Předehra

Po pětadvaceti letech od vydání prvního sešitu se vrací zachmuřený hrdina v zbrusu novém příběhu! Příběhu, který předchází událostem první knihy a ve kterém musí Sandman zjistit, kdo zabil jeden z jeho aspektů... a taky zabránit konci vesmíru. A co horšího - musí se setkat se svými rodiči!

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297090/big_sandman-predehra-aSB-297090.jpg 4.5115

Sandman

Horory, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Overture: The Deluxe Edition, 2015

Kniha Předehra

Ticiana
26.10.2022

Konec a zaroven zacatek Sandmana. Kresba je uplne uzasna, a pribeh samotny taky. Trosku me mrzi, ze bubliny nejsou pruhledne, jak je to opisovano v bonuse. Na tuhle serii budu vzpominat jen v dobrym.

Bethanee
28.09.2022

Tento díl jsem četla v angličtině a musím ocenit úžasné barevné vykreslení příběhu.
Tento komiksový příběh je děsivý a okouzlující zároveň. Gaimanova fantazie je obdivuhodná a celý příběh se nepodobá ničemu, co jsem dosud viděla nebo četla. Je to jako sen. Nejdříve jsem viděla seriál Sandman, který mě okouzlil, tak jsem se postupně pustila do knih. A knihy mě okouzlily svojí hloubkou minimálně stejně jako seriál. Obdivohodné je, že i když se jedná o svět fantazie a snů, tak hlavní slovo nakonec mají naprosto lidské vlastnosti a celkem obyčejní lidé. Postava samotného Sna i dalších Endless je bezvadně vystavěná a vymyká se jakýmkoli hrdinským stereotypům. Knihy i seriál bych doporučila komukoli, kdo má chuť se zasnít. Nebudete se chtít z těchto temně krásných snů probudit.

alishek
01.08.2022

Nádherně šílené, barevné, vyprávění, které pluje v času, ale čas postupně splývá, něco zaniká a něco vzniká. Určitě se k tomuhle dilu ještě vrátím.

Norri
22.02.2022

Dechberoucí a podmanivé. Nejepičtější a nejfantastičtější Sandmanova kniha. Kresba je dokonalá a strhující. Ty vizuální nápady, ta geniální práce s panely! Tohle je dokonalý komiks. Ano, děj je složitý a je potřeba u toho přemýšlet, ale je to barevný ohňostroj fantazie, který nastartuje vaší vlastní představivost. Líbilo se mi to už kdysi při prvním čtení, kdy to byl můj první Sandman, ale teď, po přečtení všech knih v sérii, jsem si to samozřejmě užil mnohem více. Je velice vhodné znát události série a dokonce i některých povídek, protože teprve potom to dává smysl. Pochválit musím i obálky, ty jsou zde geniální.

KubaHanzelin
20.12.2021

Příběh o tom jak Sen zachránil vesmír s pomocí sebe samotného (?)
Při nekonečném čekání na dotisk devátého svazku originální série Sandmana jsem si konečně mohl přečíst prequel, který mi přišel daleko více psychadelický než jakýkoliv Sandman na kterého jsem měl to potěšení sáhnout a i když se pořád jedná o neuvěřitelně kvalitní kousek, nejsem z něj tak nadšený jako z ostatních kousků z pera Neila Gaimana..
Možná to bude tím, že jsem 3/4 čtení nevěděl o co sakra jde:)
Na kolenech klečím a prosím Crew ať už udělá ten zatracený dotisk a máme doma kompletní sbírku a já se konečně dočkám završení příběhu! (?)

Aykiru
20.11.2021

Návrat k milovaným knihám je vždycky těžký. Na jednu stranu se nemůžete dočkat opětovného shledání se starými známými, na druhou stranu má každý nový díl podtón čehosi hořkého. Strachu, že svět, který jste nadšeně před lety opustili, už nebudete takový, jaký si ho pamatujete.
A v případě Předehry opravdu není. Pán Snů, kterého potkáte v Preludiích a Nokturnech jistě není Pánem Snů z Předehry, a přesto mají oba cosi niterně společného, co vás nutí uvažovat o vztahu mezi nimi. Jedná se příčinu a důsledek? Nebo je rozpor mezi postavami zapříčiněn posunem v Gaimanově uvažování a vnímání? A tím pádem ji lze považovat za přirozenou odchylku? Jak se postava Sandmana, tak jak ho vnímáme celou sérii, změní ve vztahu k Sandmanovi z Předehry?
Sám autor v předmluvě uvádí, že doufá, že přečtením tohoto svazku se změní to, jak chápeme scény, které nám mohly přijít povědomé. Ale je to opravdu tak?
Z podle mě nikoliv. Ano, množství věcí se díky Předehře vysvětlí a čtenář díky dodatku dostane ucelenější obraz Sandmanovského světa, ale že by byl tento díl nějakým způsobem převratný, nebo potřebný? Nemyslím si.
Spíš ji pokládám za důsledek autorovi sentimentální touhy, vrátit se ještě naposled do svého oblíbeného světa a uvést na pravou míru věci, na které ve víru důležitějších událostí prostě nebyl čas.
Předehra tak zůstává spíše jakýmsi dodatkem. Krásně nakresleným, příjemně nostalgickým, magicky přitažlivým, ale stále jaksi navíc.

V.Šťasta
25.01.2021

Od hlavního cyklu jsem si odskočil do Předehry. A musím říct ... že je to pecka! Ta malba! Bez mučení přiznávám, že jsem pochopil asi 70 % příběhu, ale tento fakt mě těší a láká k opětovnému přečtení a sjíždění těch krásných jedno i několika stránkových panelů. Předností je, když už máte nějakou (a pokud možno v živé paměti) zkušenost s Morfeovým světem a zástupem postav okolo. Každopádně autorům Klobouk dolů za krásný grafický román.

Eillen
14.08.2020

Nádherné zakončení příběhu Morfea, které vlastně není koncem, ale začátkem. Už teď mi Sen začíná scházet a vím, že se k němu opět vrátím. Protože co by to bylo za život bez snění...