Světlo pod hladinou

Světlo pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5339/bmid_svetlo-pod-hladinou-65d89211ae5cf.png 4 122 26

Kiss River série

Když se Gina Higginsová vydala přes celou Ameriku, aby odhalila tajemství majáku Kiss River, měla v ruce jen starý deník a v duši zoufalství. Vůbec netušila, že svým příjezdem do malebného kraje Outer Banks v Severní Karolíně rozpoutá sérii událostí, která změní život jí i mnoha dalším lidem. Nevěděla, že historický maják, cíl její cesty, před deseti lety poničila bouře a jeho svítilna s obrovskými Fresnelovými čočkami se zřítila do moře. A tak Gina změní původní plány a začíná se pomalu seznamovat s místními usedlíky, především se sourozenci Clayem a Lacey O´Neillovými, kteří jí nabídnou své přátelství. S úžasem zjišťuje, že mnozí z jejích nových známých mají tajemství, která se podivně proplétají s tím jejím, a usilovně se snaží najít způsob jak nechat svítilnu z hlubiny vyzvednout. Věří, že právě potopená část majáku skrývá klíč k její budoucnosti a poslední naději na záchranu jediného člověka, na němž jí záleží dítěte, které na ni čeká na druhém konci světa... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Kiss River , 2003

Jana-Marie
11.02.2024 3 z 5

Kniha se četla dobře, první díl se mi ale líbil víc. Tady mi příběh, resp. Ginino chování/plány přišly dost naivní a nereálné, což celé knize z mého pohledu dost uškodilo.

Youn@n
02.10.2022 5 z 5

Moc hezká trilogie

Pavlaj
02.01.2022 4 z 5

+ + starý deník z doby války, maják, moře, pobřeží, německé ponorky, divoká romantika
- - příliš mnoho melodramat
Slušná oddychovka, nic výjimečného, jako vycpávka mezi lepšími knížkami fajn. 70%.

Zlatinka.Emilly
09.05.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo, jen škoda, že jsem tuto knihu, která je druhým dílem, četla v pořadí jako třetí. Během příběhu odkrývala Diane Chamberlainová nové a nové poznatky a důkazy. Konec byl příjemně sveden do vyřešení desetiletého tajemství. Gina, která se na začátku knihy projevovala jako lhářka a intrikánka, měla nakonec pro své jednání důvody. A jak už jsem se dozvěděla z předešlého čtení, Gina s Clayem se z Indie vrátí ve třech.

jeny-v
06.02.2021 5 z 5

Tak tento 2.díl ze série byl super. Děj se odvíjel v duchu rodinného tajemství, o vině, lásce, svědomí i trápení, ale i bolestně prožité minulosti popsané v deníčku Bess Poorové. Po deseti letech se vracíme do Outer Banks, kam přijíždí Gina Higginsová se svým osobním záměrem navštívit Kiss River a tajným plánem, který musí pomoci jedné malé dívence. U polozbořeného majáku se setkává se sourozenci Clayem a Lacey O´Neillovými. Ti jí nabídnou ubytování ve strážním domku. Gina začne pracovat v hostinci U Shortyho, kde se seznámí s vitálními staříky Brianem, Henrym a Walterem, jež zde každý týden hrají šachy a podporují její záměr - ovšem k vyzvednutí svítilny z hlubin moře musí nutně získat Aleca O´Neilla, který je zatvrzele proti. Mladá žena se ale nevzdává a nachází víc, než myslela.....

bezzink
11.01.2021 4 z 5

Druhy dil nezklamal. Bylo trochu rusive, ze si cele mestecko zamiluje uplne ciziho cloveka behem 1-2 tydnu, na druhou stranu Gina pusobila sympaticky. Zapletka mohla byt vymyslena trochu lepe, aby se to nemuselo takhle nepresvedcive natahovat. Z Gininy strany nebyl duvod nerict pravdu, takze z toho jde videt to umele natahovani deje. Za to strhavam hvezdu. Ale jinak jsem spokojena, treti dil me nemine!

Kerberos
20.10.2020 4 z 5

První díl se mi líbil o trochu víc,pořád jsem si říkala o co doopravdy Gině jde.Nenašla sice to co hledala,ale vysvětlení historie,nalezení přátel,lásky a vlastního dědečka bylo nakonec víc než čekala.

attila1
13.08.2020 5 z 5

Druhá ze série Kiss River a zase úžasná.

mariva
13.07.2020 4 z 5

Zpočátku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale pak už se mi kniha četla velmi dobře. Neznám první díl, ale pokud se mi podaří zbývající díly sehnat, ráda si je přečtu.

xena2711
05.01.2020 5 z 5

Krásný příběh plný zápletek. Moc hezky se čte. Doporučuji přečíst celou sérii.

lerozka
18.08.2019 3 z 5

Celkem čtivé, ale hodně přitažené za vlasy. Taková červená knihovna co si trochu hraje a triler. za mě dost slabé

Květi62
18.06.2018 5 z 5

Opět pěkné čtení od oblíbené spisovatelky. Volně navazující na knížku Strážkyně majáku- Teď si ještě přečtu Matčin stín. Jsem ráda, že jsem si knihovničku doplnila právě o tyto tři knížky, které mi chyběly.

85098211
22.02.2018 4 z 5

Stejně zajímavé jako první kniha ze série Kiss River. Bylo příjemné se zase setkat se starými známými, a nejen s nimi. I Gina mi byla sympatická. Dějově je kniha zase dobře napsaná a čtivá. Nezdála se mi ani slabší nebo horší než ta předchozí. Naopak - hezky mne navnadila na poslední díl ;-).

Toňula
01.02.2018 4 z 5

Další ze série příběhů týkající se majáku Kiss River, opět laskavé vyprávění o lidských slabostech a síle lásky - milenecké i rodičovské, o propojenosti minulosti a přítomnosti, o zklamáních i štěstí, zkrátka o všech aspektech života, jak je umí vylíčit jen D.Chamberlainová.

bekule
13.10.2017 5 z 5

Druhý díl je z této velmi povedené série nejslabší, ale i tak dávám za 5.

perpe2a
07.05.2017 4 z 5

Nejlepší díl z celé série, moc se mi líbil. Lacey jsem si oblíbila a rozuzlení na konci bylo překvapivé. Rozhodně stojí za přečtení.

Danago
17.04.2017 5 z 5

Kniha je druhým příběhem z trojdílné série. Pokračování je velmi volné, jedná se o další samostatný příběh v němž se objevují postavy z prvního dílu , ale hlavní hrdinka a zápletka je nová. Knížku lze číst bez problémů i bez přečtení prvního dílu. Vše důležité je zde nenásilně vysvětleno . Knížka je opět velice poutavě napsaná autorka nezklamala .

EvikU.
08.04.2017 5 z 5

První díl si doplním. Četla jsem až tento a uchvátil mě.

babicka_amalka
25.01.2017 4 z 5

dobře se četlo, závěr byl docela překvapením

zdehan
11.09.2016 5 z 5

To je moje druhá kniha od spisovatelky a moc se mě líbila četla se jedním dechem