lakyh lakyh komentáře u knih

Bezedná propast Bezedná propast Ken McClure (p)

Skvělá knížka, i když jsem na konci opravdu uronil slzu nelze hodnotit jinak než výborné dílo, velice reálné a věrohodné, skvěle čtivé, bez zbytečných a nudných pasáží na opravdu citlivé téma, bohužel se autor jistě blíží realitě. Doporučuji

18.10.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Originální, čtivé, napínavé, inspirující. Nevím jestli před touto knihou byli i jiné na podobné, nicméně potom se vyrojilo velké množství knih, které se snaží tuto kopírovat. Kniha se četla jedním dechem a jednotlivé detailně rozpracované milostné scény s nádechem bdsm vztahu byli dokonalé. Bohužel další díly ztrácely toto kouzlo, již nebyly tak nápadité a třetí díl už mě natolik nebavil, že jsem ho dokonce nedočetl, což běžně nedělám.

11.05.2014 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

to přečtení Game jsem četl druhý díl spíše jen proto, že jsem si koupil rovnou celou trilogii, a začátek možná první třetina knihy byla taková mdlá, nezajímavá, postupně se to ale začalo více a více rozvíjet až jsem byl na konci rád, že jsem si Buzz přečetl a nakonec mohu hodnotit velmi pozitivně, příběh byl hodně propletený navzájem a zápletky a úniky z těch situací byly skvělé a hlavně mě fascinovalo to popsání zákoutí a možná skutečných možností jak funguje internet a ovlivňování společenských názorů, maskování některých informací atd... to mi na tom přišlo to co mě nejvíc bavilo. Možná bych dal i pět hvězd, ale na druhou stranu jsou lepší knihy od začátku do konce

03.09.2020 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Moje první setkání se spisovatelem Kotletou a musím říct, že jsem nic moc nečekal, jen jsem si chtěl přečíst nějakou oddechovku s nádechem erotiky a sexu a stokrát to předčilo moje očekávání, nečekal jsem že je tu tak skvělý spisovatel a já o něm dosud neslyšel a nic od něj nečetl. Naprosto perfektně napsané, extrémně čtivé, děj napínavý a zajímavý a originální od začátku do konce a skvěle popsané erotické scény, velmi realistické se správně volenými slovy...naprosto jasných 5 hvězd a stejně tak jasné, že to nebude jediná kniha kterou si od Kotlety přečtu...

31.12.2019 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Nemohu dát 4 hvězdy i když byla knížka určitě dobrá, ale mě se nedařilo příliš dobře orientovat v těch dvou časových rovinách, v nichž byly i navíc velmi podobná jména hlavní hrdniky, celkově tam bylo mnoho jmen a ve výsledku to rozuzlení a tajemství s klíči bylo tak nějak nejasné, že jsem to nezvládl vstřebat a nevím jak to bylo, pro mě malinko tedy chaos, ale možná spíš můj problém, takže by tomu sedělo hodnocení asi spíš za 4 hvězdy, ale já si to prostě nezvládl užít a vstřebat.

28.10.2019 3 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Naprosto to nesplnilo moje ocekavani udajneho bestselleru! Par erotickych scen, slaby pribeh, prehnane vrazdy, ktere zrejme mely z teto knihy udelat neco vyjimecneho oproti jinym knizkam? To uz bylo spis z nouze, aby to vubec necim skutecne zajimavejsi bylo, ale pusobilo to naprosto prehnane a vlastne i ona vychytralost hlavni hrdinky byla vzdy shrnuta na jedne dvou strankach kdyz se neco stalo, zbytek knizky tak vubec nepusobi. Podle me to nenaplnilo ani jedno z ocekavani. Mel jsem problem to docist. Zakazal bych kazdou druhou knizku oznacovat bestsellerem, chtelo by to objektivnejsi ohodnoceni a prisnejsi prideleni svetove znacky.

21.11.2017 1 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Pořád velice čtivé a zajímavé, opět jsem přečetl velice rychle, protože mě zajímalo co se tam bude dít dalšího a jak se to bude vyvíjet, myslím, že první díl byl akčnější, tady už to bylo trochu slabší, bylo tam pár i nudnějších pasáží, ale jinak skvělé pokračování a doufám, že v třetím díle to vypukne naplno a bude to nejlepší, čímž zpětně možná přehodnotím na plný počet hvězd, uvidím až si přečtu třetí díl.

12.10.2016 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Nakonec naprosto úžasné rozzuzlení, které se rozhodně nedalo na začátku ale ani v průběhu předpokládat, možná proto, že nové informace a objevy jsou dávkovány postupně, řekl bych až pomalu, jako kdyby se s nimi šetřilo. Mezi tím je spoustu popisu kolem toho, ale to nevidím úplně jako minus. Jeden a ten samý problém je popsán z pohledu více lidí a je zajímavé tyto různé pohledy porovnávat a čtenář si může uvědomit, jak nic není na první pohled tak jasné a že nelze soudit kohokoli jen na první pohled. Nicméně plný počet tomu nedám, protože příběh nebyl tolik napínavý a měl popisnější úseky bez zajímavějších částí a jsou prostě lepší knihy.

02.03.2016 4 z 5

Potulný rytíř Potulný rytíř George R. R. Martin

Nemůžu tomu dát lepší hodnocení, protože jsem velice zklamaný. Žádný velký příběh, spíš nudný, bez větších překvapení, zvratů, takový celkem normální průměrný vyprávění o nepříliš zajímavém putování jednoho potulného rytíře nerytíře. Ani ve vztahu ke GoT mi to moc nových poznatků nepřineslo, prostě to vypadá jako když to napsal vycházeje ze slávy GoT s tím, že se na tom prostě vydělá. Ani jako samostatná knížka (kdybych neznal GoT) by mě to nezaujalo a nehodnotil bych lépe. Přečíst se to ale dalo, znám horší knížky.

18.10.2015 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Bylo velice těžké občas knížku odložit, protože je strukturovaná tak skvěle, že prostě musíte vědět co bude dál. Naprosto nejlepší Keplerova kniha i když Písečný muž, který bude vlastně tak trochu na svědkyni navazovat může být stejně výborný, ale lepší už být prostě nemůže. Jedinečně propracovaný příběh, jako vždy napínavé. Úžasná kniha!

26.08.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Opravdu nejlepší ze všech jeho knížek, tentokrát byl příběh ještě více zajímavý i když by se mohlo zdát, že více zajímavé už to napsat nejde, tak opět Brown překonal sám sebe. A navíc to téma, které vůbec není žádnou fikcí, ale zcela určitě je to jeden z největších problémů současnosti.

26.08.2014

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Pro mě osobně jedna z nejlepších knížek, protože má opravdu hluboké myšlenky a hlavně až příliš pravdivé. Kéž by si ji tak přečetli všichni a začali se pak chovat alespoň o trochu lépe.

11.05.2014 5 z 5

Nymfomanky Nymfomanky Lenka Teremová

Podle názvu jsem čekal trochu víc, ale jinak to byl fajn odpočinek, knížku jsem přečetl rychle a na styl autorky jsem zvyklý z jiných knížek a jsem s ním naprosto friendly i proto jsem si vzal do ruky i tuto knihu a hodnotím kladně. Myšlenka zajímavá a na toto téma by se daly napsat stovky knih s různými příběhy, závěry a výsledky.

27.09.2020 3 z 5

Velké problémy v malém Vietnamu Velké problémy v malém Vietnamu František Kotleta (p)

o malinko méně zajímavé než Příliš dlouhá SW party, ale pořád je to ten skvělý styl s humorem, sexem a magií popsaný tak reálně a na skutečných místech v Praze, že prostě žasnu. Skvělý relax, protože čtivost je skutečně extrémní a tentokrát delší příběh než v prvním případě.

31.12.2019 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

skvěle čtivé, za pouhý týden je pro mě rekord :-)

14.12.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Naprosto skvela knizka plna jedinecneho humoru hlavniho hrdiny, ktery ctenare provazi od zacatku knizky az do konce a zaroven dokonale propojene s technickymi detaily, ktere pochopi prakticky kazdy. Jedna z nejlepsich knizek, rad si ji prectu znova!

21.11.2017 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Vyborna knizka pokud je clovek ochoten pripustit nektere veci a priznat si treba i vlastni chyby a pokud si z toho chce vzit neco pro sebe a zlepsit svuj vztah. Skutecne to muze pomoct. Velice zajimava a nenasilna forma o beznych a realnych situacich, ktere se kolem nas skutecne deji. Lze doporucit.

21.11.2017 5 z 5

Tajemství Tajemství Ken McClure (p)

Opět úžasná knížka, od tohoto autora jsem ještě nečetl žádnou špatnou. Nejvíce se mi líbí to jak je postupně dávkováno odhalování pravdy, ty malé posuny krůček po krůčku, jak dokáže i ve zdánlivě beznadějné situaci něco vymyslet a posunout se tak dál a pak to do sebe všechno zapadá. Opět mezinárodní hra velkých mocností a tajných služeb, plná maskování a přetvařování. Něco z toho se opravdu i může přibližovat realitě, bohužel.

30.11.2016 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Jedním slovem brilantní! Skvěle napsané, naprosto nečekané a nepředvídatelné. Nic není tak jak se na první pohled může zdát a vlastně o to jde i v knížce. Navíc knížka i poučuje nebo alespoň vede k zamyšlení v jakém to žijeme světě. Dalo by se vlastně říct, že jsem únosci celkem i fandil, podle mě měl dobrý motiv. Akorát teda konec byl velice překvapivý, což dodává knize ještě o kus větší nečekanost, ale už to bylo skoro moc a nebylo to úplně dokonalé, myslím, že to chtělo o pár vět víc k vysvětlení, asi ne zcela všechno jsem pochopil, což mi malinko snížilo radost z jinak brilantní knížky, ale 5 hvězdiček je i tak jasných!

06.09.2016 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Obrovské zklamání! Tak velký potenciál mohla tato kniha, respektive toto zajímavé téma mít a místo toho jsem v půlce myslel, že to ani nedočtu. Prakticky nic se tam neděje, převažují nudné popisné pasáže. Nenajdete tam moc hlubokých myšlenek, kterých si umím na toto téma představit spoustu. Konec řekněme byl lepší a mohl být i zajímavý, ale to nejdůležitější bylo napsáno tak nějak nezřetelně a byla tomu věnována malá pozornost, až se to někam ztratilo, škoda. Nelze hodnotit víc jak 3 hvězdy. Nejvíc mě štve, že to mělo přes 600 stránek, kterými jsem se musel prokousat, abych na konci zjistil, že se to nezlepšilo a nestálo to za nic.

02.08.2016 3 z 5