JLA: Rok jedna: Kniha druhá

První rok Americké ligy spravedlnosti pokračuje. Tým bojuje po boku Supermana a Amerického spolku spravedlnosti, aby odvrátil mimozemskou invazi.
Obsahuje: JLA: Rok jedna č. 7-12 (1998) a Detective Comics (Vol 1) č. 225 (1955)

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345912/jla-rok-jedna-kniha-druha-lnL-345912.jpg 3.738

DC komiksový komplet (15.)

JLA: Year One: Part 2 (2015)

Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Kniha JLA: Rok jedna: Kniha druhá

RaggamuffinSVK
17.10.2017

Druhý diel je pre mňa určite horší, než prvý. Akcie je síce viac, ale je akási bezduchá. Všetko sa deje veľmi rýchlo, do diania neustále vstupuje niekto nový a prijal by som väčší doraz na osobnosti jednotlivých členov. Na miesto toho máme klasické ničenie všetkého a všetkých, pričom na konci je z toho už taký guláš, že stovka hrdinov vyzerá ako jedna farebná machuľa. Jediným pozitívom je Martian Manhunter, ktorý bojuje s dôverou ostatných členov JLA a hlavne sám so sebou.

Kopta
30.09.2017

Pokračování a dokončení krasojízdy z minula. Někdy zdlouhavé, ale stále to má svou epiku, své napětí a také vyvrcholení. I nějaký ten zvrat. Nejde o žádný průlomový kousek, ale když porovnám se Supermanem: Pro zítřek, tak jde o blaho ke čtení. K tom není moc co dodat. Za mě skvělé.

P1tr
17.08.2017

Obrovské zlepšení oproti první části. Pokračování Roku jedna probíhá v mnohem lepším tempu a nabízí barvitější kresbu podtrhující rozmanitější a bohatší akční scény které souzní i s lepšími dialogy, které již působí uvěřitelněji a méně infantilně, než minule. Příběh nabírá slušných obrátek a šikovně rozpracovává motivy z předchůdce, které tehdy mohly v některých případěch působit nudně, ovšem tentokrát se s nimi pracuje šikovněji. Stále se nejedná o skvělý komiks, neboť i přes zlepšení se dost chyb z jedničky opakuje, ovšem pokrok je tak znatelný, že ho nelze zohlednit vyšším hodnocením, neboť druhá část zachraňuje celek velmi výrazně.

martinstefko
01.08.2017

Postavy si zaslouží právě rozpracování v tomhle ohledu. A jasně, chce to i dobré akční scény, ale mám většinou pocit, že čím je příběh bombastičtější, tím je prázdnější. Tady alespoň akce vede k nějakým vztahovým zvratům. Scéna sblížení týmu díky tomu zasáhne.

hroubek
23.07.2017

Opět velká spokojenost. Po první části jsem byl dost nadšený a mé nadšení pokračuje i zde. Komiks příjemně šlape a konečně se objevují následky toho co jsme četli v první části. Je to akcí nabitý komiks, který velmi dobře šlape i v civilních momentech a několikrát velmi příjemně překvapí nějakým zvratem. Dost mě potěšilo, že hrdinové o sobě dost často pochybují a snaží se působit lepšími, než ve skutečnosti jsou. Mark Waid to malinko ze začátku překombinoval, ale jakmile začnete rozkrývat co všechno drží za trumfy, tak jsem měl radost od ucha k uchu. Představení starých hrdinů, nové generace až k vytvoření samotné JL jak jí známe. Jedny z nejsilnějších momentů v komiksu jsou ty, kdy si hrdinové začnou naprosto důvěřovat a to jak v soubojích, tak i se soukromými věcmi. Za mě osobně to bylo lahůdkové čtení.

Gordonlord
20.07.2017

Velmi příjemná a lákavá osobní rovina příběhu z předchozího dílu, která celé knize dodala trochu větší hloubku a plastičnost, je pryč. A co tady pro druhý díl tím pádem zbylo ? - Už jen totální, klasická, přehnaná sci-fi superhrdinská akce, kde se háže mrakodrapy, bourají se města, hýbe se kontinenty, střílí lasery, zbraněmi na manipulaci mysli, používají se kouzla, obrovská moc, čarovné předměty a je zde možné vlastně naprosto a úplně všechno a to až do té míry, že mě tady už vůbec nic nebaví.

Postav je tady zase jako v indii na nádraží, tentokráte dokonce ještě o mnoho více než v prvním díle a vzhledem k tomu, že není skoro žádné místo na to, aby se s nimi pracovalo (vztah Flashe a Black Canary a záležitost s důvěrou v Martiana Manhuntera jsou světlejší okamžiky), tak tu působí jen jako slaměný panáci, kteří lítají, střílejí paprsky a bojují s emzáky v naprosto nedramatické, suché a předem dané bitvě, která je ovšem přehnaná a v celosvětovém měřítku monstrozně nabušená, přesně jak se na superhrdinský comics JLA stylu sluší a patří.

Ale jako určitě to není ani zdaleka pořád ještě marné. Celé to pěkně odsýpá, sem tam se i něco děje, občas tu je i zajímavý moment a kresba je docela hezká, mainstreamová, i když ne úplně detailní a zdaleka ne dokonalá - někdy místo toho, aby postava vypadala smutně když má, tak to spíš vypadá, že se usmívá - a v některých panelech jsem se občas ztrácel a nevěděl jsem, co se tam vlastně stalo.

Ale jo, nebylo to zlý, nijak extra jsem se u toho nebavil, docela jsem se těšil až bude konec, ale úplně špatnej pocit z toho zase nemám. Pořád docela slušný podprůměr.

Lenka.Vílka
19.07.2017

Mohla to být dobrá kniha, kdyby neopakovala chyby svého prvního dílu. O akci není nouze. Jenže ty skoky z jedné do druhé jsou tak krátce rozebrané, že jsem se občas musela vracet. Z pocitu, že jsem něco přehledla, ale nepřehlédla. Chtělo by to trochu ukecanosti. Ale radost mi udělal způsobe, jakým si dokázali vzájemnou důvěru (protože to byla jejich jediná slabina jako týmu, důvěra). Takhle vznikl komiks, který si určitě znovu přečtu, ale až se mi nebude chtít hloubat.