Potulný rytíř

Příběh ze světa "Hry o trůny", nejproslulejší fantasy série současnosti. Příběh komiksu se odehrává sto let před událostmi epické fantasy George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Poté, co přebere meč a štít svého padlého pána, je mladý Duncan (neboli Dunk) rozhodnutý prosadit se coby rytíř. Má štěstí – nedaleko se pořádá klání za účasti těch největších rytířů. Jenže aby se mohl přihlásit, potřebuje někoho, kdo se za neznámého bojovníka zaručí... a to je složitější, než se zpočátku zdálo. Ve světě Sedmi království není nouze o podezřívání, nepřátele, zradu, násilí, dobrodružství... ale i přátele se skrytými plány. Jedním z takových přátel je Egg – páže, které se k Duncanovi přidalo a samo má vlastní tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248695/big_hra-o-truny-potulny-rytir-05b-248695.jpg 4.1171

Grafický román Hra o trůny - předehra 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Hedge Knight, 2013

Kniha Potulný rytíř

1972Sixo
04.12.2021

Prekvapenie skvelého scenára. Nepredvídateľný dej (trademark Georga R. R. Martina) zo sveta, ktorý viac než svetoznámy seriál pripomína svet Waltera Scotta, alebo legendy rytierov okrúhleho stola. Sympatické i nesympatické postavy s jasným charakterom i vnútorným vývojom. Dráma ale aj akcia skvelé rozčlenená do komplexného príbehu. Jedina výčitka: ilustrácie mi prišli tak umelo vyhladkané, chýbalo mi tam trocha tej expresie v kresbe.

alekis
27.11.2020

Tento příběh znám ve formě povídky a rozhodně je zajímavý. Obří Píseň ledu a ohně člověka zmoří spoustou jmen a místopisných názvů, zatímco tato poměrně krátká věcička jednoduše pobaví.
V komiksovém zpracování je podle mě velice zdařilá.
:-)

Luigi1
29.05.2020

Zajímavě podaný komiksový příběh doplněný luxusními kresbami.

jean_ralphio
24.03.2020

uplne jine nez asoiaf, ale sedlo mi to dost, rozhodne ctivejsi a zajimavejsi nez prekombinovany a roztahovacny tanec s draky

Kate18
01.04.2019

Krásné zpracování, známý a přitom zcela nový příběh z prostředí sedmi království. O tom, co se dělo ještě před vládou Roberta Baratheona, chvíli po tom, co byl zabit poslední drak...

katallinka
18.03.2019

Komiks se mi moc líbil. Velmi pěkný příběh a propracovaná kresba. Ráda jsem opět a hlédla do světa GoT.

Pája20
02.02.2019

Kdysi dávno jsme četl knížku Rytíř Sedmi království a strašně mě nadchla. A předělání do komiksu no to je totální bomba už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Ty kresby jsou bombastické

Pitbullka
03.06.2018

Průměrný příběh, který mě nijak zvlášť neobohatil. Zábava na jedno odpoledne. Pro skalní fanoušky GoT možná must have, pro ostatní nikoliv.