Kniha líných radostí

Kniha líných radostí je skvělý regenerační prostředek pro všechny unavené, stresované a obtížemi moderního života vyčerpané čtenáře. Dan Kieran a Tom Hodgkinson, dnes již zavedený britský spisovatel, kterého čeští čtenáři dobře znají prostřednictvím knih Líný rodič, Jak být líný, Jak být volný a Staré dobré časy (všechny vyšly v Nakladatelství JOTA), připravili skromně působící, ale mimořádně příjemnou a čtivou knížku úvah, postřehů a rad, jak si co nejlépe užít život. Spolu s dalšími jedenácti autory z okruhu Hodgkinsonova časopisu Idler nabízí nový, neotřelý pohled na lenošení, jež se v jejich podání stává cestou ke skutečně hlubokým prožitkům a jedinečným způsobem uvažování o světě. Pomocí krátkých, vtipných a současně hloubavých glos oslavují obecně opomíjené činnosti a věci, které moderní společnost vytlačila na samotný okraj našeho vědomí. Vysvětlují, jak si užít posezení na lavičce, bloumání, koukání, lelkování, házení žabek, snění, odpoledního šlofíka nebo vycházku s dětmi. Nemoralizují ani nepoučují. Nabízejí svůj pohled na skutečně důležité hodnoty, bez nichž se z života stává otupující všednodennost. Kniha líných radostí je výzvou k aktivnímu životu, jehož hlavním smyslem je hledání radosti a štěstí. Neokázalý návod, jak se dobrat „skutečného“ štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137587/kniha-linych-radosti-Jko-137587.jpg 3.742
Literatura světová, Humor
Vydáno, Jota

The Book of Idle Pleasures, 2010

Kniha Kniha líných radostí

madlenka3189
29.11.2020

Až na neustálé narážky na moderní dobu a přehnaný strach z elektroniky, je kniha skvělá. Kreativní popis obyčejných okamžiků a vlastně takový návod jak si je užívat. Ke knize se určitě budu několikrát vracet, minimálně když budu potřeboval zlepšit den :)

Sandalkar
09.11.2020

V době krizového stavu v rámci pandemie c-19 mi to přijde jako dobrá kniha. Je tam totiž spousta činností, které lze i nyní provozovat a nepotřebujete k nim nic víc, než jen čas a chuť naučit se prožívat "tady a teď".

Nečekejte, že vám obrátí život naruby a ideálně tím pozitivním směrem. Pokud se ale rádi zasníte a po večerech si připomenete, co všechno dobré a jednoduché můžete dělat a naplno prožívat, pomůže vám pocítit vděčnost.

Za mě příjemná záležitost.

L.Helena
09.06.2019

Takové laskavé připomenutí toho, že si i z obyčejných okamžiků můžeme udělat příjemné chvilky.

BabaJaga11
14.03.2019

Toto knížku jsem teď přečetla asi potřetí. V prvních dvou kolech jsem volila kapitoly na přeskáčku, buď podle momentální nálady, anebo otevřením na náhodné stránce. A ty krátké kapitoly pro mě byly nezapomenutelným zážitkem. Proto jsem si knihu zapsala i do Čtenářské výzvy a tentokrát četla popořádku, aby mi náhodou nějaká kapitola neunikla. Pokud máte rádi život a obyčejné věci, tohle se Vám skutečně neomrzí. Ač autoři leckde zmiňují, že knížka vznikla vlastně pro lenochy, není to tak docela pravda. Naopak, je to návod pro přepracované lidi, jak alespoň na chvíli vypnout, a že i ta malá chvilka má smysl. Hlavně se za "nicnedělání" nesmíte stydět. Záměrně dávám do uvozovek, protože v takovém rozpoložení mozek obvykle přijde na ty nejlepší nápady - tak jaké potom nicnedělání?!? Některé z věcí popsaných v knize, třeba házení žabek, dělám odjakživa, ale na některé mě kniha navedla, třeba takové čtení poezie. I když i tato knížka je z těch, které můžete vzít do kapsy, a přečíst si kousek třeba při čekání ve frontě na cokoli.

Chesterton
14.01.2019

Lahůdka pro chvíle dlouhé, kterých je tak málo, že si je musíme dokázat programově vyrobit i s trochou úsilí.
Milá inspirující blbůstka co rozveselí i přivede k zamyšlení, podle toho co potřebujete :o)

Ála41
23.12.2018

Jo, šlo to, některé kapitoly jsem četla s chutí, některé nedocetla a některé přeskočila úplně... Vzhledem k tomu,ze to není příběh, lze si z kapol vybrat jen něco, zkrátka najít si tam to svoje. Četla jsem o prazdninach na pláži u moře a jo, bylo to fajn tím prolistovat.... Udelam s touto knihou radost někomu dalšímu, dám jí do knihobudky.

banánovépyré
14.12.2018

Něco mezi Fulghumem a 14 000 things to be happy about. Je to super knížka, ke které je dobré se vracet, aby člověk nezapomněl, že radost je v každé maličkosti a že to nejcennější, co máme je život. Nemyslím si, že je to zbytečná kniha, právě naopak.

Danafantom
15.06.2018

Přečetla jsem si obsah a byla jsem nadšená. Je to zajímavý seznam. Ale texty v knížce ani kresby mě moc neoslovily. A tak mé nadšení kleslo až ke dvěma hvězdičkám.