LadyKet LadyKet komentáře u knih

Potopená města Potopená města Paolo Bacigalupi

Zajímavý příběh. Jen jsem až ke konci zjistila, že tomu předchází první díl... Ale i tak se to dalo číst, zas tolik jsem netápala bez přečtení onoho prvního dílu (který si do budoucna ale určitě přečtu).

17.01.2018 4 z 5

Železná rada Železná rada China Miéville

Tato kniha byla také zajímavá a rozhodně zas čtenáři rozšířila informace o fantaskním světě Nového Krobuzonu a okolí. Musím ale přiznat, že ze začátku mě úplně kniha nechytla. Pořádně jsem se do ní začetla až před půlkou. Je to možná také tím, že je to inspirované westernem a tento žánr já úplně nevyhledávám. Ale jinak opět hodně dobře napsané.

04.01.2018 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zajímavé téma a moc hezky zpracované fungování magie a vytváření kouzel. Příběh měl navíc spád a hezky se to četlo. Jednu hvězdu ubírám za to, že něco mi přišlo trochu odbyté. Ale třeba to bude více rozvedeno v dalším dílu.

22.11.2017 4 z 5

Mít nebo být? Mít nebo být? Erich Fromm

Úžasné! Srozumitelně napsané, takže snadno pochopitelné i pro běžného čtenáře. Jen jsem pak po přečtení měla lehkou depresi z toho stavu naší společnosti a jak všichni jen chtějí mít a tím pádem nejsou/nežijí... Tato kniha mě přinutila se dívat na svět trochu jinak a snažím se více být a méně mít (postupně se zbavuji mnoha zbytečných věcí). Doufám, že mi to vydrží! A když ne, tak si to přečtu ještě jednou.

15.11.2017 5 z 5

Mlok 2016 Mlok 2016 * antologie

Moc hezké povídky od začínajících autorů a dokonce i od mého bratra :). Ale některé mi přišly trochu nemastné/neslané... Obzvlášť jedna mi přišla, že byla vybrána pouze kvůli tomu, že téma se točí kolem druhé světové války a koncentračních táborů (plus sem tam nějaká ta magie), ale jinak nebyla moc výrazná a zajímavá a stylisticky význačná.

11.10.2017 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Hodně zajímavá kniha. Pěkně napsaná, má spád. Opravdu zajímavý pohled na ženu, která prožívá své pády v životě.

26.09.2017 4 z 5

Návrat mladého prince Návrat mladého prince Alejandro Guillermo Roemmers

Na Malého prince to nemá. Nečetlo se to špatně, ale nějak mě to nenadchlo. Ta moudra mi spíš přišla jako nedokonalé poučování od někoho, kdo jen slepě papouškuje nějaké pravdy o životě, aniž by v nich viděl hlubší smysl. Dvě hvězdičky z těch tří udělených jsou za ilustrace, ty jsou velmi povedené.

25.09.2017 3 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

První mé setkání s autorem a nebylo to špatné. Tolik jsem se u toho nebála, ale věřím, že kdyby mi bylo tak 10 let, tak jsem pos... se bojím strašně moc :). Docela ráda si přečtu další jeho knihy. Chtěla jsem dát tak 3 a půl hvězdičky a nakonec jsem dala 4, protože ilustrace mi připomínají mého oblíbeného Edwarda Goreyho!

18.09.2017 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Docela zajímavý a neskutečný příběh. Konec byl velmi smutný a vlastně toho moc nevysvětlil, naopak má čtenář ještě více otázek.

18.09.2017 4 z 5

Kniha líných radostí Kniha líných radostí Tom Hodgkinson

Takové milé a jednoduché čtení, Nic moc objevného a úchvatného, ale tak nějak to potěší. Navíc jsem zjistila, že většinu z těch líných radostí dělám už jak dlouho :).

01.09.2017 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Chápu, proč to získalo Pulitzerovu cenu. Opravdu moc krásný příběh, skvěle napsáno a úžasně vyprávěno. Občas mi bylo do breku ze smutných a beznadějných situací.
Knihu jsem si užila a je opravdu strhující.

17.08.2017 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Silný a dojemný příběh. Je pravda, že ze začátku jsem moc necítila tu tíseň a beznaděj koncentračního tábora... Zřejmě proto, že autorka se hodně zaměřila na vnitřní svět a myšlenky dvojčat a tak se hrůzy odehrávají spíše na pozadí děje a jsou to jen jakési střípky, které hlavní hrdinky postřehnou.
Jinak má autorka velmi pěkný styl psaní.

05.08.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zajímavý příběh. Dobře napsáno. Jsem zvědavá, jak to celý příběh bude pokračovat.

31.07.2017 4 z 5

Jednoduchý styl, ale přesto velmi citlivý a emotivní. Prý to má být i komedie... Vtipy tam sice jsou, jenže když jsem si uvědomila, že je říká sama Smrt, tak mi spíše přejel mráz po zádech.
Jinak jsem si u knihy i dost pobrečela, takže nedoporučuji pro slabší povahy.

23.07.2017 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Skvěle napsané a jednoduchý ale zajímavý příběh.

18.07.2017 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha druhá Zlato Arkony. Kniha druhá Juraj Červenák

Autor má opravdu čtivý styl vyprávění. Ráda si přečtu další jeho knihy.

07.07.2017 5 z 5

Předehra Předehra Neil Gaiman

Krásné zakončení/začátek celé série. Úchvatné jako vždy.

07.07.2017 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Opět skvělé. Jdu na další díl :).

19.06.2017 5 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Začátek knihy byl velmi zajímavý, ale pak to bohužel sklouzlo do všednosti a předvídatelnosti. Rozhodně ale musím uznat, že nápady, jak funguje magie se mi líbily.
Ale začínám být poněkud alergická na drsné postavy neohrožených dívek... Které navíc říkají přehnaně drsné a klišé hlášky. Upřímně, postava Lily by mi tam ani nechyběla, když by byla vypuštěna nebo zabita na prvních stranách knihy (Pardon, holka, nic osobního.).

09.06.2017 3 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Skvělé. Autor zase nezklamal. Poutavé čtení, od kterého se neodtrhnete. Styl je jednodušší, ale o to akčnější. Těším se na další díl!

05.06.2017 5 z 5