lagina lagina komentáře u knih

Počkej si na zázrak Počkej si na zázrak Luděk Stínil

Fajn na propršené letní odpoledne :-)

06.06.2012 5 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Mám ji koupenou, přečtenou asi půlku, v "práve čtu" už snad několik let. Je to super čtení, pořád budete objevovat nové myšlenky.

15.01.2022

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

(SPOILER) Toto byla moje prvotina v tomto žánru. Vybrala jsem si ji, jako knihu u které se nemusí přemýšlet. Mezi knihami u kterých jsem přemýšlela až moc...
Jsem překvapená z toho obrovsky skvělého hodnocení a schválně nehodnotím hvězdou protože, netuším, jak je na tom jinak tenhle žánr.
Mám dost výhrad - chybí mi tam příběh nemá to vůbec žádnou dějovou linku. Jakto,že to hodnotíte? Já tomu asi nerozumím... Jako jdeme běhat a pak na to vlítneme, pak jdeme do práce a pak na to zase vlítneme a večer možná nepřijdu, ale vlastně vždycky přijdu a zase si to nějak uděláme, není děj... Hlavní hrdinka je mi děsně nesympatická. Né tím, co říká, já taky někdy mluvím dřív než myslím, a někdy myslím nahlas a nebo se schválně ptám na věci na které se ptát nemá... ale prostě "je to hráč, jsi tajná agentka"... ou. "Zápletka" vyřešená jednou větou... Když to tak píšu, tak asi pro tento typ možná asi fakt v pohodě, si teď uvědomuji...no... Tak děkuju za odpočinek :D

14.01.2021

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Paní Hanišová fakt umí psát... to si večer otevřete knihu a ráno ji zavíráte, že teda můžete jít konečně spát... ALE chápu proč autor dělá otevřené konce, člověk pak na to víc myslí, dohrává si vlastní scénáře, ale za mě ne. Raději bych to měla uzavřené.
Nutno říct, že tektokrát jsem se s hlavní hrdinkou vůbec neztotožnila. Je mi strašně protivná. Mrhačka časem i láskou, kterou k ní druzí chovali...
Docela mám ale po této knize a komentářích zde chuť autorku vidět "na živo" musím pohledat, kde bude mít nějaké besedy :-)

03.10.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

No, tohle téma mám dost načtené a byla jsem trochu asi zklamaná, připadá mi to hodně "románové" a takové nějaké zvláštně přikrášené... Ale četlo se to dobře - rychle, občas běhal mráz po zádech... Já bych si ji nekoupila. Bylo to pro mě takové skoro neuvěřitelné, po všem co jsem četla. Samozřejmě to nepsal ten co to prožil, ale někdo přepsal jeho vyprávění na román a to v tom asi může hrát velkou roli.
Ale všem, kdo rád čte a přemýšlí o této tématice vřele doporučuji :-)

21.08.2019 4 z 5

Deník doktora z Mrnic Deník doktora z Mrnic Martin Jan Stránský

Achjo, zhruba na 50. stránce jsem to chtěla udělat a pak jsem tomu dala ještě šanci, ale ne 63. stránka. Odkládám. Vůbec nevím, co k tomu říct. Kniha asi potěší kamarády a sousedy pana doktora, ale jinak fakt nevím, ani nebudu hodnotit...

15.08.2019

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Ke knížce jsem přistupovala s trochou kritiky předem, protože se o ní všude čte, píše.
Zajímavý příběh, měla jsem chuť popadnout košík a pádit do lesa.
Celou dobu mě to nenechávalo chladnou a těšila jsem se, co bude ...ale pak najednou jako, když si autorka uvědomí, že už je to dlouhé a začalo to mít pro mě až moc rychlý konec.
Některých postavám jsem jejich chování nevěřila. Chyběl mi konec, pokračování, to bych u takové knihy docela ráda měla.
Každopádně mě autorka hodně oslovila a ráda si přečtu další její knihy :-)

29.07.2019 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Malá knížka, přečteno za pár chvilek. Připadalo mi spíše jako scénář než jako kniha a myslím že i tak ztvárněné by to bylo o dost lepší :-) Nahlédnutí do mužského světa v sauně. Dost uvěřitelné :D

22.05.2019 3 z 5

Čím jsou lidé živi: Podkrkonošská románová kronika Čím jsou lidé živi: Podkrkonošská románová kronika Vladimíra Sůvová

To bylo teda silné čtení. Úžasná kniha, všem moc doporučuju, četlo se to velmi dobře a nutilo mě to přemýšlet o sobě, o lidech o životě, o dřině z pohledu z knihy a z pohledu teď.
Na to jak útle kniha působí je neobyčejná
DOPORUČUJI :-) a autorku od teď sleduji :)

07.05.2019 5 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Uvodni predmluva me docela vydesila...
Mala jednohubka, neurazi, nenadchne. Styl teto autorky, omlouvam se, me moc nebavi.

16.04.2019 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Až je mi skoro líto, že Dědinu opouštím :) Kniha jako lidi, někdy provokovala jindy hladila. Klobouček zvedám, za jazyk, kterým byla psána.
Moc doufám, že autorka bude v psaní knih pokračovat :-)

19.02.2019 4 z 5

Každý něco tají Každý něco tají Andrea Sedláčková

Asi ve 3/4 jsem se podívala na tři poslední stránky a knihu odložila. Asi jako hodinový televizní film bych to vydržela, ale jako kniha se mi to nelíbilo. Hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická. Chápu problém bulváru (sama ho nečtu, ale sleduji třeba instagram několika lidí), nicméně chápu to jako že ve zdravotnictví je riziko nakažení "když si nedáváš pozor", tak ve světe známých lidí je tohle riziko. A dělat z toho celovečerák mi přijde šedivé a nudné.

28.10.2018 2 z 5

Deník staré paní Deník staré paní Jiřina Šiklová

Skvělé :) Objednala jsem ji mamce, jsem zvědavá co mi na to řekne :-) Akorát si říkám, že doba jde tak rychle dopředu že už by pomalu snesla novou aktualizaci.. :-)

08.09.2018 4 z 5

Hospodské, Vesnické a Karí povídky Hospodské, Vesnické a Karí povídky Václav Koubek

Poprosila jsem naší úžasnou paní knihovnici, zda by mi vybrala něco opravdu veselého, protože se mi v poslední době nedaří moc vybrat.
Kniha rozdělená do tří částí, nejlepší byla vesnická část, tam jsem se fakt dobře bavila. Bylo to oddechové, doporučuji :-)

19.08.2018

Velmi krásné, silné, milé zastaveníčko v hlavě stárnoucího pána... Po prvnotním zklamání s první knihou autora ho tato útlá knížečka vrací do hry :-)

03.08.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Když se člověk odprostí od děl "mistra", které již vydal, je to osvěžující, vcelku humorné čtení. Za mě krok vpřed i oproti minulým, depresí prozářeným, dílům

19.06.2018 3 z 5

Nepál mě hrozně moc bavil :-) po přečtení první knihy jsem byla doslova nedočkavá a hltala stránku za stránkou... pak přišla Čína a já si říkala, aaa ta první byla lepší...
V 9. měsíci těhotenství mě do knihovny vozí přítel a tak jsem si říkala, jaj chybí mi 15 stránek, tak to vrátím, když tam jedu... Ale ne, nevrátila... a dočetla a ten konec byl pro mě natolik krásný a strhující, že mi tečou slzy ještě teď :-)
Velmi se těším na přednášku "princeládíka" v Jablonci, až tohoto muže, který se nebojí jít na dno svých sil a pak o tom s humorem napsat, osobně zažiju :)

24.11.2017

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

V audioknize to pro mě byla nejsnesitelnější verze :-)

29.10.2017

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Nejkrásnější a nejsmutnější kniha zároveň :-)
Čekala jsem letní romanci... Ne vždy, je to tak, jak to člověk čeká, že... :-)

04.06.2015 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Je mi jedno, jestli je to smyšlené nebo pravdivé. Líbilo se mi to moc. Smála jsem se, několikrát i nahlas ... na konci knihy jsem plakala... Bylo to rychlé, čtivé, živočišné, smutné a zároveň takové pravdivé. Dobré. 5*

02.03.2014 5 z 5