Kopta Kopta komentáře u knih

JLA: Země 2 JLA: Země 2 Grant Morrison

Příběh to má. Ten je i zajímavý. Ale celkově ten způsob jakým to je celé podané je prostě zvláštní. Člověk v tom v podstatě nevidí nic moc pozitivního. Což je v podstatě přesně to co je i paradoxně účelem. To zpracování je jednoduše trnem v oku. A je to škoda. Není to dobře zpracovaný.

25.12.2017 3 z 5

Lex Luthor: Muž z oceli Lex Luthor: Muž z oceli Brian Azzarello

Kupodivu obrovské překvapení. Je na jednu stranu zajímavé, že linka nějaké skoro až vedlejší postavy může být někdy zajímavá než linka jakékoliv jiné postavy. Sama o sobě mluví skvělá atmosféra díky barvám a způsobu jakým komiks vypadá. Taky nemusí vyprávět extrémně silný příběh, aby šlo o něco skvělého. Lex v tomto skoro Kenta převálcoval.

25.12.2017 5 z 5

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Starší kabát ani tak nevadí. Nejde o žádný průlomový kus, ale dle mého jde stále o skvělý bod v DC universu. Už jenom tím, že to vypraví důležitý příběh v životě nějaké postavy. To je skoro to nejdůležitější. Pak už to je nepokazit. A to se víceméně podařilo.

25.12.2017 4 z 5

Superman: Muž z oceli Superman: Muž z oceli John Byrne

Líbivé odvyprávění příběhu Supermana, které díky filmu vlastně známe filmy. Tento komiks taky dokazuje, že není úplně nutné, aby měl příběh v tomto klidně i komiksovém případ nějakého záporáka, ale klidně stačí jenom odvyprávět nějaký dobrý příběh. Něčí příběh. Zde se to bohudík povedlo. A zrovna u tak silné postavy. Na posledního muže z Kryptonu to hned hází lepší světlo.

25.12.2017 4 z 5

Harley Quinn: Preludia a nokurňa Harley Quinn: Preludia a nokurňa Kelly Puckett

Překvapivě příjemné. Příběh, který umí být naivní, skoro až o ničem, ale kupodivu i když to bylo o ničem, tak to dokázalo být zajímavější než spousta jiných DC komiksů s "příběhem". Kupodivu pro mě šlo o jeden z nejlepších kousků tohoto typu. Jediné, co je trochu smůla je skoro až ten sexismus. Přeci jen ty tvary, které má Harley v tomto komiksu, tak nad nimi snad skoro každý heterák slintal. Jediná škoda tohoto.

25.12.2017 5 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jak hluboko dokážeme klesnout. Klasická divadelní hra, dejme tomu komedie, která se točí kolem toho, kolem čeho se točí každé drama žánru komedie. Nějaká náhoda, která se změní v katastrofu. Docela hezky to ještě podal Goldoni se svým Sluhou dvou pánů. Tady už nepomůže ani svěcená voda se Stalinem dohromady. Smutná ukázka nekomedie.

10.12.2017 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Hlavně dílo do povinné četby. Vedlejší forma je už asi to, že jde o v celku rozporuplné dílo. Tím, že dokáže být naprosto strhující a zajímavé, ale potí nezměrně nudné a nezáživné. Mohli jsme být ušetřeni několika nudnými pasážemi a koza popřípadě kniha by zůstala celá. Chtěl bych tvrdé tři, ale za skvělou pasáž ohledně vraždy a hlavně i za v celku geniální poselství hodnotím pozitivněji.

10.12.2017 4 z 5

JLA: Rok jedna: Kniha druhá JLA: Rok jedna: Kniha druhá Mark Waid

Pokračování a dokončení krasojízdy z minula. Někdy zdlouhavé, ale stále to má svou epiku, své napětí a také vyvrcholení. I nějaký ten zvrat. Nejde o žádný průlomový kousek, ale když porovnám se Supermanem: Pro zítřek, tak jde o blaho ke čtení. K tom není moc co dodat. Za mě skvělé.

30.09.2017 4 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Z hry The Wolf Among Us až sem. Komiks, kde začala tato originální tvorba. A podle mě i velmi dobrá. Detektiv Wolf se snaží vyřešit nějaký případ, který by se někomu jiného řešil těžko, ale jelikož on je pohádková postava, tak mu to nakonec jde od ruky. Je to mega super originální koncept a pokud se člověku líbí detektivky tak jen lépe. Jen jsem si myslel, že každý komiks bude na sebe nějak navazovat a tvořit jeden velký epický příběh nebo případ. Zatím to tak nevypadá. Ale to nevadí.

29.09.2017 4 z 5

JLA: Rok jedna: Kniha první JLA: Rok jedna: Kniha první Mark Waid

Podle mě skvělý úvod do světa JL. Nejde o průlomové příběhy, ale hádám, že to ještě přijde. V tom ohledu, že ne každé hovno se zde třpytí. V DC kompletu to platí dvojnásob. Zde, ale nebyl potřeba třpyt. Zajímavé hlavně je jak se JL zformovala z hrdinů, které byste vůbec netipli, že by tam byli jako první a nebo i nějaké jaké byste znali. Ale na tom nesejde. Skvělý úvod dle mého.

29.09.2017 4 z 5

Mluvíme neustále o dobrém kousku. Hermiona se stává pomalu a jistě více a více nesnesitelnou postavou. Svět okolo čím dál víc graduje a nabírá obrátky. Nesetkal jsem se s oficiální knihou Harryho Pottera, která by se mi nelíbila. A "obývám" se, že se už ani nikdy nestane. Prostě dokonalé.

09.08.2017 5 z 5

Avengers vs. X-Men. Část třetí Avengers vs. X-Men. Část třetí Brian Michael Bendis

Finální epické vyvrcholení. A trochu smutné. Z celých tří dílů, které měly být nabité napětím a akcí nakonec z oněch tří byl vskutku dobrý jenom ten první. Marvel mnohdy platí za kvalitu a snaží se i zde, stejně jako ve dvojce. Ale nebylo to asi dost. Jednička se seznamovala s tím vším a byly zde zvraty. Nyní se pohybujeme už asi dvě knížky v jednom a tom samém problému, který se prostě zdá neřešitelný a vlastně ani není a poté vlastně je. Je to ve výsledku zbytečně zdlouhavé a moc to nikam nevede. A ani finální vyvrcholení nepůsobí nikterak epicky. Ale budiš.

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Největší hrdinští rivalové a zároveň přátelé na jedné straně barikády proti celému světu. Rozhodně podnětné a zajímavé. Záporákem opět není nikdo jiný než Lex Luthor, který tentokrát vystupuje i jako nejmocnější muž na planetě. Jeho soukmenovci sice nejsou tolik zajímavý nebo strhující, ale to tolik ani nevadí. Lex Luthor působí skvěle jako oponent a Superman s Batmanem s ním mají co dělat. Je to skvěle udělané v rámci myšlenek obou hlavních postav a jejich činů k tomu. Opět jeden z těch lepších komiksů, nejde o dokonalost jako u mála z nich, ale i tak. Dejme tomu.

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Když mluvíme o lepší týmovce, tak asi o této. Spousta lidí by se mnou asi nesouhlasila a chápal bych je tak nějak. Ale pořád si myslím, že jsem četl mnohem lepší kousek, než některé potraty. První český kompletní týmovník o Justice League a hned tvrdě o problémech v jejich vlastním týmu. Za mě prostě nadprůměrné a velmi dobré.

Superman: Poslední syn Kryptonu Superman: Poslední syn Kryptonu Kurt Busiek

Jednoznačně mluvíme o lepším komiksu. Rozhodně, ale ani o něčem převratném. Hodně věcí se točí kolem toho, co se u Supermana děje pořád. Minulost, jeho Krypton a všechno možné. Tak nějak se to točí pořád dokola, ale neříkám, že je to vyleženě špatně. Tento příběh je zpracovaný dobře, k dokonalosti mu chybí to, že v podstatě omývá už omyté a čisté téma.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Konečně! Po ne tolik zajímavém Netopýrovi a docela dobrými Švábi se Harry Hole konečně vrací do rodného Norska, aby tma, stísněnost a mráz byli jeho společníky. A taky pár válečných veteránů a neonacistů. I když jsem v příběhu kvůli jeho zapeklitosti lehce plaval, tak jsem stejně měl pocit, že čtu skvělou knížku, do které jsem se podobně jako u Sněhuláka dokázal ponořit. A to musím velice cenit. Od února, či-li od Andělů a démonů jde o první knížku, která mě vzala. A to je velká pocta, jelikož knihy čtu v podstatě nonstop a nalézt takovouto knihu po čtyřech měsících je suprová záležitost.

11.06.2017 5 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Brian Azzarello

Aneb jak neřešit problémy a ještě víc dělat kraviny. Tohle je jako když nějaký niemand dostane peníze na to natočit film a nakonec z toho bude naprostý nic. Slušně řečeno. A zde to pokračuje jako v první části akorát bez filmu, ale jako u komiksu. Nic se neděje, a když už jo, tak to nedává smysl. A tohle celé se jeví jako velký špatný vtip. Tohle je prostě debakl jako sedmidenní válka. Prostě mi přijde, že tento Komplet bere za své. Nebít suprové práce pana Johnsa, ještě docela dobré práce Loeba a zajímavého Diggleho, tak nevím o čem by toto bylo. Pláč přichází. Ani zítra, ani pozítří, ale pro dnešek.

11.06.2017 2 z 5

Ultimate Comics Spider-Man: Kdo je Miles Morales? Ultimate Comics Spider-Man: Kdo je Miles Morales? Brian Michael Bendis

Je docela smutné, že zrovna když jsem si chtěl konečně koupit komiks s panem Peterem Parkerem a skončilo to tak, že jsem dostal komiks o tom, jak vlastně umřel a s ním ten komiks nemá skoro nic společného. Tak dobře no. I přesto, že odvážný Peter dneska nemohl a Miles tu je místo něj, jsem se hodně dost bavil a je to super ukázka toho jak se zrodil nový a podobný ochránce New Yorku. Určitě by mě zajímalo to, co se vlastně dělo po tomhle komiksu a jak to vlastně bylo dál, ale bojím se, že svět Marvelu je tak nespravedlivý, že utřu nos.

04.05.2017 5 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

A? To je celý? Jako je mi jasný, že bude i druhá část, ale nejsem si jist zda druhá kniha opraví stavbu vět z knihy první. Lidem, co psali děj asi přišlo hrozně vtipný dávat dohromady věty, který moc nedávaly smysl. Proč tam byl Batman, Wonder Woman a ještě nevím kdo. Nějaká baba z Prison Breaku. Proč když si odflusla, tak z toho byl vodní kemrdémon? Proč tam Superman bojoval proti Venomovi? Proč Superman lítá sem a tam a nikdo vlastně neví proč. To jsou otázky, na které by se zeptal nejeden čtenář a zároveň kniha na ně nedává odpovědi. A to je tak trochu problém. Veliký, jen tak aby bylo jasno.

02.05.2017 3 z 5

Pan Brouček tentokráte pořádá výlet do mé povinné četby. Velice povedená kniha, která však nejednoho odradí svou starou češtinou, no a když pan Brúček zavítá do doby husitské, tak to jde teprve do hajzlu. Kniha má velice vtipné momenty, kde je vidět rozdílný posun dané doby. Nicméně charakter samotné postavy Broučka mi jde silně proti srsti.

28.04.2017 4 z 5