českých poměrech, kde je jiných publikací málo, jsou li vůbec nějaké.

Urinoterapie a nemoci Urinoterapie a nemoci Vilma Partyková

Pro většinu lidí je asi těžké si to i jen představit, nicméně proč by to nemohlo fungovat. Kniha je dobrá pro seznámení s danou tematikou, hlavně proto, že v češtině asi těžko jinou najdeme. Nicméně pro praxi podle mě není úplně dobrá, přesný návod a odpovědi na všechny otázky jsem nedostal.

Když už prsa rostou ženě Když už prsa rostou ženě Čeněk Olvěj

Mě se verše velice líbily, i příběhy všech jednotlivých básní. Hezká ucelená sbírka na téma, které je nám všem známé a myslím, že na toto téma takto otevřeně je to jediná sbírka básní.

03.12.2014 5 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

Velice čtivá knížka, psána přirozeným jazykem bez obalu, tak jak někteří mluví běžně a jiní si to tak alespoň myslí. Může to být opravdu reálný příběh, což oceňuji, i když pochybuji že by příliš lidí mělo odvahu udělat to samé a hlavně že by to udělat chtělo. Asi by byl problém najít takového partnera. Díky přímočarému způsobu psaní a otevřenosti mě kniha obohatila o zajímavé poznatky a připomněla mi, že je stále co zlepšovat a že jsou možnosti na obohacení vztahu či vlastních zkušeností, protože tento svět nabízí opravdu mnoho možností. Příběh byl také fajn.

03.12.2014 5 z 5

Big Short - V útrobách stroje zkázy Big Short - V útrobách stroje zkázy Michael Lewis

Tato kniha se kvůli danému tématu špatně hodnotí. Trochu se totiž skáče v čase a mezi různými lidmi, ale téma jako takové je velice zajímavé a i když by možná šlo popsat ještě zajímavěji, tak zde je ale popisováno pravdivě, což je důležité ocenit a zřejmě i ty skoky mají logiku. Pro toho, kdo se chce dozvědět více o počátcích světové krize je to určitě dobrá kniha, protože je psána celkem srozumitelně a přináší opravdu velice zajímavý pohled pod vrchní vrstvu ohledně fungování bank, obchodu s dluhopisy a akciemi...

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

nemá smysl hodnotit jednotlivé díly zvlášť, jako celek the best

23.09.2014 5 z 5

Podfuk Podfuk John Grisham

Příběh nebyl až tak zajímavý, čím více ke konci, tím se to trochu zlepšovalo. Dá se ale říct, že mi příběh v hlavě moc nezůstal i když rafinovaný to bylo hodně, možná právě až nereálně.

23.09.2014 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Bylo velice těžké občas knížku odložit, protože je strukturovaná tak skvěle, že prostě musíte vědět co bude dál. Naprosto nejlepší Keplerova kniha i když Písečný muž, který bude vlastně tak trochu na svědkyni navazovat může být stejně výborný, ale lepší už být prostě nemůže. Jedinečně propracovaný příběh, jako vždy napínavé. Úžasná kniha!

26.08.2014 5 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Byl jsem napjatý v jakém smyslu to bude pojato a hlavně jak se asi takový vztah může vyvinout a samozřejmě teoretických možností jak to může dopadnout je opravdu spoustu, nicméně že to dopadne právě takto jsem i tak trochu očekával a pro nejlepší názornost a zajímavost to byl asi nejlepší konec i když samozřejmě špatný. Kniha mě nezklamala, oceňuji ten psychologický vývoj hlavní osoby. Nicméně lidem, kteří o BDSM do té doby neslyšeli nebo se více nezajímali nedoporučuji, myslím, že je to kniha pro již více zasvěcený, kteří dokážou trochu více určité věci pochopit, případně tím nebudou strašně znechuceni. Kniha mě nezklamala, ten vývoj byl zajímavý. A také je to dobré varování - BDSM vždy jen SSC (safe, sane and consensual)!

26.08.2014 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

protože jsem předtím už četl Paganiniho smlouvu, která podle mě byla prostě lepší, tak mě to malinko zklamalo a musím dát o jednu hvězdu méně, ale i tak je to samozřejmě jedna z nejlepších severských krimi a svědkyně ohně a následně písečný muž naprosto The best, takže když začnete tímto, tak věřte, že to bude ještě mnohem lepší a lepší...

26.08.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Opravdu nejlepší ze všech jeho knížek, tentokrát byl příběh ještě více zajímavý i když by se mohlo zdát, že více zajímavé už to napsat nejde, tak opět Brown překonal sám sebe. A navíc to téma, které vůbec není žádnou fikcí, ale zcela určitě je to jeden z největších problémů současnosti.

26.08.2014

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Originální, čtivé, napínavé, inspirující. Nevím jestli před touto knihou byli i jiné na podobné, nicméně potom se vyrojilo velké množství knih, které se snaží tuto kopírovat. Kniha se četla jedním dechem a jednotlivé detailně rozpracované milostné scény s nádechem bdsm vztahu byli dokonalé. Bohužel další díly ztrácely toto kouzlo, již nebyly tak nápadité a třetí díl už mě natolik nebavil, že jsem ho dokonce nedočetl, což běžně nedělám.

Všechno je jinak Všechno je jinak Vladimír Pikora

Výborně sepsaná knížka pro lidi, které zajímá vlastní budoucnost, dění kolem nich a tak vůbec v tomto směru. Kde a komu jinému by člověk mohl věřit, kdyby to nešlo ani těmto dvěma lidem, kteří nám doufám dávají nestranný a pravdivý názor na dané téma. Škoda, že politika se dělá jinak i proti logice.

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Pro mě osobně jedna z nejlepších knížek, protože má opravdu hluboké myšlenky a hlavně až příliš pravdivé. Kéž by si ji tak přečetli všichni a začali se pak chovat alespoň o trochu lépe.