kokosek kokosek komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tohle byla jízda. A opravdu rychlá, skoro rychlostí světla. Artemis nebyla špatná scifi ale nebyla tak dobrá jako Marťan. Ale Spasitel je jiná liga, skoro bych řekl, že je to jiná soutěž. Technik ve mě měl vánoce i když vánoce ještě nebyly a vlastně i když skončily. Jo když to budu rozebírat do detailů, tak tam bude chyb jak máku, ale koho to zajímá. Tohle je scifi ne dokument.
Kdo chce syrovou technickou scifi tak ji tady najde. A prolínání dvou časových pásem je bonus navíc.

05.01.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Chtělo by se jen napsat další díl, další vraždy a bylo by hotovo, jenže tyhle vraždy jsou fakt nechutný. Já si myslel, že Nesbo je mistr ve vymýšlení strašných způsobů zabíjení, ale ne Nesbo je jen slabý čajíček. Ostatně Carter se musel od Nesba učit i co se týká hlavního hrdiny. Huntera tedy taky vůbec nešetří.

20.08.2021 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Po Zlomenén srdci jsem autora zařadil mezi oblíbené a chtěl se vrátit na začátek série, jenže se jaksi nepovedlo a já se ztratil u třetího dílu. Protože načetl Bareš. A jo slibuju příště to bude díl první, protože jaksi těch narážek na minulé případy je moc. Jenže zase ten konec tohohle dílu mi nedá spát, přeci jen už jsme četl i díl sedmý, takže jako že cože :-)
A jaká je tahle kniha - koukněte na hvězdičky a je vše jasné.

28.09.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Zase jedna nová řada z Británie. Dá se srovnávat s Bryndzou, je tam dost podobností.
A stejně jako u Bryndzy je hlavní postava celkem protivná, ale asi to tak musí být. Já být kriminalistou v Británii tak jsem asi stejný. To je šílený systém.

18.12.2022 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Jako co k tomu říct? Sakra, kde je další díl maso. Kde je Aga? Tohle mučení je nelidské.

21.03.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Sice se tady trošku moc hraje s psychikou, ještě aby ne, když hlavní padouch je sociopat, ale nějak se to dá překousnout. Ono taky co jiného zbývá detektivovi v Anglii. Ten nemůže vzít pistoli a vynutit si přiznání. A tady by to ani nefungovalo.
Kniha dobrá, Kim už trošku jistější, zápletky dvě. Takže lidi přečtěte si to.

13.12.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Anglie, policistka s poněkud svérázným přístupem k autoritám a služebním pravidlům, navíc trochu temná depresivní minulost. To zní jako nový Bryndza. Ale není. Je to Angela Marsons. Ale klidně by to Bryndza mohl být.
Sice začínám být alergický na anglický postoj k darebákům (čti: zbraň nepoužijem i kdyby nás kuchali a mučili) ale napsané je to dobře. A tak nezbývá nic jiného, než si představovat jak by to řešil třeba Jack Reacher. To by byla jiná jízda, asi tedy kratší.
Jenže i tohle je náš svět a proto vzhůru k dalším dílům.

13.12.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

A další detektivka z Ameriky. Jo přímo z LA. A zase je tady sériový vrah a vraždí fakt hnusně. Tohle není kniha pro slabší žaludky. A detektiv Hunter je opět ve skvělé formě. Všechno kazí nějaké divné vize, které prý fungují. No asi to šlo zaonačit jinak, ale zkousnul jsem to. A konec je celkem zajímavý.

24.06.2021 4 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Tak prý takový jemnější Kotleta. Hmmm jsem si nějak nevšim. Tohle jestě bude jízda.
A řekl, bych že jestli se Kotleta chce vrátit zpátky na trůn největšího uchyláka mezi českými autory, tak třetí díl bude ne 18+ ale 60+, páč všichni mladší by dostali infarkt.

19.04.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tak jsem dočetl další Keplerovku. No a co mám napsat. Prostě zas jen konstatuji, že na tom severu je fakt těžký život. A taky se tam dějí divný věci. Jo a Joona na všechno přijde. No a to je asi vše.
Že chcete vědět ví? No tak to ne holenkové. Hezky čtěte sami, nebo bude trest. A trestat v téhle knize fakt teda umí. Takže si to nepřejte a čtěte. Stojí to za to.

14.12.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

No co k tomu napsat?
Snad jen neskutečná jízda. A musím říct, že odhalení jsem fakt nečekal. A to je tedy na první díl dost dobrá vizitka. No tak snad další knihy budou stejně dobrý.

05.11.2020 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dočetl jsem nejnovější, nejskvělejší úplně nej Browna - sakra co to kecám, tohle nemá být reklama, nikdo za to platit nebude. Ale takhle nějak by to asi autor chtěl, jenže...
Takže znovu a pravdivě. Dočetl jsem jednu z nejnudnějších knížek za posledních 40 let. Fakt se mi nestalo dlouho, že jsem vůbec neměl chuť kížku dočíst, byl jsem po první třetině tak otrávený, že jsem fakt nechtěl pokračovat.
Jestli teď čekáte, že napíšu, že ten zbytek knihy už byl dobrý, tak se velmi ale opravdu velmi mýlite. nic takového se nestalo. Prostě nuda pokračovala až do konce a podle mého si tuhle knihu oblíbí tak maximálně nějaký student architektury nebo někdo, kdo chce jet do Florencie. I když i ten bude potřebovat ještě jiného průvodce, takže kniha opravdu nepomůže ani cestovatelům.
Pane Browne, umíte to setsakra líp. Marně jsem hledal v tomhle díle něco co bylo v Pavučině lží nebo Digitální pevnosti - nápad, myšlenku. I v Šifře je hlavně děj a popis památek je tak nějak lehce do děje vpašován. Tady je to naopak o památkách a jedné hodně staré básni. A to je málo.

10.02.2014 2 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Zatím tedy poslední díl téhle série, co k němu říct. Ne nebojte nebudu psát spoilery, snad jen jednu výtku k autorce. To jako fakt granát a první patro. Granát bez následků je minimálně třetí patro.
Nebojte víc toho neprozradím. Jen řeknu, že se mi to líbilo a nenechte se odradit komentáři ve stylu "hloupá červená knihovna", nic takového tato kniha není. To je jen normální vývoj mezilidských vztahů.

13.12.2021 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Po přechozích knihách autorky a jejím označování jako nejlepší české utorky detektivek, jsem se na knihu těšil hodně. Jenže jsem dostal dost podivnou směs popisu života na vesnici, která nemá moc společného s realitou. Popisy cizích zemí jdou autorce líp. Koním taky asi moc nerozumí, tak nechápu proč tohle nenechá na Francisových (otec i syn to mají zmáklé dost dobře). Mám dojem že se autorka tak zamotala do vztahů a prostředí, že zapomněla na celkem dost podstatnou věc. Co se stalo se ztraceným Radimem, který byl vlastně důvodem všeho?
Ne tohle není nejlepší kniha a věřím, že další budou spíš podobné těm, kde je Bergman na dovolené.
Jinak tohle jsme četl a ne poslouchal, takže jsem zjistil, že při čtení je jednodušší se vracet a možná proto mi pak ty nelogičnosti víc vystupují. Při poslechu bych možná dal o něco lepší hodnocení. Kdoví?

03.10.2021 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Už jsem bohužel na přeskáčku četl od autora více knih a proto jsem dost často nepřekvapen zvvraty, které nastáví vždy po hlášce "A pak jsem si to najednou uvědomil".
Ale kniha je napsaná uvěřitelně a Raker je takový hrdina nehrdina, takže vás neštve svou nesmrtelností. Prostě jen chce najít lidi. A jde mu to celekm dobře.
Jo a všem doporučuji číst hezky popořadě, bude to pro vás lepší. I já se tím začnu řídit a nebudu přeskakovat.

20.08.2021 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Po minulé knize kde se sice vraždilo dost, ale tak nějak tiše a v klidu. I když bych pachatele chtěl zabít hodně hlasitě. Tak tady je to něco dost jiného, dost horšího a fakt hodně šíleného. A nakonec to vůbec nedopadne tak jak by mělo. Tak třeba se k tomu ještě někdy vrátíme.
A kromě jiného se dozví hrdinka něco co vlastně vědět nechce a vůbec se jí to nebude líbit. A Luc se taky dozví o sobě víc než by se mu líbilo. Jo a taky se dozvíme, že bohatí jsou pěkné svině.
A znovu se zeptám je normální aby policisté u sebe neměli zbraň? Tady je to snad ještě jasnější.

17.03.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

A zase jedna severská krimi a zase si říkám, jak je možný, že tam ještě žijí lidi. Já bych tam nevydržel.
No holt jsem zase bohatší o znalost jak je možno zabít lidi. A kdo je může zabít. A zase se divím jak to, že většina pěstouni je tak šílená.
Ale jinak celkem dobrá knížka.

05.10.2020

Underground Underground František Kotleta (p)

Opět skvělý Kotleta, pokud tohle by byl začátek nového knižního světa, tak já budu spokojen. Pokud je to poslední pohled do tohoto světa, taky dobrý. Protože autor přijde s něčím nový. Ale tehle svět, kde se potkává ulice Daniela Landy a Romská je svět který baví. A o čem to je: no přeci sex, smrt, zábava - ne vždy v tomto pořadí ale to už všichni fanoušci vědí.

28.09.2020 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

A tentokrát si Kotleta pomáhá biotechnologiemi a stvoří tím superhrdinu (nebo superpadoucha - ale kdo by to řešil)
Originálně pojatá budoucnost střední Evropy poté co se vypaří Slovensko. A během knihy přijde naše republika o premiéry i prezidenta, to by se ovšem mohlo dnes chápat jako navádění k trestnému činu. Možná by se někdo v Bruntále měl dobře zamykat :-)

23.09.2019 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Vždycky žasnu co si autoři dokážou vymyslet za hrůzy a říkám si, že to je už moc. Ale tahle kniha to zase o něco posouvá. Takovýto způsob zabíjení si lze opravdu jen těžko představit.
Ale jinak je to dobře napsaná knížka, které láká k dalším dílům, jen kdybych se nebál co si zase autor vymyslí.
Jo a jestli jsme si doposavad myslel, že Nesbo trápí hrdiny až moc, tak teď už si to fakt nemyslím. Harry je proti tomuto hýčkaný člověk.

17.12.2018 4 z 5