kristynka8396 kristynka8396 komentáře u knih

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

(SPOILER) Skvělé zakončení série. Překvapení byl Murtagh, který se zamiloval do Nasuady a tím zlomil pouto ke Galbatorixovi. Ale co mě teda štve, že Eragon nebude s Aryou. :D

27.12.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Lepší než Papírová města, ale i tak ve mě přetrval pocit, že jsem chtěla Aljašku zabít :)

27.12.2020 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Přečetla jsem jí už dávno, ale zanechala akorát pocit, že to byla nuda a Margo jsem chtěla zabít.

27.12.2020 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

No tady mi Jojo teda dala. Nutno říct, že já jsem hrozná plačka, která obrečí pokaždé Dobu ledovou, ale tady jsem taky potřebovala hromadu kapesníků. Nelze se nevcítit do Luisy, která se tolik snaží Willa přesvědčit, aby žil. Místy jsem ho až nenáviděla za jeho krutost a jistou bezohlednost, ale na druhou stranu...co bych asi dělala já? Být na jeho místě, žít jeho život? Za mě krásný a silný příběh.

27.12.2020 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Brisingra jsem dočetla po dlouhých třech letech. Nějak se mi nevedlo se k němu dostat a "zakousnout" se do děje. Nakonec se podařilo a snad tu někoho neurazím, ale rozvleklé popisy krajiny a některé zbytečné pasáže mi trochu pily krev. Nicméně je to další skvělý počin v sérii, který připravuje na závěrečnou knihu.

27.12.2020 4 z 5

Totální šílenost :D zajímalo by mě na čem autor frčel, protože to musel být dobrý matroš :) kniha mě díky bláznivým dialogům moc nebavila, opět výběr do výzvy. Filmy mě bavily více, ale to se u tohohle nedá už vůbec srovnávat, protože byly naprosto o jiné Alence a jiné příběhy :)

21.08.2016 3 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Dostala jsem se k ní na základě výzvy - český autor. Kniha mě pobavila, ale jednou přečíst stačilo :)

30.07.2016

Irčák Finn Irčák Finn Alec John. Dawson

V dětství jsem moc nečetla, ale byla mi doporučena na téma čtenářské výzvy. Ti mi dali! Nejednou jsem plakala, když jsem se vžila do pocitů páníčka a vlastně i Finna. Je to moc hezký příběh.

26.07.2016

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Moje první a snad né poslední detektivka. Tenhle žánr mě nikdy moc neoslovoval, jelikož to bylo doma pořád samý Midsomer a podobně :D na tuto knihu jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy a nelituji. Velmi čtivé, napínavé a místy mystické a to já mám ráda :)

05.07.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Doplněk k sérii a musím říct, že se mi líbil nejvíc. Rychlé, věcné a žádné kecy kolem. Je hezké vidět, že "legendary four" není studenej čumák, jak se jevil právě v těch sériích :)

02.07.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

O jednu hvězdu míň za konec. Vůbec se mi nelíbil a trochu mě zklamal. Až v tomto díle jsem si všimla podobnosti s Hunger Games, které byly ovšem mnohem krutější.
Mám ze třetího dílu takové rozporuplné pocity a přijde mi jako nejhorší ze série.

14.06.2016 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nechci srovnávat film a knihu, ale když ve filmu změní dost podstatných věcí než je v knize, tak to srovnat musím :D film má v podstatě pouze nějaké základy z knihy, jinak je to vycucané z prstu :D zřejmě neměli dost potřebných herců na postavy jako je Lynn a podobně. Také kdo koho zastřelil nebo že Evelyn je ještě d...a, než ve filmu :D nicméně chvílemi to bylo nudné, chvílemi zase dost akční. Sahám po třetím dílu, který jsem ještě neviděla, tak jsem zvědavá :)

10.05.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Vůbec nevím, jak knihu hodnotit. Filmové zpracování jsem viděla už dávno a po knize jsem sáhla kvůli Čtenářské výzvě. Některé pasáže byly strašně zdlouhavé, detailně popsané scény, nic pro mě. Znovu už ne :)

19.04.2016 2 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Prostě pecka, celá série :) některé pasáže bitvy byly trošku nudné, ale nic strašnýho :) Skvělý konec a možná se pustím do další série s polobohy :)

10.04.2016 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Prostě paráda :) v labyrintu jsem se několikrát ztratila, ale Percy mě z něho hezky vyvedl ven :D líbí se mi,jak se příběh vyvíjí a postavy dospívají a konečně tam visí ve vzduchu láska :) a konečně víme, že Percy je nejoblíbenější syn Poseidóna ;) čeká mě poslední díl, ale vlastně ho ani moc číst nechci, protože nechci, aby to skončilo :)

29.03.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Můj první román, který není z kategorie teen nebo není na seznamu povinné četby :D příběh mě zaujal a bavil mě až do smutného konce. Na jednu stranu, těžko vyčítat Gretě, jaké měla pocity a že chtěla Lili pořád ve svém životě. Na druhou stranu, co očekávala? Od začátku Lili podporovala a chtěla jí pomoci. Nelze se pak divit, že Lili šla vlastní cestou.
Určitě to přináší další pohled na život transsexuálů, který jistě není jednoduchý. Zvláště v době, kdy si to člověk musí sám sobě přiznat, což mi přijde jako ta nejtěžší a stěžejní část. Naštěstí pro ně je dnes tolik možností, co s tím udělat a nemusí dopadnout jako Lili. Za mě prostě pět hvězd a basta :)

09.03.2016 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Páni, páni, páni :) knihu jsem přečetla asi během 5 hodin :D Zoe jsem samozřejmě oplakala :( :D Nico hodně překvapil a jsem zvědavá, jestli na to přijde sám nebo jestli ho Luke zláká k sobě nebo spíš samotný Kronos. Žádný příběh mě zatím tak nechytl :)

22.02.2016 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Lhtám lhtám lhtám :) opět další skvělý díl a hned jsem se vrhla na třetí.

22.02.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Je to skvělá série. Ze začátku trošku nuda, ale potom se to rozjelo. Hunger games doporučuji všem, co mají rádi scifi.

10.02.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Mnohem lepší než film a v některých pasážích i trochu drastičtější. Konečně jsem pochopila některé pasáže, které ve filmu byly, ale jaksi nebyly nějak vysvětleny. Čekám, až mi dojdou zbývající díly, abych mohla sérii dočíst :)

29.01.2016 5 z 5