Poslední šamanka

Poslední šamanka

Hoshi´tiva je mladá, krásná a šťastná. Hledí na svého ženicha, stojícího u Stěny paměti a nemůže se dočkat, až ji Ahoté po svatbě sevře v náručí. Netuší, že byla vyvolena pro jiný osud: podle rozhodnutí vládce Jakála se má odebrat do Prostředního sídla a podrobit se všem rozkazům, jinak její Lid slunce stihne krutý trest. Nenajde odvahu se vzepřít. Ještě ne. Vytváří ty nejkrásnější deštné džbány, které mají konečně přivolat vláhu, a je neodolatelně vábena k posvátnému palouku, kde jednou zahlédla krásného Jakála. Avšak déšť nepřichází, Hoshi´tiva sleduje, jak ze sídla prchají lidé, a ví, že její život je teď už spojen s životem vladařovým. Když po dlouhých staletích objeví střep Hoshi´tiwiny zlaté olly doktor Faraday Hightower, netuší, jak hluboce ovlivní nejen jeho život. Když hledá tajemné skály a jeskyně, neví, že díky tomuto artefaktu znovu pozná a zase ztratí lásku, že jeho dcera Morgana zdědí posedlou touhu po hledání a náklonnost ke krajině poseté památkami na minulost, a po trýznivých zjištěních, životních zklamáních a ztrátách dosáhne štěstí. Kdo ví, snad pak tajemný duch Hoshi´tiwy, šamanky zaniklého indiánského kmene, která se zjevovala jejímu otci a jejíž hlas Morgana slýchala, nalezne konečně klid. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1386/posledni-samanka-1386.jpg 4.2132

Last Shaman (2006)

Vydáno:, Ikar (ČR), Euromedia

Romžiry

Zase jedna z tě lepších. Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách.

Květi62

Knihy od Barbary Woodové čtu velmi ráda. Ani Poslední Šamanka mě nezklamala. Výborně napsaná, propojení minulosti s přítomností, na konci knihy vše do sebe zapadne a hlavní hrdinka najde nejen svoji víru, ale i pravdu a hlavně štěstí. Kniha nutí k zamyšlení a dlouho ji máte pod kůží. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

martina8156
20.09.2016

Jedna z nejpoutavějších knih, co jsem četla, teď od B.Woodové mám načteno více knih...teď rozečtena : Hippokratova přísaha...

akdar72
19.04.2016

Hledání víry a pochopení života a smrti. Sice jsem v půlce chtěla přestat číst, ale nakonec jsem ráda, že jsem to nevzdala.

petrulkaa
12.03.2016

Kniha mě zklamala, začátek zajímavý a napínavý, ale najednou změna doby i postav. Je to první kniha, kterou jsem nedočetla. U této autorky jsem zvyklá na lepší knihy.

orinka3
07.03.2016

Dočetla jsem se smíšenými pocity. Vím, že je to autorovo právo, ale nechat zemřít skoro všecky hlavní postavy, tak to mě hodně naštvalo. Čekala jsem něco jiného. No, a závěr knihy, ten už jsem přeskakovala. Pro mě to bylo těžko stravitelné a až příliš mystické. Ještě tak nejlepší postava knihy se mi jeví Bettina. Sice záporná až běda, ale podle mě nejlíp psychologicky zpracovaná.

pedi
05.02.2016

Poslední šamanku jsem četla po knize Pod africkým sluncem .Začátek byl slibný ,posun do jiné doby nebyl špatný,ale už to nebylo ono .První kniha byla lepší a koupila jsem si jí.Tato mi stačí číst jednou.

tinka1974
19.08.2014

Je to zajímavá kniha. Propojení minulosti se součastností. Historie, láska, intriky a dobrý konec. Hledání svého Já. Mám ráda knížky paní Woodové

Jindřich osmý
10.06.2014

Moc hezká knížka.Doporučuji.

dulidu
19.03.2014

Zajímavá, napínavá knížka o víře. První knížka od této autorky, kterou jsem přečetla a určitě nebude poslední.

rtesarova88
06.09.2013

Od této autorky je to už několikátá kniha, kterou jsem přečetla. A jako vždy napínavý děj. Výborné!!

beruslava
02.09.2013

Tento příběh, jehož ústředním motivem je víra (v boha, smysl života, vyšší plán, své bližní, v lásku, sama v sebe), je poskládán velmi netypicky. Sotva jsme vtaženi do příběhu indiánky, ten končí a na něj navazuje příběh Faradaye, který se mi zpočátku jevil hrozně chladný, egoistický a nesympatický. Ale jak se jeho příběh odvíjí, postupně se prohlubuje a zlidšťuje a od poloviny mi jeho postava neuvěřitelně přirostla k srdci stejně tak jako postava jeho dcery. Propojení obou příběhů (Faraday a Hoshi'tawa) je se může jevit trochu krkolomné a nevydařené. Když se ale za knihou ohlédnu, prostě se mi líbila, jsem ráda, že jsem si ji přečetla a doporučuji ke čtení i ostatním.

Katuska001
23.12.2012

Přestože mám ráda autorčiny romány, tato kniha mě trochu zklamala, očekávala jsem něco trochu jiného. Indiánské dívce je věnováno jen 150 stránek na začátku a pár stránek na konci a mezitím 500 stránek se dotýká jen velmi okrajově jejího osudu a je o nečem jiném.

mifie
03.02.2011

Nádherná knížka...

Jarda111
04.01.2011

Naprosto dokonalé čtení, doporučuju.
Přeju silný čtenářský zážitek