Nemocnice na kraji města

Koncem roku1984 přinesl Jaroslav Dietl do nakladatelství Mladá fronta verzi literárního zpracování svého nepochybně divácky nejúspěšnějšího seriálu Nemocnice na kraji města. text ve své dnešní podobě není v definitivním tvaru dle autorových představ,Jaroslav Dietl chtěl na další verzi dále pracovat,náhlá srdeční příhoda však jeho plány přerušila. Verze Nemocnice na kraji města je mezipodobou televizní povídky a literárního scénáře,ve výhodě budou především ti z čtenářů,kteří zhlédli televizní seriál......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/69496/nemocnice-na-kraji-mesta-Fd5-69496.jpg 4.150

Nemocnice na kraji města (1.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Nemocnice na kraji města

veronika9761

Velmi ctiva a velmi lidska, i pro cloveka, ktery neni prilisnym fanouskem dietlovych serialu.

lifeoptimist
15.05.2018

Knihu jsem našla doma, asi první vydání, některé hlášky Štrosmajera jsou opravdu legendární :-)

i.stefany
24.04.2018

Tenhle seriál je pro mě nesmrtelný. Viděla jsem ho mockrát a doufám, že ještě mockrát uvidím a stejně jsem neodolala si přečíst i knižní verzi. Musím říct, že je naprosto totožná. Spousty dialogů znám už zpaměti a opravdu i v knize se vyskytují ve stejném znění. Mám ráda příběhy z nemocničního prostředí a tenhle mám ze všech nejraději. Všechny postavy prožívají své lásky, nelásky, radosti, strasti a v mých očích jsou naprosto lidské a uvěřitelné. Kdybych mohla, klidně 10* :-)

hrosik3
02.02.2018

Bezva čtení ke kávě,svižné,milé a tak známé díky seriálu.

Damato
19.09.2017

Vůbec jsem netušila, že z toho suprového seriálu vznikla kniha, až jsem na ni v knihovně narazila a přečetla jedním dechem. V mládí jsem obdivovala Dr. Sovu ( ani se nedivím té zdravotní sestřičce, že ho platonicky milovala - to já taky) a hlavně jsem fandila Dr. Štrosmajerovi, to byl prostě pro nás nedostižný borec.Všichni jsme tenkrát obdivovali i Alžbětu, jak se správně popasovala se svým prvním zaměstnáním. Když jsem nastupovala do svého prvního zaměstnání, kde jsem s červenou čepicí poletovala po peroně jak přízrak , vedle mě tlupa železničních zaměstnanců, kteří se vyloženě bavili na můj účet, nebyla jsem tak statečná a tenkrát jsem je ještě neuměla odpálkovat, jak by si zasloužili. Teď bych jim ovšem dala pořádnou sodu. Jojo, život naučí. Škoda, že už po tom peroně nepoletuju, hodně jsem si z pana doktora Štrosmajera do života vzala :-) a ironii jemu vlastní obdivuji ( a s úspěchem používám) do dnešních dní. Hlavně ta o nadnášející blbosti, ta nemá chybu.

26.08.2017

Právě reprízovaný TV seriál mě navnadil na to opět se začíst do této knížky. Skvělé vyprávění všech notoricky známých lékařů a sestřiček z jedné malé okresní nemocnice, kde každý řeší své osobní a pracovní úspěchy i neúspěchy, radosti, ale i starosti. Výborně napsané i poutavě čtivé.

Blurryface
30.07.2017

Schválně jsem si knížku přečetla před zhlédnutím seriálu. Jsem za to ráda. Skvělá knížka na volné chvíle ke kávě.

Netopyr07
25.01.2016

Je to oddechovka, ke které se vracím, protože je to lehce napsané, dobře stravitelné, vtipné scény, scény ze života... Nejradši mám Strossmayera :-) a Huňkovou :b

Pavelpi
10.12.2014

Nemocnici mám rád.Je to podle mne to nejlepší od J.Dietla co napsal.Další pokračování,která byla vydána po jeho smrti mu nedosahovala ani ke kolenům.Primář Sova je nesmrtelný,Štrosmajer,Cvach a další stejně tak.Seriál jsem sice viděl několikrát,ale když si vezmu knihu je to takové lidsky napsané,že se to čte jedním dechem,i když to znáte z televize.

Marčullkas
22.07.2013

Nemocnice na kraji města. Kniha ,která mě svým způsobem motivovala i když ji řadím mezi oddechové čtení. Postavy jsou nezapomenutelné...

roro
10.06.2013

Jak psát komentář ke knize,která je známa jako seriál v celé republice:)
Je to čtivé,je to Dietl...

Jack Bauer
01.12.2011

Jako bych četl stručně popsaný tv seriál.