kytarka kytarka komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak tohle je silné čtení. Hodně mrazivý příběh jedné cácorky. Tahle kniha se vám zaryje pod kůži a přečtete ji jedním dechem.

03.05.2023 5 z 5

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

Na začátku jsem se moc nechytala. Nějak jsem se v knize ztrácela a moc mě nebavila. Pak se začaly odkrývat karty a já přišla knize má chuť. Po přečtení hodnotím jako skvěle napsanou knihu, rozhodne stojí za přečtení.

01.05.2023 4 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Další knižní paráda od této spisovatelky. Její knihy jsem objevila náhodou před léty a zamilovala si je. Novinka je skvělá jako všechny předchozí knihy. Tady nešlápnete vedle. V tomto příběhu potkáme Ninel a celý její život. O zápletky v knize není nouze. A jako vždy se setkáme s neobvyklými jmény postav. Stojí za přečtení.

17.03.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Po přečtení knihy chápu povyk kolem ní. Z knihy jsem také nadšená. Děj utíká velmi rychle a vy chcete číst další a další kapitolu až zjistíte, že máte přečteno. Olive jednou v laboratoři políbí Adama, morouse profesora. Chce totiž aby si její kamarádka začala s jejím bývalým klukem a měla strach, že když si bude myslet, že je sama, tak do toho nepůjde. Jo tohle je tak ukrutně dobré, že si knihu musíte přečíst taky.

01.03.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tohle bylo něco skvělého! Už je to dlouho co jsem četla Smrtící bílou, že jsem úplně zapomněla na to jak Robert G. skvěle píše. Když čtu její knihy, tak jsem vždy do děje neskutečně začtená a v hlavě se mi promítá děj. A tohle umí jen málo spisovatelů. Umí to jen ti nejlepší. Opět se setkáváme se Strikem a Robin na které se obrátí žena jejíž matka se ztratila před čtyřiceti lety a nepodařilo se doposud zjistit co se ji stalo. Zdali utekla a nebo se stala obětí trestného činu. Robin a Strike si vezmou rok na to zdali případ vyřeší. A to jak to dopadne se už musíte dočíst sami.

27.02.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Za mě je to zatím slabší kniha od Colleene. Neříkám, že by byla slabší, ale mě moc nesedí téma těhotenství a snahy o dítě.

12.02.2023 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Moje první kniha této spisovatelky. Jako byla jsem začtená, chtěla jsem vědět co se tam stalo, příběh je čtivý, ale nějak se u mě neobjevil takový tem wow efekt. Něco mi v příběhu scházelo.

02.02.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Další kniha od Colleen co je neskutečná. Všechny knihy co jsem od ní četla by mohly být ihned zfilmovány. A tenhle příběh by byl také skvělý na plátně. Záměrně nepíšu nic o ději, protože nejlépe uděláte, když si knihu sami přečtete.

30.01.2023 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Další skvělý příběh od Colleen. U ní jsou snad všechny knihy sázkou na jistotu. Už teď se těším na další knihu do které se pustím .

26.01.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tak tohle bylo rychlé. Do knihy jsem se tak začetla, že jsem ji za pár hodin přečtla. No a to značí jedno, že tohle byl skvělý příběh. Své mě v knize štvali překlepy a chybějící písmenka, nicméně příběh je tak skvělý, že mi to v závěru nevadilo.

22.01.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ach! Nemám slov! Nechápu proč se mi tato kniha nedostala do rukou daleko dříve. Tohle byl teda Příběh s velkým P. Do knihy jsem se ponořila tak, že jsem ji nechtěla vůbec odložit. Dokonce jsem potřebovala kapesníky a to se mi stává jen u skvělých knih a tahle k ní rozhodně patří.

18.01.2023 5 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Čeká nás školní prostředí, vražda a láska. To najdeme skoro ve všech knihách od Karen. Tahle mi dost připomínala knihu Jeden z nás lže. Elery, která se snaží přijít na to kdo za vraždami stojí. Plno jejich teorií. Jo tohle se četlo samo a příběh se mi moc líbil. Na knihu Jeden z nás lže to nemá, té se totiž málo co vyrovná, nicméně kniha stojí za přečtení.

15.01.2023 5 z 5

HP zbožňuji, téhle knize jsem se vyhýbala poměrně dlouho. Nelákala mě, protože je psaná formou scénáře. Nicméně mě lákalo se bude v 8 díle, a tak jsem se rozhodla si ji přečíst. Dej nás zavede o 19 let později. Všichni jsou dospělí a mají své rodiny. To bylo tak super si přečíst po tak dlouhé době pokračování. Moc bych si přála vidět celý děj na filmovém plátně. Snad se nám to jednou splní.

06.01.2023 5 z 5

Je to již hodně dávno co jsem očekávala každý nový díl HP. Jakmile jsem se dozvěděla o této knize ihned jsem si ji šla koupit, chtěla jsem se opět přiblížit k HP a zajímaly mne zákulisní drby. Draca jsem teda v lásce neměla a musím se přiznat, že jsem ani nevěděla pravé jméno herce. Pro mě to byl vždy Draco. Tom nás v této knize provede svým životem, tím jak ho HP ovlivnil, jak vše vnímal a jak mu navždy změnil život. Já jsem hltala stránku za stránkou. Kniha je to neskutečně čtivá a já jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

04.01.2023 5 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Kniha je rozhodně slabší než série Jeden z nás lže. Nicméně mě kniha bavila a byla rozhodně napínavá, tak že za přečtení rozhodně stojí. Aspoň si tak zkrátíte čekání na třetí díl.

30.12.2022 4 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Wow… druhý díl je stejně skvělý jako první. Knihy jsem přečetla hned za sebou a připadalo mi, že se děj odehrál v jednom. Neskutečně čtivě napsaný příběh. Avery v prvním díle zdědila bohatství. V druhém díle rozplétá dávná tajemství. Tohle je tak skvělé, že knihu jen tak neodložíte. Já se už teď nemohu dočkat třetího dílu.

09.12.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Nejsem cílová skupina. Nicméně po přečtení anotace jsem si chtěla knihu přečíst. Domnívala jsem se, že se mi bude líbit. Má domněnka byla pravdivá. Je to skvělá kniha plna hádanek a vůbec nevadí, že vám již není náct. Knihu jsem zhltla za dva večery a jdu otevřít druhy díl.

06.12.2022 5 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Záměr knihy není špatný. Příběh na kterém stojí kniha by mohl být super. Nicméně za mě se tohle nepovedlo. Obálka knihy je nádherná, ale tím končím.

28.11.2022 2 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Knihu jsem si koupila na základě přirovnání k Kde zpívají raci. Já jsem teda nepřišla na to co mají knihy společné, kromě podobné obálky, ale kniha se mi moc líbila. Je to silný příběh z roku 1933, kdy byla v USA velká hospodářská krize. Náhled do toho jak lidé museli doslova dřít aby měli co sníst. I v takto nehezké době se však najde i něco krásného. Já jsem teda byla začtená od začátku do konce a neskutečně mě zajímalo jak tento příběh dopadne. Za sebe mohu knihu doporučit dál.

10.11.2022 5 z 5

Kdepak jsi, krásný světe Kdepak jsi, krásný světe Sally Rooney

Moje první setkání s touto autorkou a naprosto mě kniha uchvátila. Absolutně jsem nevěděla před čtením do čeho jdu, nečetla jsem si anotaci nic. Příběh 4 lidí, kamarádů, který je tak obyčejný, normální, že vás chytne od začátku do konce. Do knihy jsem se začetla a chtěla jsem číst a číst. Já se už teď těším až si přečtu od autorky první román.

02.11.2022 5 z 5