Sněženky a Machři po čtvrt století

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrt století. Pro tu ženu, která prokřehlá podupávala nahoře, jako by neexistovalo. Byl to zčásti zázrak přírody, zčásti velká dřina ve fitnesech a spousta peněz za kosmetiku. Štíhlé tělo tanečnice, kučeravé vlasy snad ještě bohatší než před pětadvaceti lety, tvář řecké bohyně, teď trochu zrůžovělá mrazem a navíc velké tmavé oči které se u řeckých bohyní už nedochovaly... Marika. Zimní královna. Srdce z ledu. Studená a nedostupná, jako tenkrát, napadlo Vikyho. Také kvůli ní byl přece ten školní lyžařský zájezd první bé léta páně 1982 tak nezapomenutelný. Konečně se Viky vzpamatoval. "Je tohle možný? Jsi to ty, Mariko? Objekt mých chlapeckých snů a nočních polucí? Má první velká a jediná láska?" vykřikoval. "Viky... počkej, jak dál...?" zeptala se. Sehrál k smrti dotčeného. "Ne, moment - už vím: Viky Cabadaj!"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51415/snezenky-a-machri-po-ctvrt-stoleti-51415.jpg 2.818
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Sněženky a Machři po čtvrt století

Přidat komentář
surikata246
03. února

Tuto knihu jsem vyhrála jako cenu za vyluštění křížovky v regionálních novinách,přečetla jsem ji a nějak mne neuchvátila.

PitaPitovic
23.05.2016

Knihu mám v knihovně díky vyřazování knih v městské knihovně u nás ve městě. Z důvodu praxe ji mám zadarmo a chystám se číst. Sama od sebe bych si ji nejspíše nezakoupila.

ZdivocelaReny
20.02.2015

Na tuhle knížku nedám dopusit, snad ale z velké části proto, že byla svědkem mého vlastního lyžáku, kde jsme si s oblibou "hráli" na Sněženky a Machry. Mám k ní zkrátka osobní vztah... ;-)
Nicméně, v příběhu jako takovém mi zkrátka učarovaly postavy Radka a Hanky... už ve filmu, ale knížka to zpečetila. Tyhle dva mám prostě ráda a jejich společné scény - ať už před nebo po čtvrt století /odmítám říkat po 25 letech, ten původní název, který téhle knize Ivo Pelant a Radek John dali je mnohem lepší/, mě nepřestanou bavit. Dřív mě nejvíc mrzelo, že to s nimi (ne)dopadlo. Čím déle ten příběh ale znám, tím víc mi dochází, že z toho vlastně vyšli docela dobře... s naději :).

PS: A zobrazení toho, jak se probíhá školní akce typu lyžařský výcvik je podle mého nadčasové! Nepotvrdil mi to ani tak můj vlastní lyžák, ale krajinářský kurz (a o pár let později také seznamovací kurz na vysoké)... to bylo tak výstižné!

Lucka66
19.10.2013

Neurazilo ale ani nenadchlo..film byl lepší :)

WEIL
12.08.2011

Film se mi nelíbil ani jako dospívajícímu v 80. letech, protože na mě působil velice uměle, ani jako jeho pokračování s herci o 25 let později, kdy už český film neví kam šahat po látce a tak oprašuje staré, tehdy divácky úspěšné témata.
Kupodivu ale film "Sněženky a machři" zasáhl v osmdesátých letech dost lidí, což se odrazilo i v nečekaně vysoké návštěvnosti filmu "Sněženky a machři po 25 letech", takže si producenti mnou ruce.
Lidi si přišli do kina zavzpomínat.
A to v počtu nebývalém.

Kniha, to už je jen doprovodná akce Radka Johna, jen literárně upravený scenář do beletristické podoby.

Autoři knihy

Radek John

Radek John
česká, 1954

Ivo Pelant

Ivo Pelant
česká, 1953

Podobné knihy

Kniha Sněženky a Machři po čtvrt století je:

v Přečtených31x
v Knihotéce16x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit1x