LadyKet LadyKet komentáře u knih

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Autor nezklamal, co se týče některých velmi nechutných scén. Ale je pravdou, že už mi jeho psaní připadá hodně na jedno brdo... Jediné perly jsou Klub rváčů a Pygmej.

30.05.2017 3 z 5

Kámen a krev Kámen a krev Juraj Červenák

Má první kniha od tohoto autora a musím uznat, že to bylo velmi pěkné. Styl je jednoduchý a díky tomu má děj spád. A velmi se mi líbí, jak autor pracuje s proplétáním historických faktů s fantazií. Opravdu skvělé. Těším se na další knihu.

25.05.2017 5 z 5

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

Zajímavé téma a velmi dobře zpracované. Jen jsem občas se trochu ztrácela v postavách... Ale to je spíš moje chyba, než autora.

02.05.2017 4 z 5

Po Alence Po Alence Gregory Maguire

Předem upozorňuji na fakt, že mojí nejoblíbenější knihou vůbec je Alenka v říši divů a za zrcadlem, proto jsem velmi kritická k jakýmkoliv jejím předělávkám, dodělávkám a podobně.
Nicméně, i tak musím dá pouze jen jednu hvězdičku, jelikož tento příběh nestál opravdu za to. Od prvních stránek jsem odolávala pokušení knihu odložit a nedočíst ji. Jenže za prvé jsem chtěla autorovi ještě dát šanci (Zbytečně!) a za druhé si myslím, že když chce člověk hodnotit knihu, tak by ji měl přečíst celou. Obzvlášť jestli ji hodlá kritizovat.
Myslím si, že autor naprosto nepochopil svět Carrolla, který není jen o bláznivostech, ale každé setkání má určité ponaučení, určitou zajímavou myšlenku. Ale tato kniha tyto myšlenky a ponaučení neměla a vznikl tak jen divný svět bez větších nápadů. Prostě pouhá nepovedená kopie.
Navíc mi přišlo velmi zbytečné a nevhodné do tohoto příběhu cpát téma otroctví a černochů v Americe (To je tak, když do britské literatury vleze Američan...). Vůbec to tam nesedlo a bylo to zbytečně navíc.
A hlavní postava mi byla bohužel od začátku velmi nesympatická, což je poněkud problém, když je to zásadní postava a má být kladná...
Další věc, která mě zklamala, byly ilustrace. Obálka knihy je celkem pěkně provedená a docela mě i nalákala a pak jsem se začetla a vykoukl na mě první obrázek a bylo to jak rána pěstí. Nejsou to nijak hezké ilustrace. Zbytečně až moc jednoduché.
A protože jsem poněkud mírný člověk, tak ta jedna hvězda je za odvahu se do něčeho takového pustit.

05.04.2017 1 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Kniha nebyla zrovna mým šálkem kávy. Přišlo mi, že emoce hlavní postavy nebyly moc popsané do hloubky. Což by k okolnostem, jaké prožívala, měly být. Celé mi to přišlo velmi absurdní a povrchní. Takové fádní a necelé.

27.03.2017 3 z 5

Vlkodlak Vlkodlak Boris Vian

Něco bylo na mě opět až moc surrealistické. A některé povídky zas měly úžasný nápad i zpracování, ale celkově průměr. Prostě asi nejsem s autorem naladěná na úplně stejnou notu...

22.03.2017 3 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Skvělé. Moc příjemně se to čte a čtenář hned od prvních řádků Filutovi fandí :). Líbí se mi zapojení skutečných historických postav do vymyšleného příběhu.

22.03.2017 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nějak mě tato kniha nechytla. Asi jsem zrovna neměla surrealisticko-existenciální náladu... Možná si ji zkusím přečíst ještě jednou v příhodnější dobu.

14.03.2017 3 z 5

Má sestřenka Rachel Má sestřenka Rachel Daphne du Maurier

Skvělý příběh. Moc hezky napsáno. Autorka pořád nechává čtenáře ve střehu a tápat, co je tedy pravda. Ráda si přečtu další knihy od této autorky.

05.03.2017 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Moc krásný hřbitovní příběh. Zajímavý a skvěle zpracovaný nápad. I když u mě stále vede z autorových "dětských" knih Coralina.

15.02.2017 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Musím ohodnotit pouze 3 hvězdičkami z mnoha důvodů... Prvním důvodem je to, že si myslím, že autor podceňuje inteligenci malých dětí. Kniha je určená pro náctileté, ale na to je až moc předvídatelná a zápletka až moc jednoduchá. Řekla bych, že věkově by seděla tak na 12 let... Jenže to by tam zas nesměly být určité vtipné narážky, které jsou zas pro straší děti. Shrnuto: Moc předvídatelné i pro malé děti.
Zachytila jsem několik zásadních nesmyslů, které knížce ubírají. Rozepisovat je by bylo na dlouho, aspoň to může být taková malá hádanka pro budoucí čtenáře :).
Dále je tam množství tiskových chyb (chybějící slova, písmena...), což je samozřejmě chyba tisku a ne autora a ale ve chvíli, kdy kniha je průměrná a ještě se přidají tiskové chyby, tak to k pozitivního hodnocení nepřidá.
Nápad celé knihy je milý a dobrý, ale zpracování bohužel pokulhává... Ale jako oddechové čtení se to dá :).

08.02.2017 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Skvělá a dojemná kniha. Psychologický náhled do života dvou lidí, kterým se naprosto změní svět. Nedokážu si představit, jaké to je žít s pocitem, že jste uvězněni v cizím těle (nevím, jak jinak to nazvat).
PS: Film, i když se v některých věcech nedrží knižní předlohy, je také skvělý.

04.02.2017 4 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Zajímavý pohled autora na svět. Některé myšlenky z této knihy stojí za to hlouběji prozkoumat. "Hezký" existencionalismus.

11.01.2017 4 z 5

Nejskromnější umění Nejskromnější umění Josef Čapek

Moc pěkné počteníčko o umění. Nic složitého, ale přínos to rozhodně má.

03.01.2017 5 z 5

Serena - Když žena touží po moci Serena - Když žena touží po moci Ron Rash

Velmi zajímavá kniha. Od začátku mi sice hlavní hrdinka byla velmi nesympatická, ale to se dá snadno pochopit. Je to velmi poutavý příběh plný zvratů.
Zaujalo mě, že každá smrt byla v ději popsána tak nějak mimochodem. Jakoby se nic nedělo. Najednou prostě umřel a bylo to.
Doporučuji přečíst.

03.01.2017 4 z 5

Lovci snů Lovci snů Neil Gaiman

Skvělé ilustrace. Příběh sám je velmi úchvatný, snový, ale zároveň jakoby člověku něco říkalo, že by to mohla být i skutečnost. Prostě Sandman.

30.12.2016 5 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Naprosto úžasné! I když od autora jsem si nejvíce oblíbila knihu "Vačice, která se nesmála". Je ale pravdou, že všechny tři jeho knihy jsou dokonalé a mám ráda jeho styl kresby.

30.12.2016 5 z 5

Kraken Kraken China Miéville

Bohužel musím dát jen 4 hvězdičky, jelikož mi děj velmi připomínal Nikdykde od N.Gaimana. Prostředí "jiného" Londýna, jehož obyvatelé umí roztodivné kousky... Navíc první třetina kniha mě ani moc nechytla, ale celkem to vyvážil zajímavý a překvapivý konec.

30.12.2016 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Druhý díl nás posune zas o kus dál v příběhu a rozhodně mu to neubírá na zajímavosti a napětí. Těším se, co bude dál.
PS: I když je občas až neskutečné, co všechno Kvothe zažívá a jak mu některé věci procházejí. Ale proč ne :).

05.12.2016 5 z 5

Věčné noci Věčné noci Neil Gaiman

Zas skvělé příběhy. Co víc dodat...

05.12.2016 5 z 5