Kopta Kopta komentáře u knih

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Tahle kniha je pro mne co se týče ohodnocení velká neznámá, jelikož se nečte nikterak špatně a není příběhově ani tak špatná. Spíš je zvláštní, že jsem se s ní "pachtil" dvojnásobně déle než i s delšími knihami. Příběh není nic, co by vás přivedlo na další pokračování a nadchlo vás tak, že byste si z toho sedli na zadek, ale pokud máte rádi svět Warcraftu a nebo si prostě jen chcete ten svět rozšířit, tak zde máte jednu z mnoha možností, kterou asi mohu doporučit.

15.10.2016 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pokaždé, když čtu Harryho Pottera, tak se to nedá asi okomentovat slovy jinak než "super", "úžasné", "bez chyby" a podobně. Tyhle knížky, co dala dohromady Rowling jsou prostě něco poutavého a speciálního. Harry se vždycky čte skvěle a je škoda, že člověk musí mít strašně moc práce. Kniha by normálně šla přečíst za dva dny, pokud jste už extrémisté a nebo za týden, pokud si chcete každé slovo užít. Jediné, co tady asi můžu říct je to, že mne někdy štve jak se chovají postavy. S prominutím, ale Harry se v knize chová jako největší rozmazlený fracek a Hermiona zase jako největší osina v p*deli. Chápu, že je Harry naštvanej, že mu nikdo nic neříká a že Hermiona chce dělat na škole pořádek, ale spíš to působí už hodně radikálně až se člověk obává, že hlavní postavy začne nenávidět.

29.08.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Věc, která je menší záležitost a ani se nedá říct, že jde o věc pro děti. Jedna z nejzvláštnějších knížek, jakou jsem kdy četl. Věc, která nemá něco, co by mělo nějakou extrémní hodnotu v rámci povinné četby (zřejmě), ale je to něco co ve vás ať chcete nebo ne, zanechá něco co vás poznamená. Věc, kterou by měl přečíst úplně každý.

21.08.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Netopýr funguje jinak než Sněhulák. Funguje lehce chaotičtěji a osobněji. Je to román, který se nás spíše snaží seznámit s Harrym jako takovým a jeho osobností a charakterem. Nějaká kriminalita se tam řeší až na druhém místě, což je ve Sněhulákovi přesně opačně. Proto se to moc nedá srovnávat. Typ takovéhoto díla musel být napsán a je lehce horší, ale já si nestěžuji. Myslím, že napsat takovéto dílo musel být nezbytný krok a přistupuji k tomu i tak, že se mi to líbilo a užil jsem si to. Horší než Sněhulák, ale pořád hodně dobrá kniha.

24.06.2016 4 z 5

Nejlepší obrana Nejlepší obrana Robert Kirkman

Nevím, co říct. Guvernér je totální výmaškák. V seriálu z něj udělali celkem pussy. Tady to je prvotřídní maxikokot. Nevěřím, že se něco takového mohlo stát.

24.06.2016 5 z 5

Touha je slepá Touha je slepá Robert Kirkman

Lehký úpadek. Ale jen lehký. Začíná se z toho stávat menší telenovela a to je něco, co ve Walking Dead moc vidět nechceme. Je to furt úžasné v tom klasickém komiksovém stylu, ale trochu to hraje na propletenost vztahů mezi lidmi a jejich demencí. A to se mi nelíbí, protože to připomíná seriál.

24.06.2016 4 z 5

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Objevení věznice a počátek osudů v ní. Nemám k tomu co dělat. Držíme si standarty.

24.06.2016 5 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Show pokračuje. Druhý díl opět dělá sérii dobré jméno. Je stejně nadopovaný jako první díl. Opět. Celá druhá série v kostce.

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Walking Dead je pro mne věc seriálová. Po cca čtvrté sérii už to začíná klesat a v současné době je to věc debility. Pardon, ale upřímně no. Komiks se ale zdál být něco jiného a tak jsem to risknul. A kurevsky se vyplatilo! Komiks dělá tu práci, kterou seriál zatím nedokázal a působí to na mne více než dobrým dojmem. První díl se velice povedl. Sranda je, že jeden komiks vydá za jednu celou sérii.

Wolverine Wolverine Frank Miller

Po Deadpoolovi a Strangeovi se vydávám i trochu jinam. Sranda je, že toto je asi jeden z prvních komiksů o Wolverinovi a to se dá říct i o tom, který jsem četl se Strangem. A i když na Strangeovi spolupracoval i Lee, tak mi přijde, že Miller je hold bůh. Jeho verze Logana je totálně dokonalá a převálcovala oba Strange na plné čáře. No jo. Klasika se nezapře.

09.06.2016 5 z 5

Doctor Strange: Bezejmenná země, bezbřehý čas Doctor Strange: Bezejmenná země, bezbřehý čas Stan Lee

Po Přísaze jedu dál. Možná jsem si měl nejdřív přečíst toto. Tento komiks je zřejmě starší. Taky o tom vypovídá kresba a forma, jak je vše uděláno. Příběh je sice jasný, ale přijde mi lehce monotónní. Už jen tím, že se Strange pořád honí a vypořádává asi dvě stě stránek pořád s tím jedním a stejným. Po pár stránkách to začne být trošku nuda. Je toho škoda, ale jsem rád, že jsem viděl více ze Strange a mohlo mi to ukázat jeho jiná nemesis.

09.06.2016 3 z 5

Doctor Strange: Přísaha Doctor Strange: Přísaha Brian K. Vaughan

Mé první setkání s panem Strangem. Jeden z těch (jak jsem pochopil) novějších komiksů, které nám přiblíží život a schopnosti nejmocnějšího mága. Příběh není nijak extra geniální, ale je dost dobrý na to, aby se líbil a dal se bez problémů číst. Především jde o přípravu na film, který v listopadu vyjde. Uvidíme, uvidíme.

09.06.2016 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Po různých fantasy jsem se rozhodl pustit i do tohoto počinu. Je vidět, že to pan Flanagen píše pro svého mladého synka. Kniha je lehká, primitivní a snadná. To ale neubírá na jejím dobrém příběhu. Řekl bych, že to sice není nic extra pro mne. V lehkém ohledu bych řekl, že je to až dětinské. Stejně si myslím, že série má potenciál. Uvidíme jak se budou vyvíjet další díly, ale zatím z toho mám trochu rozporuplné pocity.

09.06.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Aha, tak to teda jo. to si líbit nechám. Jo Nesbø je autor, který je mi více méně známý a Sněhuláka jsem měl na polici asi skoro pět let. Nakonec po mnoha letech čtení fantasy jsem se dostal i k tomuto. No, co říct. Neuvěřitelné. Zde snad ani nejde vyjádřit jak moc je tahle kniha epická a úžasná. Jo Nesbø má talent na psaní knih, které vás drží neuvěřitelným způsobem. Jsou knihy, které mají dvě stě stránek a musím je číst skoro měsíc a pak je Sněhulák. Kniha, která se dá zhltnout jedním douškem. Už jsem četl tunu knih, ale málokterá je jako tato a Jo si s ní získal na plné čáře mé srdce. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl.

03.06.2016 5 z 5

Avengers: Do boje! Avengers: Do boje! Kurt Busiek

Má první skutečnost se superhrdinovským komiskem. Velká bichle s mnoha příběhy. Bál jsem se, že oproti akci a nadupanosti filmů to bude škvára, ale místo toho jsem byl více než mile překvapen. Soubor těchto komiksů má dobrý příběh a sblíží nás i s jinými postavami. Hodně věcí se mi na tom líbí a vám by mělo taky. Jde jen o to nebýt rozmazlená a nebo hold nemít vysoké nároky. Je to přeci jen kniha.

03.06.2016 4 z 5

Deadpool: Válka Wadea Wilsona Deadpool: Válka Wadea Wilsona Duane Swierczynski

Jakožto člověk, kterého Deadpool v kině naprosto odrovnal, jsem si musel hned komiks koupit. A spokojenost byla vskutku na místě. Komiks má humor, švih a děj. Ta poslední část by mohla být více vymakaná a říct víc o jeho historii, ale nic to na to nemění.

03.06.2016 5 z 5

Muž se zlatou zbraní Muž se zlatou zbraní Ian Fleming

Pokud bych měl jedním slovem označit tuto knihu, tak asi to bude "zklamání". Je smutné, že ať u filmů nebo u knih, ale co se dá hold dělat. Budu hlavně vypadat jako totální pozér, jelikož mezitím, co film považuji za jeden ze svých oblíbených, tak kniha je dosti nezáživná a nudná. Chápu, že se tam nedá nacpat tolik té akce, ale ona tam nebyla skoro žádná. Film je hlavně totálně a úplně jiný. Příběhově. I když tomu tak je ohledně knihy, tak stejně... stále to není odpověď a argument vůči nezáživnosti knihy.

03.06.2016 3 z 5

Marťanská kronika / 451 stupňů Fahrenheita Marťanská kronika / 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Hodnotím pouze 451 stupňů Fahrenheita: Obrovský potenciál na úžasný příběh. Budoucnost, která je závislá na elektronice a uniká před problémy do virtuální zábavy, která ve skutečnosti spíše lidské myšlení ničí. A poté jsou tu požárníci, kteří nehasí oheň, ale zakládají požáry, aby svět zbavili knih. To je dílo, které je svým popisem úžasné. Ale čtení toho zase není tolik záživné. Je to klasický případ románové nebo novelové povinné četby. Musíte se orientovat a plně soustředit a stejně nakonec knihu pochopíte lépe, když si přečtete popis na wikině. To je trochu smutné, ale to je život no.

15.05.2016 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Před nedávnem jsem četl takovou tu klasickou Poirotovku a to pro mne měla spád, příběh, zápletku, napětí... no prostě všechno. A pak Agatha přijde se slečnou Marplovou. Její linka detektivních příběhů se spíše ani tak nezaobírá onou přímou detektivní stránkou věci, ale spíše vztahy mezi lidmi. Což by mohlo být skvělé a já to mám rád, ale v tomto případě mne to nijak nezaujalo. Kniha tak nějak plyne, já ji čtu a čtu a čtu. Dočtu. A nakonec ani nezjistím jaký byl motiv vraždy. A dokonce už si ani nezapamatuju, kdo byl vrah. Prostě... pro mne absolutně nezáživné.

15.05.2016 3 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Naprosto dokonalé. Dílo staré celá staletí a i přes to všechno skvěle vtipné pro člověka s klasickým i lehce skoro až perverzním smyslem pro humor. Divadelní hra stará skoro půl tisíciletí v jistém slova smyslu zanechala stopu do dávné budoucnosti. Tohle je dílo hodné mistra. Toto je komedie, kterou miluji. Toto je nejlepší Shakespeare všech dob.

12.04.2016 5 z 5