LadyLane LadyLane komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Po veľmi dlhom čase kniha, pri ktorej som nepremýšľala nad pozadím a rozuzlením, len som si užívala dej. Pre mňa je však to rozuzlenie trošku menej uveriteľné, preto len 4*. No veľmi sa teším na ďalšie!

11.11.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Už som zabudla
- aký je Kepler brutálny a občas dráždivo extrémny
- aké je pre mňa neprirodzené čítať v prítomnom čase (slovenský preklad)
Pamäť osviežená.

16.08.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vďaka názvu som mala na začiatku pocit zdržovania od hlavného príbehu, nakoniec to však všetko pekne zapadlo do seba.

04.08.2019 4 z 5

Můj poslední výdech Můj poslední výdech Paul Kalanithi

Kniha je rozdelená na dve časti- pred a po diagnóze. Pokiaľ očakávate len melancholické stránky, nad ktorými si poplačete, nečítajte ju. Pretože prvá polovica až strhujúco opisuje prax doktorov a druhá sa viac zaoberá hodnotami a zmyslom.
Ja som si autorov štýl zamilovala, jeho realistický opis duše medika, ktorý hľadá balans v každodennej práci medzi empatiou a odstupom, jeho úprimnosť a otvorenosť aj o tej cynickej stránke práce, ako nám nemaže med okolo úst.
A keď k tomu prirátame tie svieže opisy..!

21.07.2019 5 z 5

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Predtým som poznala číslo, táto knižka mi umožnila čiastočne poznať zlomok ľudí. Vedela som, ako to končí a napriek tomu som zúfalo dúfala v iný záver. A tá bezmocnosť pri opise činnosti polície..

20.07.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Bryndza píše čtivo od prvej knihy, ale táto je prvá v sérii, čo ma naozaj aj bavila.

02.07.2019 4 z 5

Tréning? Tréning. Tréning? Tréning. Vladimír Labáth

Fantastická, komplexná kniha o tréningoch, plná príkladov z praxe, konkrétnych aktivít, odporúčanej literatúry a web stránok.

23.06.2019 5 z 5

Praktická psychologie pro manažery a personalisty Praktická psychologie pro manažery a personalisty Ladislav Koubek

...a pre psychológov

20.06.2019 3 z 5

Nočný lov Nočný lov Robert Bryndza

Oproti jednotke autor používa iné postupy v príbehu týkajúce sa zločinov, čo je výborné, na druhú stranu čítame znovu o tých istých prekážkach vo vyšetrovaní, čo je otravné.
Za mňa priemer a nedostať na Vianoce 3. diel, ďalej by som nečítala. Tak snáď prekvapí.

31.05.2019 3 z 5

Dievča v ľade Dievča v ľade Robert Bryndza

Knižka sa číta ľahko, no dej je v princípe predvídateľný, vrah vzhľadom na počet a charakter postáv tiež. Uvidíme, či autor v ďalších pokračovaniach prekvapí.

13.05.2019 3 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Moje prežívajúce ja zažilo príjemné chvíle, moje pamätajúce ja musí knižku ešte párkrát prelúskať, aby som hodnotila aj na základe novonadobudnutých poznatkov.

08.04.2019 4 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Ďalšia výborná kniha od Dána.
Veľa vážna, ale aj veľa vtipu. Zaujímavé prípady aj pozadie.
Len to uzatvorenie na posledných stranách mi prišlo také deadline-ové: rýchlo- rýchlo dopísať.

17.03.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Niekoľkokrát som čítala opis tých istých postáv a ani raz som nemala pocit, že sa autor opakuje. A to je vec nevídaná.

11.03.2019 5 z 5

Jak překonat vztek a podrážděnost Jak překonat vztek a podrážděnost William Davies

Prvé kapitoly zaujímavé, hnev vykresľovaný komplexne. Príklady sa síce opakujú, ale je ich viac a pokrývajú širšiu oblasť. Lenže. Domnievam sa, že som pri nich narazila aj na chybu.
Podkapitolu Depresia síce autor uvádza v zmysle duševnej poruchy, ale odporúčania sú vhodné skôr pri smutnej nálade.

07.03.2019 3 z 5

Kapitán: Zbierka výrokov Kapitán: Zbierka výrokov Andrej Danko

Nápad za milión.
K piatej hviezdičke mi občas chýbajú širšie kontexty určitých výrokov.
Ale keď otvorím knihu takmer na hociakej strane, je mi do smiechu. A potom do plaču.

05.03.2019 4 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Po nelichotivých recenziách som sa dlho odhodlávala otvoriť knihu. Preto ma začiatok milo prekvapil, číta sa ľahko, dokonca prichádza i napätie!
No a zhruba od polovice, odkedy sa autor zacyklil v rovnakých myšlienkach, len iných situáciách, som niektoré odseky preskakovala čítajúc rovnaké kľúčové slová schopná si sama dotvoriť kontext.
Dočítané zo zotrvačnosti.

27.01.2019 2 z 5

Áno, jedná sa o silný príbeh, ktorý opisuje obdobie spred vojny, počas a po nej. Potenciál veľký. Mne osobne však pomer týchto období ubral na zážitku. Priveľmi rozvláčne opisy spred vojny a priam prehustené stránky hrôzami tohoto času. Zozačiatku ma osudy ľudí zasiahli, avšak spomínané prehustenie zapríčinilo moje viac faktografické ako precítené vnímanie knihy. Čo je veľká škoda, tieto svedectvá sú skutočne veľmi dôležité.

20.08.2017 3 z 5

Hranica času Hranica času Michael Crichton

V tejto knihe sa kĺbia viaceré, pre mňa zaujímavé témy- história, archeológia, fyzika a zdá sa mi, že jej potenciál nie je naplno využitý. Obsah som nevnímala ako dobrodružstvo, ale skôr problém na probléme, občas až umelo naťahovaný počet strán a toľko na-poslednú-chvíľu záchran som snáď nečítala ešte nikde.

22.11.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Čakala som viac. Po tak skvelom hodnotení a ohlasoch som, priznám sa, čakala oveľa viac. Strasti a trápne chvíle hlavnej hrdinky by mi boli sympatické možno v mojich 15. Teraz mi bolo trápne za autorku, lebo predpokladám, že jej cieľovou skupinou neboli tínedžerky. Čo však na druhú stranu oceňujem je, že napriek obrovskému potenciálu citovo vydierať, sa tomu vcelku vyhýbala. A je to naozaj čtivo napísané.

„Pro přihlížející není nic znepokojivějšího než pohled na muže na vozíku, jak prosí ženu, která se o něj má starat. Zjevné se opravdu nehodí, aby se člověk naštval na svého postiženého svěrence.“

11.08.2015 3 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Ja keď Dána otvorím, čakám príbeh, čo je vymyslený a akúkoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami čisto náhodnú. Aj keď ma začiatok okolo riaditeľky a Peťa nebavil a dalo sa predvídať, ako to dopadne, všetko to smerovalo ku koncu mája. A koniec mája som hltala, ani som nedýchala. Áno, nebolo to tu vyšetrovanie a dedukcia a hľadanie dôkazov... bol to len život.

"Predtým ťa motivovala láska, teraz je to iba súcit, ale ty ten rozdiel nevidíš. Ani jedna motivácia nie je dobrá na založenie trvalého manželstva,oba city po čase vyprchajú, ostane iba holá realita a tá každý nepripravený vzťah pochová."

21.02.2015 4 z 5