Květ Květ komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Nejnovější Bryndzovka je opět taková, na jaké jsem od autora zvyklá. Jednoduchá, čtivá, odpočinková, nenáročná. S novým týmem vyšetřovatelů nabrala knížka svěží vítr, no a samozřejmě nemůže chybět řádění zvráceného psychopata, jak už to tak v jeho detektivkách bývá. Kdo hledá propracovanou, uvěřitelnou story, ten nechť nechá Bryndzu ladem, já si u jeho knížek ráda odpočinu.

01.01.2020 4 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Tady oproti prvnímu dílu Na dně autorka řádně přitlačila na pilu. Nervy drásající, napínavé, místy opravdu drsné a ostré jako břitva. Adrenalin po celou dobu čtení zaručen. Super!

29.12.2019 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Tento thriller mě trošku odrazoval rozvláčným začátkem, ale bohatě to vynahradil svojí střední částí i závěrem. Hlavní hrdinka Gina je na útěku, náhodná automobilová nehoda odhalí, že celý její život byl jedna velká lež. Její manžel je obviněn ze série vražd mladých žen a ve vězení čeká na popravu.Mnozí nevěří, že Gina o jeho zrůdnostech nevěděla a pronásledují ji v honbě za pomstou a zdá se, že i manžel ve vězení má dlouhé prsty. Román se čte sám, stránky ubíhají pod rukama, napětí stoupá, ze stránek čiší strach Giny o svůj život i životy svých dětí, nedůvěra ke každému. Závěr by nebylo na škodu dovysvětlit, co a proč, to mi trochu chybělo. Konec je otevřený a já se s chutí pustila do druhého dílu... Za mě spokojenost.

28.12.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborné čtení, nemohla jsem se odtrhnout. Knížka je psána z mužského pohledu, což autorka zvládla naprosto skvěle a uvěřitelně, klobouk dolů. Ač nemusím v knihách slang, tady mi to přestalo vadit, nějak to k příběhu patřilo. Román o životě, bez příkras. Za mě palec nahoru, doporučuji.

27.12.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Selfies je moje první přečtená knížka od Olsena, oddělení Q znám ale z filmových zpracování jeho děl. Autor píše skvěle, nenudí, umí dávkovat napětí i humor. Stránky mi ubíhaly pod rukama, bavila jsem se.

20.12.2019 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Výborné, výborné, výborné, tomuhle říkám skvělé čtení, jsem nadšená! Od první stránky mě děj chytil a nepustil, i když je knížka pořádný macek o téměř šesti stech stranách. Žádná hluchá místa, přiměřeně dávkované napětí, výborně vykreslené postavy, skvělý čtenářský zážitek. Můžu jen doporučit, tenhle příběh by si žádný milovník detektivek neměl nechat ujít.

16.12.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Moje první setkání s autorkou, která je někdy nazývána jako novodobá Agatha Christie. Agathiny knížky miluju, takže jsem na L. Penny byla zvědavá. Začala jsem zřejmě skoro od konce, detektivka Kudy vchází světlo, která mě upoutala nádhernou obálkou, už je několikátá v řadě. Nejdřív jsem se teda zorientovávala v postavách, poznávala kdo je kdo atd. Možná i díky tomu mi první část knihy připadala mírně rozvleklá. Postupně ale příběh získává na zajímavosti a v poslední třetině knihy spisovatelka rozjede takovou parádu, že knížku není možné odložit a musíte ji dočíst. Byla jsem napjatá jak struna očekáváním, co bude dál a celkem na mě dýchl i strach. Určitě by bylo lepší číst knížky popořadě, děj se občas vracel k věcem minulým, které jsem neznala, ale i tak jsem si knížku vychutnala a líbila se mi, jsem spokojená.

08.12.2019 4 z 5

Poslední setkání s Její Svátostí Kočkou tentokrát především na téma meditace pro mě bylo opět příjemným ponořením se do pozitivních myšlenek. Tak jako předchozí dvě knížky je i tato jednoduše psaná a lehkou formou vysvětluje benefity meditace a praktikování dharmy obecně. Po kočičce se mi bude stýskat, uvítala bych i další díly.

01.12.2019 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Poslední kus ze série Milénia dočten a jako skalního fanouška mě docela mrzí, že původní jiskra z příběhu, postav, se cestou nějak vytratila. Šestý díl se mi líbil možná o chlup víc než pětka, ale není to ono. Lisbeth, Mikael, Erika, Bubla.... nikdo už není takový jak dřív, dialogy, myšlenky, vzájemné vztahy, všemu jakoby něco chybělo. Knížce se nedá upřít čtivost a zajímavý námět, ale je to jen takové obyčejné čtení, sice příjemné, ale bez většího dosahu.

23.11.2019 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tato knížka spadá do kategorie ždímačky emocí, dokáže vymáčknout slzy asi i z kamene. Muž, žena, láska, krize..... I když jsem čekala něco trošku jiného, i když pro mě není téma příběhu aktuální, tak mě autorka dostala a čím víc přečtených stránek bylo za mnou, tím víc byl děj pro mě poutavější. Nakonec jsem román přečetla za odpoledne. Kdo chce smutnit, doufat, prožívat okamžiky bláznivě zamilovaných a zároveň s nimi prožívat pád jejich manželství, můžu doporučit.

19.11.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek možná není tak dech beroucí jako jiné knížky autorky, třeba Hana, ale i přesto je to velice milá a příjemná, odpočinková knížka. Text plyne sám, tak jako život, a s ním okamžiky jedné rodiny, někdy humorné a jindy zdrcující. Jelikož mám tvorbu Mornštajnové kompletní, Hotýlek nemohl chybět. Nezklamal.

17.11.2019 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Historický román Mlýn, inspirovaný skutečnými událostmi, začíná v roce 1900 a končí rokem 2010, jeho největší část je věnována totalitnímu režimu. K nezvyklému stylu krátkých kapitol, střídání let a následně útržků a citace z dobových novin, jsem byla nejdřív skeptická, měla jsem obavy, že mě román nezaujme, ale zbytečně. Děj mě brzo naplno pohltil a knížku jsem přečetla v podstatě za jeden den. Emotivní příběh obyčejných lidí, silný, smutný, ale zároveň s okamžiky vtipu a nezbytného humoru. Nechtělo se mi s ním loučit, můžu doporučit.

27.10.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Pokračování vyprávění Její Svátosti Kočky volně navazuje na první díl a opět přináší nenásilnou formou "příběhů všedních dnů" rady do života. Knížka je psána jednoduchým, čtivým, až takřka pohádkovým stylem, který dokáže zklidnit, pohladit i inspirovat. První díl mě svými tématy zaujal o pár kočičích chloupků více, ale i ve druhé části jsem si našla svoje. Moc se těším na závěrečný kousek.

26.10.2019 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Moje první přečtená knížka od Jodi Picoult, kterou nemůžu doporučit. A to v podstatě z jednoho důvodu, zoufale mi nevyhovoval styl vracení se děje po hodinách zpět. Nepřišlo mi to napínavé, nepřišlo mi to zajímavé, naopak působilo to na mě rušivě a knížku jsem si nevychutnala. Přiznám se, že kdyby to nebyla moje oblíbená autorka, tak knížku odložím nedočtenou, uvítala bych také více děje a méně "filozofování". Takto jsem se dopracovala až k závěru, ale obvyklé nadšení z četby se nekonalo. Mrzí mě to.

20.10.2019 2 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Páté pokračování Milénia mi bohužel přišlo slabé. Ani příběh Lea a Dana, ani část s Fáriou mě nijak zvlášť nestrhly, obě dějové linky mi mi přišly předvídatelné. Roli Lisbeth v knize jsem vnímala jako okrajovou, dialogy i situace se mi zdály často odbyté. Celé hodnotím jako průměrné čtení. Mám doma i šestku, tak snad to bude lepší.

18.10.2019 3 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Rozhovory dvou duchovních vůdců a dlouholetých přátel, Jeho Svátosti Dalajlámy XIV a emeritního arcibiskupa Desmonda Tutu, ocení každý, kdo chce pracovat na vlastním seberozvoji. Jednoduchou cestou podané principy šťastného života jsou na závěr obohacené o praktické meditační cvičení. Kniha plná moudrosti, optimismu a soucitu.

23.09.2019 5 z 5

Sokyně z Versailles Sokyně z Versailles Sally Christie

Pokračování historické beletrie Sester z Versailles mi doma nemohlo chybět, už snad jen kvůli té krásné obálce! Tak jako první část i tato kniha dokáže skvěle přenést atmosféru královského dvora, intriky zhýralé šlechty, ambice, touhu po moci, zradu, zoufalství i naději na lásku. Příběh z větší části vypráví Jeanne-Antoinette Poisson, markýza de Pompadour, která se z měšťanské dívky díky králově přízni stane nejmocnější ženou Francie. Ke slovu přijdou ale i další královy milenky. Román je lehce dráždivý a stránky plynou pod rukama, odpočinkové jednoduché čtení. Těším se na závěrečný díl.

16.09.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Na pokračování Smrtky jsem se tak moc těšila, že jsem nakonec byla zklamaná. Bohužel, u mě nadšení z prvního dílu NImbus nepřekonal ani náhodou. Přišlo mi zbytečné omílání první části a časté vzpomínání. V první polovině příběhu jsem v podstatě nenašla nic zajímavého. Až v poslední třetině nabrala knížka spád a ani výborný závěr už mě nedokázal pro NImbus dostatečně nadchnout. Mrzí mě to, čekala jsem víc, hodnotím průměrně.

01.09.2019 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Manželovo tajemství je mým třetím románem od Moriarty, bohužel mě tentokrát tolik nezaujal. Ač byl koncept tří žen, tří příběhů podobný, jako u předchozích románů, pro mě měl málo šťávy. Knížku jsem bez problémů odkládala, nic moc mě netáhlo ke čtení, děj se pořádně rozvíjel až od poloviny. Průměr.

15.08.2019 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Laskavé čtení psané jednoduchou formou, které přináší nenápadné ponaučení do života. Skrz kočičí oči poznáváme zcela nenásilně základní principy buddhismu, příběhy vybízí k zamyšlení. Chvíle s touto knížkou jsou zastávkami plnými klidu a naladění se na pozitivní notu. Nenechám si ujít i další díly.

16.07.2019 5 z 5