Kopta Kopta komentáře u knih

Green Arrow: Rok jedna Green Arrow: Rok jedna Andy Diggle

Prostě to jede. Je to skvělý úvod do toho, kdo vlastně je Oliver Queen, poté jak se to zvrtlo, jak se z něj stalo to, co se z něj stalo. A je to pojato celkově zajímavou a skvělou formou. Velmi se mi to líbí. Opět jsem u toho, kdy musím říct, že Batmani byli pro mne zatím v celku zklamání a jiné komiksy byli dokonalé. No a Green Arrow není sice příběhově taková topovka jako Superman a Green Lantern, ale dle mého jde stále o skvělou barvitost a zároveň syrovost jako u Dlouhého Halloweenu, kterou prostě musím ocenit.

16.04.2017 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

No, vlastně jsem se dostal asi tam kam jsem potřeboval. Ten temný, syrový a noirový příběh dostal vyvrcholení a konec, který byl v celku dost dobrý. Celkově vzato to zní zvláštně, ale já myslím, že to dobře dopadlo. Já stále čekám na něco jako Green Lanterna a nebo Supermana, které jsem zatím četl v tomto kompletu. Že prostě budu číst Batmana stejně tak dobrého. Což asi nejde, protože tady se musí pracovat na té temné atmosféře, a to chápu. Problémem však je, že ani ta není zrovna moc ucelená, ale celé to nepůsobí tak dobře jak bych chtěl. I tak ale nemůžu upřít, že Dlouhý Halloween toho přinesl hodně a oba díly mohu považovat za lepší a celkově dobrý kousek. Proto zhodnotím asi nejvíc pozitivně. I přesto, že to není vrchol v jaký jsem doufal.

09.04.2017 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Už z principu, že jde o literaturu, která by mě mohla zajímat, jde o německou literaturu, což je přeci jen něco zajímavého hlavně pro mě, a taky jde o nejoblíbenější knížku mého oblíbence Kurta Cobaina. I přesto toto všechno, přes všechna ta pozitiva... i přes to, to šlo mimo mě. Jako obvykle je mi asi jasné, že kniha má své fanoušky a jsou z knihy unešený, ale i tak, jde o dílo, které mě nijak nezaujalo.

05.04.2017 3 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Asi možná poslední záchrana Batmana na to, aby v první sérii DC UKK dopadl nějak pozitivně, ne-li skoro až katastrofálně. Přes všechny snahy a podobné práce, to rozhodně stále není to, co jsem čekal. Celé to probíhá hodně surově, což ale je na jednu stranu dobře a má to originalitu. Komiks vypadá ohledně kreseb skoro až nedokončeně a tím to přidává na tajemnu. Příběhově vzato jde ale stále o velice slabý článek. Ale je to na dobré cestě. Já jen doufám, že to ještě dobře v rámci druhého dílu dopadne dobře. A nebo to dojede nějak normálně, alespoň.

05.04.2017 4 z 5

Superman: Utajený počátek Superman: Utajený počátek Geoff Johns

Je docela smutné, že zatím z pěti knih, co vyšly a četl jsem je, tak třeba s mým nejoblíbenějším Batmanem jsou nejhorší. A naopak hrdinové, co mi jsou skoro až cizí slaví u mě úspěch. Green Lantern je pro mě jednoznačně kusanec a to samé platí pro tohoto Supermana. Nemohlo by to snad být tím, že to má stejně jako GL na starosti Johns? Hm? Na tom přeci jen sakra něco bude. Tenhle komiks je další pilíř tohoto kompletu. Nějak to prostě drží. Teď vyjde na dvě části další Batman. Poslední šance v této sérii se zachránit před verdiktem zklamání roku.

28.03.2017 5 z 5

Nelidé Nelidé Stan Lee

Lehce se vždy bojím těch komiksových kompletů, které už mají nějaké ten věk a byly u zrodu celého Marvelu. Jsou super v tom, že jsou originální a v podstatě je to totální prvotina, ale přijdou mi mnohdy dětinské a nebo zdlouhavé. Původní Doctor Strange měl tento menší problém. Inhumans ale tento problém neměli. Byly tam sice momenty, které mi nějak nezapadaly, ale i přesto dle mého šlo o skvělé uvedení do světa těchto dalších Marvelovských hrdinů a já jsem za to jenom a jenom rád, že to bylo podáno takhle hezky. Za mě nadprůměrná spokojenost.

11.03.2017 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Asi jedna z mých nejoblíbenějších her, se kterou jsem se kdy setkal. Poprvé jsem měl tu čest v Divadle na Palmovce, kde představení onoho sboru bylo naprosto dokonalé a jelikož jde o povinnou četbu, tak jsem neodolal. A kniha je naštěstí skoro úplně stejná jako hra, takže já dostal, to co jsem chtěl. Naprosto vtipně udělaná komedie se skvělou zápletkou a naprosto dokonalým rozuzlením.

07.03.2017 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je to přeci jen česká klasika. Kniha jejíž jméno je velice hojně skloňováno ať už v rámci hodin literatury a nebo i v rámci každodenního života. Je to velice jednoduchá poezie, kterou jste schopni slupnout během pauzy na oběd. A v tom je ta kniha asi kouzelná, že si její kouzlo člověk může připomínat skoro každý den. I přesto je to pro mě velice vzdálené téma, takže já budu spíše ten případ, který si někdy tu knihu o té pauze ještě párkrát přečte.

28.02.2017 3 z 5

Batman a syn Batman a syn Grant Morrison

Ach, no to snad ne? Přijde mi, že komiksy s Batmenem, které by měly být silným článkem celého Kompletu zatím jsou spíše nejslabší. Ticho mělo v sobě alespoň nějaké tajemno a působilo celkově zajímavě. Ale Batman a syn je v podstatě výsměch. Je to komiks o tom, jak si Bruce jednou vrzl na obratníku raka nebo kde a no místo, aby z toho byl syn, tak je z toho taky takovej rak. No a vlastně... když něco takovýho čtete, tak čekáte zápletku a mnoho dalších věcí. Ale ono... asi nic. Green Lantern byl suprový i jako jednotlivec a to, že jsou dva další díly je třešnička na dortu. Ale tohle? Tohle nemá ani konec. Bohužel v celku zbytečnost. Nic zajímavého jsem v tom nenašel.

19.02.2017 2 z 5

Povolání režisér Povolání režisér Miloš Forman

Zcela nový pohled na filmografii, režii a natáčení filmů. Kniha vás hlavně zavede do zákulisí jak mnoha filmů, které každý tento režisér stvořil, ale i do zákulisí třebas jejich vlastních životů. Takhle kniha mi hlavně ukazuje, že se o filmu musím ještě hodně učit. Není to jenom o tom si sednout za kameru a řvát na lidi, co se mu líbí, aby řval, ale musíte pro to mít cit a cvik, který je důležitý k tomu natočit plnohodnotný film v rámci kompozice a technických věcí. Asi hlavně poučení pro snílky, kteří si myslí, že natočit film dokáže každej.

19.02.2017 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Pro mě osobně jednoznačná jednohubka na poli literatury. Trochu se zde kříží totální nasazení pro čtení a taky zvláštní zdlouhavost. Prvních asi skoro tři sta stránek se čte v podstatě samo. Projížděl jsem to všechno s naprostým nadšením pro věc. Lidi o knížkách Dana Browna říkají, že jsou strašně chytlavé, napínavé, záživné a jednoduché. No a já s tím musím jen a jen souhlasit. I když mi fyzika na základce moc nešla, bavila mě a proto jsem ocenil, jak je podaná část v CERNu. Jednoduše, stručně, tak že to perfektně dává smysl, a pochopí to i retardovaná zebra. A i když nejsem věřící, tak mě zajímá ona "mytologie" okolo všech náboženstvích. Když se to skloubí dohromady vznikne z toho toto. Film jsem viděl ještě před knihou a dokážu si představit po tom všem negativní kritiku na film, jelikož strašně moc věcí je ve filmu jinak, což ale není nic tak neobvyklého. V každém ohledu si asi dokážu představit negativní kritiku i na knihu, ale moc ji nechápu. Člověk by mohl říct, že jde o dokola opakující se klišé, a že jde o ne moc originální příběh, ale hej, pokud nemáte rádi podobné záhady a hledání "pravdy", tak nechápu, proč jste knížku začali číst, když o tom o čem je skoro už jenom křičí mainstream. Jakože, je to o volbě, ale já si asi stejně budu myslet svoje. A to je to, že jsem se do žádné knížky nikdy tak nezačetl od Sněhuláka a to už je pro mě známky dobré knihy. Basta!

12.02.2017 5 z 5

Avengers vs. X-Men. Část první Avengers vs. X-Men. Část první Brian Michael Bendis

Vrcholné dílo možné komiksu. Úžasně zpracované skoro do filmových poměrů, při čemž si každý geek nebo nerd si prostě ucvrnkne do overalu. Spojení X-Menů a Avengers a ještě ke všemu ve znamení bitky mezi nimi je suprové. Navíc s dobrou zápletkou a příběhem. Sice je fakt, že kdyby si postavy sedli a promluvili si o kompromisech, tak by tenhle příběh nemusel vůbec existovat. Ale to samé platí i u Občanské války. Prostě natěšenost na další díl.

10.02.2017 5 z 5

Green Lantern: Tajemství původu Green Lantern: Tajemství původu Geoff Johns

Mé historicky první seznámení s Green Lanterem. Na jakékoliv úrovni. Žádný film, komiks, wikipedie... nic. A tím víc jsem tím byl unešený. Příběh byl zpracovaný spíše filmově než komiksově. Připadalo mi to tak dle toho, jak se to celou dobu vyvíjelo. A asi tím víc jsem z toho byl vedle. Za mne jednoznačně hodně povedené. Super příběh, který je suprově a jednoduše pojatý. Problémem je, že by klidně mohl mít pokračování. Ale... nemá. A to vlastně ani nedává smysl, jelikož i když si to neuvědomujeme, tohle byl hodně otevřený konec.

04.02.2017 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Celkově vzato, jelikož jde o pokračování prvního dílu, tak je druhý komiks stylizován stejně. Což jsou právě ty malé trny v oku, ale nepřijde mi to jako úplná katastrofa. Stejně jako u prvního komiksu. Příběh je napínavý, zajímavý a rozhodně vás obohatí o svět Batmana. K tomu se nedá asi říct nic lepšího.

21.01.2017 4 z 5

Zatím nechci nic uspěchat, ale klidně bych mohl mluvit o knize, která mi mohla změnit pohled na život a v podstatě celý můj životní chod. A to jsem si původně myslel, že to je kniha s povídkami, a místo toho to byla jedna z těch filozofických knih. Těch se trochu bojím, jelikož u nich moc nejsem schopen plně udržet pozornost, ale u této to v celku šlo. A jsem za to více než vděčen.

15.01.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Švábi u mne dominují stejným problémem jako u Netopýra. Nedokázal mě řádně čampout a nepustit. Sněhulák v tomto stále zatím bezkonkurenčně kraluje. Detektivní a kriminální zápletka je perfektně propracovaná, což jsem u Nesbøa ani jinak nečekal. Hold jenom jde o to, že Sněhulák je pro mne lukrativní v tom, že se odehrává v mém milovaném Norsku, což perfektně pokresluje onu stísněnou, temnou až depresivní atmosféru. No a poté, když se knihy odehrávají ve vyprahlé Austrálii a nebo propoceném Thajsku, tak je to poté těžké. Ale byly zde světlé chvíle pár kapitol, do kterých jsem se dokázal ponořit. Bohužel jich celkově bylo málo. Ale nemůžu shazovat nějaké jisté větší dílo mou otázkou vkusu.

14.01.2017 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

První komiksová zkušenost z Batmanem. Upřímně řečeno z toho mám lehce rozporuplné pocity. Asi hlavně protože po příběhové stránce to je povedený kousek, který se mi velice líbil. Po estetické stránce jak je celý komiks stylizovaný mne do rozpaků přivádí onen chaos v jistému. Což ale rozhodně není věc, která by nějak význačně měnila důležitost a hodnotu díla. Za mne skvělé uvedení do světa Temného rytíře a DC universa.

08.01.2017 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Ostře sledované vlaky jsou v celku zajímavá knížka. Ale spíše než aby popisovala epický a hrdinský příběh, tak popisuje frustrující a depresivní život mladého průvodčího. Což není vyloženě špatně, ale trochu to ubírá na důstojnosti a vážnosti celého díla. Když se má jednat o největší Hrabalův klenot. V každém případě je to příspěvek do naši národní literatury. S tím, že je to lehce zdlouhavá a zmatená knížka, to už je jiný příběh.

10.12.2016 3 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Pokud mám srovnávat s jedinou knihou, jakou jsem četl ze světa Warcraft Den draka, tak mluvíme o velkém zlepšení. Příběh Thralla (asi největšího bojovníka a vůdce Hordy) a specificky o jeho zrození byl mnohem záživnější a zajímavější. V jistých momentech se kniha četla sama a příběh mne zaujal. Hlavně to rozšiřuje podle mě úžasný letošní film, takže určitě jsem rád, že vím jakým stylem by se odvíjelo vzdálené pokračování. Dle mého, velice povedená literatura.

04.12.2016 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

O myších a lidech je především klasika. Především je to část povinné četby. Nicméně ještě jedna z těch příjemnějších knih. Ve výsledku se ale nejedná o dílo, které jsem čekal. Knížka se nečte zrovna tak plynule, jak by si někdo mohl myslet a ani nemá ani tolik moc efektu, kdy vás příběh zcela vtáhne. Ale tak nějak příjemně proplouváte slovy, větami a stránkami a nakonec tenhle menší kousek i dočtete. Příběhově vzato jde o nádherné dílo, které vám ukáže lehce jiný pohled na literaturu jako celkovou. Jednoduše klasika.

12.11.2016 4 z 5