Drakula (skrátená verzia)

Stokerov krvilačný gróf Drakula od jeho prvého knižného vydania na sklonku 19. storočia sa stal najpopulárnejším upírom všetkých čias. Príbeh o ňom čítajú deti i dospelí všetkých vekových kategórii. Toto exkluzívne vydanie v edícii Klasické príbehy obohacuje príbeh fotografiami i ilustráciami s vysokou výpovednou hodnotou. Doplnkové náučné texty zakotvujú hrôzostrašný príbeh v historickom a kultúrnom kontexte doby, z ktorej autor čerpal svoj námet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117528/drakula-klasicke-pri-117528.jpg 4.5188
Literatura světová, Horory
Vydáno · Perfekt

Dracula · 1897

Kniha Drakula (skrátená verzia)

Cady

Zkrácená verze legendárního románu byla stejně dobrá, jako její původní kolega. V tomto vydání jsou navíc překrásné ilustrace a zajímavá fakta o Drákulovi a jeho okolí.
Knížku bych doporučila všem, kdo nechtějí číst originálně dlouhého Drákulu. Prožitek ale nebude takový jako v původním díle.

31.12.2018

Čtivé, působivé, strhující

MichaelaH
05.12.2018

I když byla tato kniha napsaná již před lety, je napínavá a velice čtivá i z pohledu dnešního čtenáře.

PeterBahn
27.11.2018

Knihu jsem četl asi před 35-ti lety. Tehdy na mne hodně zapůsobila. Od té doby jsem jí nečetl, ale při vzpomínce na chvíle s touto knížkou nemohu jinak než plný počet...

marhoul
22.10.2018

Četla jsem dvakrát a pokaždé jsem měla z knihy zážitek.

Precim
11.06.2018

Klasické dílo inspirované reálnou historickou osobou tyrana knížete Vlada III. Jako nemrtvý upír bylkníže některými označen poté, co se mnoho let po jeho smrti našel dokument s jeho podpisem a jeho hrob se (údajně) byl prázdný. Kniha se soustředí výhradně na příběh tajuplné bytosti Drákuly. Spolu s dalšími postavami postupně poodhalujeme schopnosti upíra a sledujeme napínavý boj, který mezi sebou tyto dva tábory (mimořádně schopní občané Anglie a Drákula) svádějí.

Knihu jsem přečetl, protože jsem četl z mnoha zdrojů, že je to klasické dílo, které by měl znát každý vzdělaný člověk. Ve výsledku jsem ale mírně zklamaný. Od tak legendárního díla jsem čekal něco víc. Obdobných příběhů založených na principu boje zla s dobrem ve fantastické sféře jsem přečetl už spoustu. Od dodnes živého díla jsem čekal nějaké nadčasové prvky, kterých se mi ale bohužel nedostávalo (nebo jsem si jich nevšiml). Možná je ale Drákula tak legendární proto, že je založen na historickém podkladu ukrutného tyrana a je vůbec prvním zpracováním bytosti "upír" do románové podoby.

O přečtení knihy jsem dlouho uvažoval, protože nejsem moc velký zastánce hororů a knihu jsem vnímal jako román s hororovými prvky. Při čtení jsem ale žádnou přehnanou úzkost, které se při čtení vyhýbám, nepocítil, spíš jen napětí a záhadu.

Nejoblíbenější pasáže z knížky byly při nevědomosti postav o tom, co se bude dál dít a co se vlastně teď děje, zatímco pro mě jako čtenáře bylo vše už jasné. Jako příklad bych uvedl bezradnost Lucy a jejích přátel při jejím postupné přeměně v upíra. Bylo pak zajímavé sledovat, jak autor reaguje svými postavami na ten pro mě už snadno odvoditelný vývin děje (v tomto příkladu: přeměna Lucy na upíra). Za nejlepší postavu považuji Van Helsinga, protože právě on mi otvíral záhady, díky čemuž jsem se pak mohl cítit, jako ten který ví.

Tadam.120
10.06.2017

Četla jsem ho v angličtině a přišel mi dost strašidelný.

dubakm
19.09.2014

Moje malá předehra k opravdovému Draculovi, ke kterému se snád taky někdy dopracuji :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

zkrácená verze upíři Anglie 19. století Drákula

Bram Stoker