Potopená města

Co by měl člověk dělat v době války - bojovat a šířit násilí? Vydržet a přežít za každou cenu , i za cenu obětování svého lidství? Nebo se snaží prostě utéct? Po klimatické katastrofě stoupla hladina oceánů natolik, že zaplavily valnou většinu pobřežních oblastí Severní Ameriky. Nedostatek surovin, nezodpovědné genetické manipulace a vojenské střety uvrhly tento svět do chaosu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210472/potopena-mesta-GXV-210472.jpg 4.282

Prachožrouti 2.

Romány, Sci-fi
Vydáno, Plus, Plus

The Drowned Cities, 2012

Kniha Potopená města

Atekram

Příběh ze stejného světa jako Prachožrouti, s nimiž je propojený hlavně postavou Toola. Opět jednodušší příběh, ale zasazený v úžasných, syrových a znepokojivě reálných kulisách postapokaliptické Ameriky. Hlavní dojem, který mám vždycky při čtení knih tohoto autora je, že celou dobu vím, že to prostě nemůže dobře skončit. Fandím postavám, ale uvědomuji si, že stejně nemůžou dosáhnout žádného trvalejšího happyendu. Takže se o to víc radujete z jejich drobných vítězství, která jsou ale často hodně draze zaplacená. A to je hodně působivé.

mol378

Autor mi byl doporučen na zkoušku, tento žánr jsem neměla v oblibě. Ovšem nikdy neříkej nikdy - jeho knížky mě chytly, nápady a myšlenky velmi zaujaly. Dobře se to čte a vyvolává vzpomínky na dobré scj-fi, čtené v mládí. Spisovatele s bujnou fantazií mám ráda a kdo je na tom stejně, tomu knihu i navazujíci díl série doporučuji.

maly.vlada

Bacigalupi je famózní povídkář i téhle knížce by možná víc slušel krátký formát, děje tam teda moc nebylo, ale ten svět byl tak perfektně popsaný, že si to pěihvězdu zaslouží.

caroline.aiko

Romány od pana Bacigalupiho lehce vtáhnou do děje. Knihu jsem si rozečetla, ale kvůli škole jsem na ní neměla moc čas, ale teď o prázdninách jsem si sedla a řekla si, že jí dočtu a vážně jsme jí snadno během pár dnů dočetla. Ze začátku je příběh jednoduchý a lehce se všechno díky popisu představuje. Potom co dvě děti (Mahlie a Myšák) najdou v lese zraněného Toola, začne všechno rychlý spád a děj se začne točit a klikatit. Poté co si JVF Myšáka ocejchuje a Mahlie s Toolem se vydají do Potopených měst, mě všechno jen překvapovalo a polovinu věcí jsem nemohla ani tušit, že se stane. Z knížky jsem vážně nadšená a z části mě tíží, že jsme jí už dočetla..

Metla
17.09.2018

Nechala jsem se panem Bacigalupim snadno vtáhnout do tvrdého, nelítostného světa budoucnosti, kde si nikdo z jedinců paběrkujících na troskách civilizace nemůže být jist životem. Bolesti a krutosti nejsou ušetřeny ani děti, vlastně jsou nejsnadnějšími oběťmi všudypřítomných vojenských oddílů, co se jménem samozvaných vůdců a jejich ideálů mordují navzájem a neváhají z malicherných příčin pobíjet také civilisty. Román je plný násilí, přesto je jeho primární nosnou myšlenkou lidskost a její hranice. Většina postav není černobílá, hlavní hrdinové procházejí obtížnými zkouškami svého charakteru a reagují přirozeně, uvěřitelně. Snad jen motivace a superschopnosti starého známého poločlověka Toola mě občas přinutily zapochybovat a přimhouřit oko. Nicméně teprve dějově příliš zjednodušené závěrečné stránky svědčily o škatulce „pro děti a mládež“, jinak je množství obsažených válečných hrůz docela silnou kávou i pro dospělého čtenáře. „Potopená města“ mi po dočtení strašila v mysli pár týdnů. Zasloužených 90%, procenta srážím pouze za výše zmíněné finále, kde si to Bacigalupi na můj vkus příliš ulehčil.

TheReader
29.07.2018

Podle mého názoru naprosto úžasná a zajímavá četba. Líbí se mi motiv zničeného budoucího světa, který se pere se všemi novými potížemi a vyčerpanými zdroji - prostě motiv, který se promítá skoro do každé Bacigalupiho knihy.
Postavy jsou skvělé a pro mě sympatické, moc jsem si čtení užil a rozhodně doporučuji každému, kdo má rád rychlý děj, který sem tam zpomalí a smysluplné postavy

LadyKet
17.01.2018

Zajímavý příběh. Jen jsem až ke konci zjistila, že tomu předchází první díl... Ale i tak se to dalo číst, zas tolik jsem netápala bez přečtení onoho prvního dílu (který si do budoucna ale určitě přečtu).

B4LU
13.12.2017

Zatímco Prachožrouti byli v zásadě pohádkou mezi post-apokalyptických kulisami, Potopená města jsou syrovější, znatelně temnější román převážně o dětských vojácích, který by se téměř mohl odehrávat i v současnosti, jen na jiném místě. Přestože jsou hlavními hrdiny knihy děti, kniha téměř určitě pro děti není. Velmi čtivé, velmi dobré.

Paolo Bacigalupi
americká, 1972