Kletba markomanské královny

Objev starobylé hrobky markomanské královny Fritigil odstartoval v městysi Čertův Důl vlnu záhadných událostí. Lidé, kteří se na jejím nalezení podíleli, umírají opravdu podivným způsobem. Má jejich smrt na svědomí mocná kletba, která podle pověsti hrobku chrání, nebo toho jen někdo využil? To vyšetřují dvě mladé policistky Regina a Slávka a ctižádostivý novinář Fred, specializující se na kriminální případy. Pátrají na staré faře s rozsáhlým komplexem katakomb a v místním muzeu, které je zaměřeno na lidovou magii. Mají věřit například tomu, že jednu oběť zakousl šestnáct set let starý vlk, či dokonce vlkodlak? Ovšem nejen případ, ale také vztahy trojice hrdinů jsou poněkud zapeklité. Ukáže se, že minulost nelze jen tak jednoduše hodit za hlavu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56922/kletba-markomanske-kralovny-56922.jpg 4.152
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Kletba markomanské královny

dagmar5477

Povedená a čtivá detektivka.

kadgam
20.07.2018

Dobrá detektívka, oddychovka. Napätie, zábava a aj trochu poučenia z dejín.

alnahu
05.05.2017

Velmi čtivá, napínavá detektivka od začátku ,až do konce .Regina a Slávka-mladé policistky pátrají po vraždách několika lidí. Vraždy jsou obestřeny starobylou kletbou markomanské královny Fritigil. Knihu doporučuji.

R.E.M.
18.04.2017

Příjemný, střízlivý detektivní příběh s chytrou zápletkou a sympatickými postavami. S lehounkým vtipem. Po dočtení jsem spokojená nebo spíš, po několika posledních zklamáních, nadšená.

alzbeta4340
15.04.2017

Souhlasím s komentářem Majdule - jako oddechová kniha na víkend ideální. Já to určitě vnímala více jako oddechovku než klasickou detektivku. O nějakém napětí nebo soucitu s mnoha obětmi nemůže být ani řeči. Ale jako takový specifický žánr - proč ne. Hezky jsem si početla.

kh123
05.04.2017

Taková docela dobrá detektivka, některé dialogy jsou trochu krkolomné, ale zajímavý motiv raného středověku hodně pomůže. Asi zkusím i další knížky od Nadi Horákové.

Boby17
18.03.2017

Docela dobré, ale Falešná kočička i Vlk na vodítku se mi zdály být lepší. Proto za mě čtyři hvězdy.

Majdule
13.02.2017

Mám detektivky téhle autorky ráda, protože se velmi dobře čtou. Platí to i o Kletbě. Příběh sice je maličko cítit papírem, stejně jako některé postavy, ale nabídl zajímavou zápletku, uvěřitelné rozuzlení a přiměřenou dávku náhody. Jako víkendová oddychovka ideální. Těch 10 % navíc je jen a jen moje osobní libůstka, za ty náznaky romantických zápletek, kterým v detektivkách těžko odolávám.
70 %

Msta písecké panny