Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Velmi pěkná a kouzelná kniha o známém učedníkovi Harrym. Sympatické čtení nejen pro mladší čtenáře.

09.10.2023 5 z 5

Čertova bažina Čertova bažina Miloslav Švandrlík

Výborné povídky vynikajícího autora pana Švandrlíka. Vždycky si je ráda přečtu, i když je znám. Zvednou mi náladu a potěší mně skvělá atmosféra, humor, horor, vtipné hlášky a nečekané konce.

07.10.2023 5 z 5

Doba ledová 2 Doba ledová 2 Glenn Dakin

Úžasné zpracování dobrodružství pravěkých zvířátek. Hodně vtipné.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Moc pěkné, vtipné, zábavné.

Dívka na koštěti Dívka na koštěti Miloš Macourek

Známá a příjemná klasika, která potěší hlavně pamětníky.

09.06.2023 5 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Klasická ztřeštěná bláznivina, která potěší i po tolika letech.

Jak se krotí krokodýli Jak se krotí krokodýli Marie Poledňáková

Tvorbu paní Poledňákové mám velmi ráda od dětství. Její filmy byly vždycky pohlazením pro dětskou duši a otvíraly nám neskutečné možnosti. Nezapomenutelné a krásné. Její dílo je nesmrtelné a patří k tomu nejlepšímu co nám knihy, televize a film mohly kdy nabídnout.

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Povinná četba, rozbory a vše kolem toho. Naštěstí se mi kniha dobře četla a ráda na ni vzpomínám.

Život na zámku Život na zámku Jan Míka

Za mně super. Moc se mi kniha i seriál líbily.

Kameňák 3 Kameňák 3 Marie Formáčková

Sice slabší, ale pořád se to dalo. I když první dva stačily.

Kameňák 1 Kameňák 1 Marie Formáčková

Za mě pecka.

09.06.2023 5 z 5

Sněženky a Machři po čtvrt století Sněženky a Machři po čtvrt století Radek John

Toto nemá nic s první částí společného. Nucené pokračování, příšerný děj a nesympatické postavy. Zlaté Sněženky a machři před xxx lety.Někdy méně znamená více a pokračování úspěšných věcí by po více než 20 letech mělo být tabu. Většinou nevyjdou podle představ.

09.06.2023 odpad!

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Sympatický příběh, plný lásky a čokolády.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Klasika, která má své nadšené čtenáře. Já mezi ně nepatřím. Za mě těžkopádné a s bídou přečteno v rámci povinné četby.

09.06.2023 2 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Povinná četba, která většině spolužáků ani mně nic neříkala. Samozřejmě vím o čem tvorba je, ale ráda jsem po škole na ní zapomněla.

Rodinná pouta I. díl Rodinná pouta I. díl Jitka Bártů

Tuhle rodinnou ságu hltala půlka republiky. Ve své době působila jako zjevení a všichni jsme očekávali jak to dopadne. Knižní podoba je samozřejmě trochu lepší, v knihách se vše lépe celkově popíše, rozšíří, uvede na pravou míru a tak. Film má vše omezené.

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Přečteno v rámci povinné četby. Tenkrát na mně toto dílo bylo dost těžké, hutné a špatně se mi četlo. Film jsem neviděla, mohl by být určitě pěkně zpracovaný. Ale po zklamání knihou nějak po podobné literatuře ani filmu neprahnu.

Kdo chce zabít Jessii? Kdo chce zabít Jessii? Miloš Macourek

Perfektní. Vždycky jsem tento druh jak knih tak filmů měla ráda.

Tři oříšky pro Popelku Tři oříšky pro Popelku František Pavlíček

Pohádka, která se mi nikdy nelíbila.

09.06.2023 1 z 5

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Petr Zikmund

Toto pokračování je paskvil, který nemá s původní nic společného. Samozřejmě je tu odstup dvaceti let, kde se vše změnilo, ale bohužel v tomto počinu k horšímu. Někdy je lépe na úspěch nenavazovat a nechat to být jak bylo.