kralikova.Lú kralikova.Lú komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Vůbec se mi do ní nechtělo, protože Dědina mě nebavila a odložila jsem ji, ale nakonec jsem ji dala šanci a na začátku jsem si myslela, že to je obyčejná oddechovka na kterou zapomenu. Nicméně, mě tak vtáhla do děje, že jsem ji nemohla odložit ani na spaní a pořád četla. Hynek a jeho pohled na svět a život jako takový, mě neskutečně bavil, uvědomovala jsem si roli věčně "přinasrané" manželky a silně mě zasáhla pasáž s otcem, a celkově, to bylo výborné. Opravdu doporučuji.

27.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Opravdová, drsná, psaná tak, jak život šel, bez nějakých "kudrlinek", dlouhou dobu po přečtení, ve mně zanechala pocit malichernosti našich starostí.

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Člověk k ní musí "vyspět" je krásná.

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Když jsem ji dostala poprvé do ruky, vyrazila mi dech, krása střídá nádheru....

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Nádherné...

Poslední polibek Poslední polibek Adriana Macháčová

Na začátku jsem se nemohla začíst ale pak to nějak přišlo samo. Celá kniha byla velice zvláštní a hlavně postavy totálně psychicky nevyrovnané, a to opravdu všechny. Obzvlášť pan detektiv byl "ujetej". Ale letní kniha jak vyšitá.

22.08.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Četla jsem ji loni a už ani nevím o čem byla. Moc mě neoslovila.

22.05.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Trošku jsem se ztrácela v postavách ale nakonec perfektní počtení.

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Celý tento systém "rodin" mě okouzlil. Velice povedená kniha.

22.05.2019 5 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Knížka u které nemusíte přemýšlet. Někdy opravdu zoufalé věci...:)

22.05.2019 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Velice silný příběh plný strachu a lítosti.

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Naprostá klasika realismu. Perfektní.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

První jsem četla Veroniku a teď čtu Jáchyma. Veronika super. Ale jak mi napsala sestřenka: je dobře, že si četla první Veroniku, kdyby to bylo naopak, strašně by ti lezla na nervy a má asi pravdu :)

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Začátek se mi četl hůře ale nechtěla jsem odcházet od rozečtené knihy. Dočtla jsem ale moc mě neoslovila.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Naprosto perfektní kniha. Od začátku do konce přečtena jedním dechem. Skvělá.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nádhera číst.

Lucky Luk II Lucky Luk II Lenka Lanczová

Jak jsem psala u jedničky, tato kniha mi vstoupila do života před 20ti lety a zůstala dodnes. Silný příběh.

Lucky Luk I. Lucky Luk I. Lenka Lanczová

Poprvé jsem tuto knihu četla, když mi bylo 18. Tehdy mě strašně moc ovlivnila, k Lukášovi i Sandře jsem vzhlížela. Knihu jsem četla snad 10x a dodnes na ni vzpomínám. To samé i s druhým dílem knihy. Když vidím Mitshubitsi Pajero nebo Nisan micra, nebo slyším písničku Bosorka, vždy si okamžitě vzpomenu na tento příběh. Některé věty si pamatuju i teď po dvaceti letech. Za mě úžasná kniha, která mi zůstala hodně v srdci.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Knihu jsem poprvé četla cca v 18ti, a od té doby jsem ji četla ještě snad 5x. Je to naprostá dokonalost a za mě nejlepší kniha jakou v knihovně mám. Miluji ji.

29.08.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po pár stránkách jsem se přemáhala ve čtení a nakonec knihu stejně odložila. Ve změti postav jsem se ztrácela a celkově vůbec žádný děj. Očekávala jsem dle recenzí hodně ale nakonec velké zklamání.

29.08.2018 odpad!