lagina lagina komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jak Bert telefonoval z oslavy, když zapomněl mobil doma ve hračkách? Klasická kniha od Hartla, odpočinula jsem si krásně :-) Mám jeho styl ráda, klidně budu nahlížet do dalších osudů dál a ráda :)
Kdyby byl jeden pár v pohodě nebylo by o čem psát?

09.01.2019

Silný příběh. Možná trochu škoda toho názvu, protože tohle není jen o anorexii je to o životě, naději, lásce, dětech, víře a mrazí z toho až běda... Stále na autorku myslím...

06.01.2019

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Nenadchne, neurazí, trochu nudí... Trochu víc by se mi líbilo, kdyby tam bylo rozebráno, co to vlastně přineslo.

06.01.2019 2 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Odloženo. První kniha tohoto autora - mého milovaného, kterou jsem nedočetla do konce, asi nebyl správny čas..

06.01.2019

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Velmi působivé. Běhal mi mráz po zádech, po zavření knihy jsem o tom přemýšlela. Poslední příběh se mě dotýkal nejvíc. Jsem zdravotní sestra a přemýšlím o všem co se tam píše... Bylo to temné, drsné, hluboké. Autorku určitě ještě budu vyhledávat. DOPORUČUJI :-)

14.11.2018 5 z 5

Každý něco tají Každý něco tají Andrea Sedláčková

Asi ve 3/4 jsem se podívala na tři poslední stránky a knihu odložila. Asi jako hodinový televizní film bych to vydržela, ale jako kniha se mi to nelíbilo. Hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická. Chápu problém bulváru (sama ho nečtu, ale sleduji třeba instagram několika lidí), nicméně chápu to jako že ve zdravotnictví je riziko nakažení "když si nedáváš pozor", tak ve světe známých lidí je tohle riziko. A dělat z toho celovečerák mi přijde šedivé a nudné.

28.10.2018 2 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

O této knize jsem slyšela ve spojitosti s tím, že ji autor podepisoval v knihkupectví a stála se na ní víc jak kilometrová fronta. Takže když jsem ji viděla v knihovně, hned jsem si na to vzpomněla.
Mám docela ráda knihy od "nepsavců" je na nich znát ta snaha a touha, aby se to čtenáři líbilo.
Autor je mi sympatický, je až neuvěřitelné, kolik papírů a kreseb mu zůstalo z dětství, je v tom cítit obrovský cit k rodičům. Jako rodič si říkám, kéž bych dokázala dát svému synovi, to co jeho rodiče předali jemu.
Rozhodně zkouknu i pár videí :)

27.10.2018 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Představte si, čistě hypoteticky... tím začínají nejlepší povídky :)

17.10.2018

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Nemohla jsem se odtrhnout... Pro mě nový žánr, nemůžu se mu moc věnovat, pak na to pořád myslím :D Ale bylo to super, doporučuji :-) Ale, kdo v tom má prsty jsem si myslela hned při prvních zmínkách... takže něco jako Labyrint, vraha víš a teď jak proč a jak...

12.10.2018 5 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Naši psi nikdy nebudou tak vychovaní jako je má pan Desenský, věnuje jim každou minutu svého času... ale rozhodně mi je jeho přístup tisickrát milejší než ten, který jsem zažila na cvičáku :-) Zajimavý vhled do neobvyklého života :-)

11.10.2018 4 z 5

Nejvtipnější kocour Nejvtipnější kocour Petr Fischmeister

Nejdříve mě grafika trochu vyděsila, ale pak jsem byla mile překvapená a do Leoška se úplně zamilovala :-)

03.10.2018 4 z 5

Jak vydrhnout velrybě stoličku Jak vydrhnout velrybě stoličku Scott Adams

Neznala jsem a jsem ráda, že jsem poznala :D ještě teď si na nějaké minipříběhy vzpomenu a usmívám se nejen v duchu :-) Super záležitost :)

23.09.2018 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

A já se tak těšila na červenou knihovnu... vedle jak ta jedle :D

23.09.2018 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Skoro až strašidelné :) Skvělá kniha, určitě se k ní časem vrátím :-)

19.09.2018 5 z 5

Deník staré paní Deník staré paní Jiřina Šiklová

Skvělé :) Objednala jsem ji mamce, jsem zvědavá co mi na to řekne :-) Akorát si říkám, že doba jde tak rychle dopředu že už by pomalu snesla novou aktualizaci.. :-)

08.09.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Hvězdička dolů za trochu nedotažený konec, jinak skvělé. Bavila jsem se od začátku do konce a nenechalo mě to klidnou. Málem jsem se rozpustila ve vaně, nemohla jsem se odtrhnout, fakt dlouho mě žádná kniha takto nevcucla :-) Doporučuji jako odpočinkovku

01.09.2018

Potřebuji tvou lásku Potřebuji tvou lásku Ross Campbell

Kniha se mi líbila, ale v některých momentech mi přišla příliš "americká"

29.08.2018 3 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy měla tu čest číst... Tančila jsem po jednotlivých stránkách a užívala si každou větu, každou ilustraci. Bylo to nádherné. Fulghum by se mohl tesat v mnoha větách do kamene... Miluju :)

24.08.2018 5 z 5

Hra s nevěrou Hra s nevěrou Luděk Stínil

Tak jsem se trochu vrátila v čase a jeden večer si odpočinula u této "Stínilovky". Tento autor mě vždy bavil a je škoda, že psaní pověsil na hřebíček (opravte mě a nasměrujte, pokud je to omyl). Jeho smysl pro napětí a v závěru vše zapadá do sebe a ani u této knihy tomu nebylo jinak :-) Na tyto horké letní dny ideální odreagovačka, i když já už bych ocenila něco pro starší.

21.08.2018 3 z 5

Hospodské, Vesnické a Karí povídky Hospodské, Vesnické a Karí povídky Václav Koubek

Poprosila jsem naší úžasnou paní knihovnici, zda by mi vybrala něco opravdu veselého, protože se mi v poslední době nedaří moc vybrat.
Kniha rozdělená do tří částí, nejlepší byla vesnická část, tam jsem se fakt dobře bavila. Bylo to oddechové, doporučuji :-)

19.08.2018