Květi62 Květi62 komentáře u knih

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Napínavý děj, velká a smutná zápletka, prolínání přítomnosti a minulosti. V závěru nečekané odhalení pravdy a také trochu přikrášlený konec. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, četla se moc dobře a určitě doporučuji.

09.03.2017 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Zajímavá kniha, plná ještě zajímavějších a pravdivých myšlenek. Četla se velmi dobře a nutila k zamyšlení. Opravdu žijeme dnes v tak zběsilém tempu, že své blízké často zanedbáváme?

05.03.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Malá knížka, ale velký a silný příběh. Kdysi jsem ji četla jako povinnou četbu na střední škole a říkala jsem si, no nic moc. Nyní jsem po ní sáhla kvůli čtenářské výzvě a překvapil mě úplně jiný pohled na ni.

12.02.2017 4 z 5

Poslední šamanka Poslední šamanka Barbara Wood

Knihy od Barbary Woodové čtu velmi ráda. Ani Poslední Šamanka mě nezklamala. Výborně napsaná, propojení minulosti s přítomností, na konci knihy vše do sebe zapadne a hlavní hrdinka najde nejen svoji víru, ale i pravdu a hlavně štěstí. Kniha nutí k zamyšlení a dlouho ji máte pod kůží. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

12.02.2017 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Tato kniha splňuje 9. bod čtenářské výzvy /může se použít i pro bod 2/. To byl důvod, proč jsem si ji koupila. Přečetla jsem ji velmi rychle, protože jsem musela číst stále dál a dál. Hezký, strhující příběh již od první stránky. Konec trochu jako v pohádce. Ale určitě doporučuji.

03.02.2017 5 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Tato útlá knížka mě skutečně hodně pobavila, i když výchovu svých dětí mám dávno za sebou. Při čtení mi vyskakovaly situace, které mi líčila dcerka nebo snacha, nebo které jsem přímo prožila se svými malými vnoučaty. Opravdu trefné a vtipné fejetony, které se budou určitě dobře číst všem maminkám. Za mě doporučuji.

28.01.2017 5 z 5

Jako husa do flašky Jako husa do flašky Rudolf Křesťan

fejetony Rudolfa Křesťana mě baví. Jsou vtipné a poučné. Ráda jeho knížky čtu při cestě vlakem nebo autobusem. Určitě všem doporučuji

22.01.2017 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Knížka se četla docela dobře a nebyla špatná. Je to však něco úplně jiného, než na co jsme u Marie Poledňákové zvyklí. Žádná pohodovka na jeden nebo dva večery, ke které se rádi vrátíte jen tak pro radost, ale téma k zamyšlení. Známe určitě všechny kolem sebe, víme o nich vše? A chceme vlastně vědět vše? Za mě asi 3.5 hvězdičky. Ale protože tento žánr byl pro spisovatelku nový, dávám 4.

01.01.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Již pátá knížka od této nově objevené autorky. A musím říci za sebe, že se mi její knížky moc líbí. Je to krásný příběh o sourozenecké soudržnosti, lásce a touze po štěstí. Příběh o sestrách, které vás dovádí k šílenství, ale které milujete, chápete a nedáte na ně dopustit. Kniha určitě stojí za přečtení

09.12.2016 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Tak to bylo opět super čtení. Knížka, jak to umí jen Sandra Brown. Hlavní hrdinka silná žena, kriminální zápletka, láska, sex, zrada, překvapivý konec. Vždy si říkám, že Sandra již nemůže vymyslet nic nového, a přesto, i když stejný koncept, je každá její kniha originální a ohromující. Moc pěkné čtení, doporučuji.

18.09.2016 5 z 5

Jak básníci čekají na zázrak Jak básníci čekají na zázrak Ladislav Pecháček

Vtipná, ze života, dobře napsaná, kniha na pohodu

09.09.2016 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Opět po dlouhé době výborná kniha od mojí oblíbené autorky, kterou jsem objevila již v roce 1999.
Kniha se moc dobře čte, má spád, zápletku. A když ke konci dochází k rozuzlení, vy si myslíte, že už víte jak to bylo, je to najednou úplně jinak. Krásná kniha. A také další do knihovničky od této autorky. Určitě doporučuji.

31.08.2016 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Tuto knihu od své oblíbené autorky jsem si nechávala na dovolenou. A skutečně mě nezklamala. I když jsem si již mockárt říkala, že mám už "přesandrováno", opět jsem neodolala a novou knihu koupila. Přečetla jsem ji za dva dny a byla výborná /ostatně jako všechny Sandřiny knihy, které mají více jak 350 stránek/. Nic neprozrazuji, ale určitě doporučuji nejen obdivovatelům knih Sandry Brown.

27.06.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Opět knížka, která má něco do sebe. Určitě si přečtu i Zamilovanou hypnotizérku. Knížky Liane Moriarty se mi prostě líbí. Vřele doporučuji.

11.04.2016 5 z 5

Kachna v bazénu Kachna v bazénu Rudolf Křesťan

Prima čtení do vlaku. Každý fejeton má něco do sebe.

18.03.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nejdříve jsem se nemohla chytit, rozjezd byl hodně pomalý, takže jsem knihu odložila a četla jiné. Potom jsem si řekla musíš ji znovu dát šanci, když ji už máš. Tak jsem k ní sedla znovu. Přečetla jsem již přečtených 20 stránek a vytrvala. A světe div se, kniha se mi začala líbit, děj mě vtáhl. Od poloviny jsem knihu dočetla na jeden zátah, nemohla jsem se od ní do půlnoci odtrhnout, přestože jsem ráno v 5 vstávala. Ještě dnes ji mám v hlavě, a proto píši a všem určitě doporučuji.

15.03.2016 5 z 5

S kým mě bavil svět S kým mě bavil svět Marie Poledňáková

Kdo má rád knihy / potažmo tím i filmy/ od Marie Poledňákové určitě doporučuji přečíst tuto knihu o jejím životě,o natáčení, o proměnách. Kniha mě pohltila. Je velmi čtivá.

11.03.2016 5 z 5