Květi62 Květi62 komentáře u knih

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Kniha se mi líbila hodně. Určitě patří k těm nejlepším, které jsem od Joy Fieldingové četla. Kniha měla děsivou zápletku, napětí, spád. A na konci děje nás čeká nečekané, /skutečně nečekané?!/ rozuzlení. Určitě doporučuji

11.02.2019 4 z 5

Sběrná kniha Sběrná kniha Pavel Kosatík

Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi tvorbu Heleny Třeštíkové. I přes někdy dotěrné otázky Pavla Kosatíka si paní Třeštíková pevně stojí za vším, co kdy řekla, natočila, uskutečnila. Z celé knihy je cítit, že natáčet dokument je nejen její životní program /jak sama zmínila/, ale hlavně její cesta, kterou si vybrala již v dětství a po které jde stále dál a dál.

03.02.2019 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Knížka mile překvapila. Dobře se četla, příběhy dívek byly zajímavé. Líbilo se mi propojení osudů děvčat. Závěr knihy je pro mě jediný: musím si přečíst i druhý díl. Knihu určitě doporučuji.

20.01.2019 4 z 5

Pozor, hodný pes! Pozor, hodný pes! Rudolf Křesťan

Fejetony Rudolfa Křesťana se mi líbí, ráda se k nim vracím. Mají v sobě vtip a poučení.

15.01.2019 5 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Knížka, jak od Sandry známe. Trochu napětí, lásky a sexu, postupná překvapivá odhalování, v závěru vše jinak, než se celou dobu jeví. Hlavní hrdina Shaw, po setkání s Jordií, mění zásadně svůj dosavadní pohled na život. Kniha se dá použít do čtenářské výzvy pro bod 15, ale také bod 7 nebo 5.

15.01.2019 4 z 5

Tajemné kotě aneb 95 fejetonů, které se autorovi okotily Tajemné kotě aneb 95 fejetonů, které se autorovi okotily Rudolf Křesťan

Příjemně strávený čas při čtení poslední knihy Rudolfa Křesťana, kterou jsem dostala k vánocům. Krátké a vtipně napsané fejetony jsou perfektně promyšlené, poučné a pozitivní. Kdo má rád fejetony, určitě si přijde na své.

01.01.2019 5 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Hlavní hrdinka, herečka Blanka, to nemá v životě lehké. Snaží se vše vyřešit dle svého srdce, ale protože i v osobním životě to tak nějak hraje, zaplétá se do pomyslné sítě, která ji stále více svazuje. Teprve až si uvědomí, co ztratila, dokáže se otevřít sobě i svým blízkým a najít svoje štěstí. Kniha určitě stojí za přečtení.

01.01.2019 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Nemohu hodnotit jinak než 5*. Pan Svěrák mě novou knížkou opět potěšil. Po dlouhém, náročném dni, příjemné večerní čtení. A jak už bylo napsáno níže... krásná čeština, laskavý humor, prostě nádhera. Kdo má rád tvorbu Zdeňka Svěráka, určitě si najde chvilku i na tuto útlou, ale velmi vtipně napsanou knížku.

05.12.2018 5 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Velmi dobře napsaná knížka Lenky Chalupové. Děj měl spád, rozuzlení až na závěr, jak to mám u knih ráda. Doporučuji.

07.11.2018 4 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Další pěkná knížka od Lenky Chalupové. Zdá se, že Mariana Černá má v hlavě jen své ptáky. Ale když se začnou tajemství odkrývat a nastane zoufalá situace, stává se z Mariany hlavně milující matka, která bojuje o záchranu svého dítěte. Kniha opravdu stojí za přečtení.

29.10.2018 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Moje první knížka od Kláry Janečkové. Musím napsat, že se opravdu povedla a velmi mě překvapila. Bohužel, některé chyby, jak uvádí Racuba tam byly, proto jedna hvězdička dolů. Ale to nic nemění na tom, že se poohlédnu po další její knize.

22.10.2018 4 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Moje druhá knížka od této spisovatelky. Jakmile jsem se začetla, už jsem se od knížky neodtrhla. Možná bude mít někdy pokračování, protože závěr zůstal tak trochu otevřený. Doporučuji.

22.10.2018 5 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Hezký příběh o přátelství a lásce, ale také samotě, smutku a nepochopení. O pravých hodnotách kolem nás. Kniha se moc dobře četla. Určitě doporučuji

19.09.2018 4 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Velmi dobře napsaná kniha. Velká tragédie jedné rodiny, kterou způsobí nevěra, je otevírána pozvolna, ale o to větší šok je závěr. Určitě doporučuji

02.09.2018 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

nemůžu jinak než 5*. Knihu jsem četla o dovolené svým 4 malým vnoučatům /ve věku 3 - 6,5 let/. Knihu jsme si všichni hodně užili. Starší vnuci příběh velmi prožívali a hodně jim dal. I mladší vnučky vydržely poslouchat a nerušit. A já jsem musela konstatovat, že Alena Mornštajnová umí psát nejen pro dospělé, ale i pro děti. Skvělé.

02.09.2018 5 z 5

Světlo pod hladinou Světlo pod hladinou Diane Chamberlain

Opět pěkné čtení od oblíbené spisovatelky. Volně navazující na knížku Strážkyně majáku- Teď si ještě přečtu Matčin stín. Jsem ráda, že jsem si knihovničku doplnila právě o tyto tři knížky, které mi chyběly.

18.06.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Uf. Tak za sebe musím napsat, že se mi kniha četla velmi těžko, vůbec mě nevtáhla do děje. Přestože jsem se opravdu snažila, nebyl to můj šálek kávy.

18.06.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně nebyl Hotýlek tak emoční a určitě se mi nevryl tolik do mojí hlavy a mého srdce. Vždyť jsem si ho původně vybrala, jako žánr, který běžně nečtu. Přesto se knížka četla velmi dobře, použití básně Jaroslava Seiferta na názvy kapitol, byl velmi zajímavý nápad. Historický děj byl popsán vždy jakoby okrajově, a přesto bylo řečeno to hlavní, to skutečné, nezkreslené. Určitě si přečtu i Slepou mapu. A nemohu jinak, než dát 5 hvězdiček.

18.06.2018 5 z 5

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Super oddechová knížka, u které se všichni pobaví.

21.05.2018 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Milé čtení o zrzavém kocourkovi, kterého všichni milovali. Nenáročné čtení na pohodu.

09.05.2018 4 z 5