Kory98 Kory98 komentáře u knih

Orel v oblacích Orel v oblacích Wilbur Smith

Velmi silný příběh, který myslím okouzlí mužské i ženské čtenáře. Když už si myslíte, že nemůže být hůř, tak zaručeně je... Závěr je možná podle některých přeslazený, ale za všechny ty útrapy si jej hlavní hrdinové podle mě zaslouží.

22.08.2019 4 z 5

Conan: Třetí krok do hlubin Conan: Třetí krok do hlubin Jaroslav A. Polák

Přiznám se, že jsem se trochu obávala dát se do čtení Conanových příběhů, které nevznikly perem jeho duchovního otce R. E. Howarda, zvláště když z různých recenzí vyplynulo, že všechny další příběhy psané někým jiným nemají to samé kouzlo. Opět se mi vyplatilo nesoudit před tím, než přečtu a musím říct, že klobouk dolů před Jaroslavem A. Polákem. Kromě toho, že tento dlouhý příběh měl v sobě víc sci-fi prvků než originály od Howarda, což ale nebylo vůbec na škodu, vůbec jsem nepoznala žádný rozdíl. I jazyk jakým je psaný, duševní pohnutky hlavního hrdiny, všechno mě utvrzovalo v tom, že čtu originální příběh. A on originálem je, jen ho napsal někdo jiný - mě dokonale okouzlil a všem mohu jen doporučit.

18.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od autorky. Velice pěkně napsaný román líčený retrospektivně dcerou a otcem. Poutavý životní příběh jedné obyčejné rodiny, silně ovlivněný ideologií komunismu. Co převládne v srdci zapáleného komunisty - víra a oddanost pro věci strany a morálního kodexu společnosti nebo otcovská láska, která dokáže milované dceři odpustit všechno na světě? Silné dilema, které ovlivní povahu a další život jednoho z hlavních hrdinů Svatopluka Žáka a stane se téměř prokletím pro jeho druhou dceru, která je rázem chtěná-nechtěná, milovaná-nemilovaná a lidskou lásku místo u svého otce nachází u jiných - jeho druhé manželky Běly (bezdětné učitelky) a později svého manžela, kteří nevnímají negativně její handicap - mlčení. Otec jakoby jí nemohl odpustit všechna díky jemu nevyřčená slova. Bohdana dostala do vínku tiché roky čekání na pravdu, která změní její život a odpoví na všechna její nevyslovená proč. Na knize se mi navíc velice líbilo, jak jedna kapitola končí a druhá začíná stejnými slovy. Za mě velice hezká kniha, kterou jsem přečetla za dva večery, nejde srovnávat s Hanou, protože každá líčí jiný příběh a jiné životní osudy a zapadá do jiné doby. Spisovatelka má podle mě dar vykreslit lidské příběhy a podat je čtenáři k "ochutnání" a vybízí k dalšímu přemýšlení nad životem...

02.08.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je tomu už 24 let, co jsem jej četla naposled - k maturitě. Některé verše mi vyvstaly z paměti i teď, ale přiznám se, že děj a hlavní zápletku jsem už nevěděla. Dva pohledy umně spletené v jeden celek - na jedné straně básník opěvuje krásy přírody a vlasti a do toho zapadá vynucená smrt člověka, který miloval život i tu okolní přírodu. S něčím krásným přicházívá ruku v ruce i to smutné... je to prostě klasika.

21.07.2019 4 z 5

Conan III. Conan III. Robert Ervin Howard

Poslední kniha nádherných Conanových příběhů. Všechny tři díly jsem si vybrala jako čtení na dovolenou a vůbec nelituji, bylo to příjemné zpestření do dlouhých nočních hodin :-) Zvlášť závěrečný příběh chytil a nepustil.

21.07.2019 5 z 5

Conan II. Conan II. Robert Ervin Howard

Opět další "sbírka" parádních příběhů o Conanovi, které se čtou "jedna báseň". Těším se na další...

18.07.2019 5 z 5

Conan I. Conan I. Robert Ervin Howard

Moje první e-kniha (nejvíc totiž miluji ty klasické) a musím uznat, že jsem si nemohla vybrat lépe. Conan je prostě klasika a podle mě se originálním příběhům od mistra Howarda žádné převyprávění nevyrovná. Tady si přijdou na své drsní muži milující bojové umění a zápasy o život i ženy snící o romantice a vzdálených krajích. Jako bonus jsou přidáni dávní bohové, nestvůry a čarodějové, co chtít víc. Pro mě strhující příběhy a už stahuji Conana II. :-)

11.07.2019 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Hezký příběh, přiznám se, že se rozuzlil jinak, než jsem čekala :-) ale tím se otevírá prostor pro další dva díly. Kdyby za mého mládí bylo tolik pěkných fantasy příběhů, to by mě od knih asi nemohli vůbec odtrhnout. S radostí ho nabídnu svému synovci a doufám, že uspěju... Pro mě je pořád odvaha a přátelství nesmrtelné ve všech příbězích.

07.07.2019 5 z 5

Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře Mika Waltari

Co napsat o knize, která byla přečtena tisíci čtenářů a nejméně stovkami hodnocena ? Snad jen, jak mě mrzí, že jsem po ní nesáhla již dříve. V mých očích je to velké dílo, nejen svými 800 stranami, kterým může málokterá kniha konkurovat, ale je velké i svými myšlenkami. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla "žít" egyptským životem, ale pak jsem se do něho ponořila. Až mi bylo líto, že jsem dočetla do závěru, a přála si, aby pokračoval, protože v každé z 15 knih se něco dělo, co mě jako čtenáře udržovalo v napětí a neměla jsem pocit, že se ztrácím v nějakém marném zdlouhavém popisu čehosi. Těch 800 stran uplynulo jako voda v Nilu ke svému konci a můj čtenářský rozhled je zase o jednu knihu, která zůstane mojí srdeční bohatší.

25.06.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluji Elizabeth, miluji pan Darcyho. Ji, protože je hrdá a stojí si za svou pravdou a hájí čest celé rodiny, i když ví, jak často je to zbytečné, protože ostatní stejně vědí své. Jeho, protože přes svůj zpočátku přehlížející a odmítavý postoj dokáže ocenit její kvality a dokáže odpouštět. Moc jsem oběma fandila, že se dokázali kvůli tomu druhému změnit a nakonec se jim podařilo jeden druhého získat. Oduševnělé fráze a dialogy plné nevyřčeného s lehkým náznakem ironie prolínají celou skvělou knihu Jane Austinové, která by neměla chybět v žádné knihovně. Ačkoli čtu poněkolikáté, pořád mě baví a překvapuje.

09.06.2019 5 z 5

Tajemství zdravé páteře Tajemství zdravé páteře Eva Rychlíková

Publikace paní docentky Rychlíkové je skvělá. Dokáže čtenářům z řad laické i odborné veřejnosti přiblížit nejčastější onemocnění páteře a jejich příčiny. Naleznete v ní vysvětlení a doporučení pro nemocné - rady čeho se při některých diagnózách vyvarovat a co je naopak prospěšné. Ač jsem zdravotník, našla jsem v ní spoustu nového a přínosného, zejména v doporučení cvičení při různých bolestech páteře, které hodlám vyzkoušet v praxi. Srozumitelně a přehledně napsaná kniha, která má co říci a pramení z dlouholetých zkušeností autorky v oboru.

09.06.2019 5 z 5

Až zavoní purpura Až zavoní purpura Penny Jordan (p)

Za mě moc hezké příběhy. Kdybych měla oznámkovat každý zvlášť, tak Penny Jordan - Noc prvního polibku 5, Helen Brooks - Vdovec k nakousnutí 4 a Carol Wood - Plný dům štěstí 4. Takže celkem tak 4,5. Moc mě bavilo, že v každém z příběhů je rozvíjeno nějaké závažné téma - práce dětí v továrnách, léčení chudých, situace sirotků a chudobince. Pak si člověk ještě víc váží toho happy endu.

07.06.2019 4 z 5

Svůdcova přísaha Svůdcova přísaha Stephanie Laurens (p)

Po hezké romanci sahám vždycky, když potřebuji zklidnit "nervy" po přečtení jiných a vážnějších témat. Hodně často jsem zklamaná a poslední dobou je těžké se trefit i v rámci romancí. Ovšem toto byla opět trefa do černého, tedy pro mě. Když i taková kniha má co nabídnout, je to bonus navíc. Určitě budu shánět další autorčiny knihy - četla jsem zatím jen dvě a ani jedna mě nezklamala.

07.06.2019 5 z 5

Nevinné potěšení Nevinné potěšení Stephanie Laurens (p)

Tyhle historické romance mě vždycky dostanou a pokud mají šmrnc, jako příběhy paní Laurensové, není jim co vytknout. Úžasná zápletka, napínavé až do poslední strany a pro mě předčí některé moderní příběhy s nálepkou erotický román.

07.06.2019 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Dobře čtivá romantická oddychovka, která mě zaujala svojí obálkou. Příběh není asi v ničem výjimečný, ale kniha se dobře čte a mě romantika čistí mozkové závity od obtížnějších témat :-)

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Moc hezká romance okořeněná vařením. Příjemně čtivá oddechová literatura. Líbila se mi víc než Tajná přísada lásky, jejíž je zřejmě volným pokračováním.

07.06.2019 4 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Cynthia Powell

Myšlenka cestování časem bývá občas i námětem romantických příběhů, třeba zrovna tohoto. Oddychová četba.

07.06.2019 3 z 5

Krev není voda Krev není voda Lauren Brooke (p)

Pěkný příběh pro milovníky koní (nejen pro náctileté), který popisuje i nelehkou životní zkušenost hlavní hrdinky Amandy - smrt matky a příjezd otce, který od nich jako malých odešel - v Srdíčku, na ranči, kde se léčí koně

07.06.2019 3 z 5

Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Ruth Wariner

Všechny knížky z edice 13. komnaty vydané nakladatelstvím Triton mají za sebou silný příběh a všechny příběhy vycházejí z reality - byly prožité. Někdy je pro nás ostatní i těžko pochopitelné, že něco takového člověk může zažít. Věřím, že všem, kteří svoji 13. komnatu mají a museli něco silného prožít, velice pomůže, když mohou příběh napsat. I kdyby nebyl vydaný a četlo ho jen pár lidí nebo třeba vůbec nikdo, pomůže psaní ventilovat člověku zažité negace navenek a jeho duši se trochu uleví.

Šéf Šéf Vi Keeland

Musím se přiznat, že na knihu jsem byla zvědavá. Taky když se na obálce dočtete, že se jedná o erotický román, navíc jsem byla jsem zvědavá i na autorku samotnou. Přiznám se, že mě kniha jako erotický román nepřipadala, asi mám jiná kriteria, možná bych řekla, že má pouze erotický obsah. Ale musím ocenit pointu příběhu z amerického prostředí, který má svým způsobem pohnutý děj. Hlavnímu hrdinovi se následkem krutého činu zastaví svět a nádavkem zjistí, že tomu sám napomohl. Život s výčitkami svědomí je nezáviděníhodný i když jsou věci, za které tak úplně nemůžete. Ale přesto se z nich nepřestáváte obviňovat. A naučit se věřit někomu dalšímu, s někým sdílet všechny pocity to chce novou dávku otevření duše i těla a kdo ví jestli to vydrží. Ale ve dvou se všechno zvládá lépe.

06.06.2019 3 z 5