kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Říjen Říjen Gabrielle Lord

Tento díl mě bavil opravdu hodně. Připadalo mi, že spisovatelka nám konečně začala odkrývat informace, na které jsme čekali předchozí díly. Do závěru se nám to řítí opravdu nadějně. Doporučuji k přečtení

31.01.2020 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Kniha se mi líbila a čtení mi rychle utíkalo před očima. I když psychické výlevy Gwendolyn jsem občas nezvládala. Konec mě trošku zkalamal. Na druhou stranu od typické slaďárny se velké konce moc neočekávají. Doporučuji k přečtení

11.10.2019 4 z 5

Kytice z pověstí národních od Karla Jaromíra Erbena Kytice z pověstí národních od Karla Jaromíra Erbena Karel Jaromír Erben

Taková příjemná klasika. Knihu jsem četla jako povinnou četbu, ale vybrala jsem si ji zcela dobrovolně a na čtení jsem se těšila. Erben měl neuvěřitelný talent, který nám v Kytici pouze dokazuje. Doporučuji k přečtení

09.10.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Druhý díl se mi líbil o dost více než ten první. Knihu jsem si opravdu užívala a chtěla jsem číst pořád dál. Myslím si, že spisovatelé se už společně vypsali a více si rozuměli, anebo nás už nemuseli seznamovat s novým světem. Ať je to jakkoliv, tohle byla jízda. S radostní se vrhnu na další díl. Doporučuji k přečtení!!!

16.08.2019 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Kniha mě trochu zklamala. Slyšela jsem, že tato kniha je vtipná a zábavná. Nemohu říct, že to určitým způsobem není pravda, ale nebylo to nic pro mě.

31.07.2019 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Povídka se mi ve výsledku opravdu líbila. Příběh byl poutavý a bohužel i dnes reálný. Povídka se mě dotkla a zanechala lehký smutek nad takovými lidmi. Doporučuji k přečtení!

01.07.2019 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Z knihy mám lehce smíšené pocity. Příběh mě trochu zklamal, ale přesto se mi kniha vlastně líbila. Kniha byla čtivá a humor postav mě stále nepřestává bavit. Doporučuji k přečtení

23.06.2019 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Tato kniha pro mě byla příjemným překvapením. Bála jsem se, že kniha bude až moc odborná. Ve výsledku by mi ani nevadilo, kdyby tam toho bylo trochu víc. Knížka měla poutavý děj a těšila jsem se na pokračování. Místy mi připadala kniha až příliš přesládlá. Přeslazených částí mohla spisovatelka klidně trochu ubrat. Kniha se mi jako celek moc líbila a jsem zvědavá na pokračování. Doporučuji k přečtení.

02.03.2019 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha se mi opravdu hodně líbila. První jsem váhala, jestli knihu číst, ale nakonec nade mnou zvítězila zvědavost. Miluji humor v knihách a tento mi krásně sedl. Kellen je sympatická postava a přitom ne idealistická, což mě potěšilo. Ferius také nezklamala, přestože z té jsem měla největší obavy, nakonec pro mě byla největším překvapením. Děj velice poutavý a dobře provedený. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

28.06.2018 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Kniha jako vždy nezklamala. Upřímný humor který mě srdečně rozesmál, krásná starostlivost hlavních tří hrdinů o sebe navzájem mě dojímala a dějová linka se také zase povedla. Momentálně jsem měla asi měsíční pomlku a přemýšlela jsem, co si přečtu. A pak mi došlo, že nic jiného mě lépe nedokope ke čtení než Hraničářův učeň. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

19.06.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Z knihy jsem až moc nadšená. Popravdě jsem moc neočekávala, ale ohlasy byly velké, tak jsem si to přečetla jen ze zvědavosti. Děj se mi líbil a i neuvěřitelně dokonalá věc. Není tam milostný trojúhelník. :) Bohužel, nemůžu dát pět hvězdiček, protože na mě tam bylo málo přímé řeči a na můj vkus více popisu, ale to už je jenom můj problém. Doporučuji k přečtení!

09.05.2018 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tato kniha mě neuvěřitelně zaujala a bavila. Příběh byl poutavý a tak realitě přiblížený, jak jen spisovatelka mohla napsat. Konec mě dostal svou částečnou originalitou a ne úplně klasickou lovestory, jak by všichni očekávali.

04.05.2018 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Knížka byla úžasná. Moc se mi líbila a byla jsem s ní nadšená. Už dlouho jsem nečetla knihu, kde bych hltala doslova každou stránku. A konec byl také velmi vyvedený. Těším se na poslední díl a DOPORUČUJI k přečtení!!!

14.11.2017 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Kniha se mi opravdu líbila. První jsem viděla film, což mě vážně štve. Kniha je napínavější, rozepsanější... a já vím, jak to dopadne. Myslím si, že druhý díl se spisovatelce více povedl a já si moc ráda přečtu poslední díl. Doporučuji k přečtení!!!

02.11.2017 5 z 5

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Kniha se mi opět líbila. Malinko mi začíná lézt na nervy naivita pana Poa a pořád omílání dokola hraběte Olafa. Ale i přesto si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení.

27.10.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Dlouho jsem váhala, zda mám dát pět hvězdiček. Ale ten krásný epilog mě přesvědčil. Děj mě ze začátku nijak nevtáhl, ale nevzdala jsem to. A jsem za to ráda. Vítězovi jsem fandila už v Dceři, i když to bylo spíše jen mé skryté přání. A ono ejhle... vyplnilo se. Knihu jsem si nakonec moc užila a spisovatelce se povedlo celou sérii hezky dokončit. Doporučuji k přečtení!

01.09.2017 5 z 5

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Knížka se mi moc líbila. Bavím mě, jak spisovatelka podává historii zábavným způsobem. Malinko mi začíná lézt na nervy její nekonečná souvětí, ale zatím to úspěšně přežívám. Doporučuji k přečtení.

11.03.2017 4 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Kniha se mi líbila. Byla tak akorát smutná, a tak akorát dokonalá, že se krásně a lehce četla. Doporučuji k přečtení!

07.03.2017 4 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Kniha byla skvělá. Souhlasím s ostatními, že mi tam chyběl Halt jako učitel a Will jako učeň. Will se mohl trochu "ohřát" v novém léně. Ale přesto mě kniha opět nezklamala a moc se těším na pokračování. Moc mě potěšilo, že spisovatel nezanevřel na Halta a už vůbec ne na Haltův humor. Doporučuji k přečtení!!!

13.01.2017 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knížka byla poučná. A musím uznat, že mě i celkem bavila. Sice mi vadila staročeština, které jsem občas nerozuměla, ale jinak... Jako povinná četba se tahle kniha podle mě povedla.

11.12.2016 3 z 5