Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

České pohádky (19 pohádek) České pohádky (19 pohádek) Karel Jaromír Erben

Klasické krásné české pohádky na mně vždycky působily blahodárně. Pěkně napsané s neuvěřitelným kouzlem, které čtenáře vždycky pohladí. Kdo by nechtěl jako dítě být princeznou, či statečným Jankem. Pohádky vždycky pomohou zapomenout na bol a jsou balzámem na všechny starosti a bolesti světa.

05.01.2022 5 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Úžasná klasika, která mně vždycky pohltí. Nádherná knižní forma i krásné filmové zpracování. Pěkný a i místy pohnutlivý a smutný příběh galejníka a jeho nejbližších v někdy ne příliš lákavých místech jinak romantické Paříže a Francie.

05.01.2022 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Knihu jsem četla před mnoha lety a nyní jsem se k ní znovu vrátila a byla jsem nadšená. Přečetla jsem jedním dechem a měla z knihy daleko lepší zážitek než kdysi. A krom toho velice se zajímám o starou Čínu, takže za mně opravdu perfektní.

15.08.2021 5 z 5

Nemocnice na kraji města Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl

Klasika tehdejšího Československa. Nostalgie, která ve mně zanechala ty nejlepší vzpomínky. A proč také ne? Sice ne všem - jak kniha tak seriál byly po chuti, ale to tak prostě bývá. Na tehdejší dobu opravdová pecka.

25.03.2021 5 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Velmi pěkné a zajímavé čtení od Agathy, které je jako vždy z pera královny detektivek jak jinak než geniální. Co více dodat? Kdo ještě nečetl, ať neváhá, protože si smlsne na výborné detektivní práci. Tohle není žádná jednohubka, to je přímo vybrané menu, servírované na stříbrném podnose.

14.03.2021 5 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Čtivé vyprávění o nejznámějším katu Českých zemí. Zajímavé příběhy, ale i trochu exkurze do minulosti a do tajů katovského řemesla. Za mě poučné, mrazivé a sympatické čtení.

02.03.2021 5 z 5

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Za mně pěkné čtení určené i pro odrostlejší děti. Ale stále mrazivé a napínavé a hororové až do konce. A kresby také strašidelné.

09.02.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Před lety tento druh čtení byl pro mně skoro na denním pořádku. Prostě jsem se odpoutala od mých hororů a thrillerů a začetla jsem se do jiného žánru, který mně mile překvapil a na nějako dobu mu byla věrná. Příjemné čtení i když ne každý propadne tomuto žánru.

09.02.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zajímavá a zároveň velice zvláštní kniha, která na mně působila divně, do té doby, než jsem se začetla. Pak jsem si na styl zvykla a četla se pěkně. I filmové zpracování je pěkné. A díky spojení knihy a filmu si člověk udělá doopravdy o celém díle představu jako celku.

08.02.2021 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Klasika, která se četla jedním dechem . Klidně i pro menší a i starší čtenáře. Každý si v knize najde to svoje. Já na knihu vzpomínám velice ráda, pěkně napsané a čtivé.

07.02.2021 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Na knihu jsem si nedávno vzpomněla a jsem za to ráda. Přečetla jsem ji před mnoha lety a stále mám v paměti. Není to čtení pro každého, já sama jsem knihu přečetla na etapy, ale i přesto mohu říci, že to bylo opravdu pěkné čtení a člověk si spoustu věcí uvědomoval. Pan Bradbury je mistr na tento druh literatury.

07.02.2021 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Další lahůdka, na které si milovníci dobré detektivky a vynikající spisovatelky doslova pochutnají.

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Známá klasika, která mně velice oslovila a hodně jsem s Gulliverem prožívala jeho dobrodružství a putování po utopických zemích.

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásné čtení, které se dostane čtenáři pod kůži a velice dlouho o všem přemýšlí. Líbila se mi ta rodinná sága a osudy všech členů. Ať dobré, či špatné. Zajímavé čtení, které není pro každého. Kniha je celkem tlustá, ale ohromně čtivá a vtáhne do děje.

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Klasická Verneovka, která provází malé čtenáře po mnoha generací. Příjemná nostalgie.

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásné knižní i filmové zpracování.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Pěkné čtení a povinná četba na střední škole. Tam jsem kvalitu knihy neocenila, ale po létech mohu říci, že zážitek.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Smutná kniha z doby II světové války.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Řekla bych, že filmová verze byla stravitelnější než knižní.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Pěkně čtivá, milá kniha.