kočičí anus kočičí anus komentáře u knih

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Čekal jsem nenáročnou pohádku a tu jsem taky dostal. Nevím jestli pár místních zklamaných intelektuálních hnidopichů čekalo vybuchující hrady, megalomanské bitvy a tisíc stran kulervoucně poutavého textu, ale pokud bych to bral podobně, tak by mě třeba mohlo vadit, že v Kafkově Zámku hlavní hrdina nevykosil zámek kulometem, ve Star Wars se furt lítá do vesmíru a nebo, že ve Hře o trůny se furt řežou rytíři a jsou tam draci - "Pff, a JÁ čekal, že to bude jiný." Tak si to jinak napište! :D Ale jen můj názor. Mír.

14.06.2015 5 z 5

Goon #1: Nic než utrpení Goon #1: Nic než utrpení Eric Powell

Já měl vždy slabost pro gangstery, atmosféru starých hororů a debilní humor. Tady je to všechno dohromady

21.04.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zaujaly mě pozitivní recenze a to, že autorka je docela kóča. Ale po přečtení jsem byl zmatený, jak lesní včela. O bohyních jsem slyšel prvně a tak mě střídání fabulací s fakty neřekly vůbec nic. Styl psaní mi taky nesedl a knihu jsem četl pěkně dlouho. Po dočtení ve mě dílo nic nezanechalo. Nemůžu říct, že bych nedoporučoval, hodně lidí to chválí, ale u mě to bylo mimo mísu.

24.11.2014 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl byl skvělý, protože se vyhnul stereotypu nudných detektivek. Druhý díl, už se tomu tak zdařile nevyhnul, ale i tak je to dobrá kniha, která zabaví. Kdo by neměl rád Lisbeth, že ano?

24.11.2014 4 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

Bomba. Spousta šílených nápadů, černý humor a trocha erotiky (ty prasáckej čtenáři). Nejlepší na tom je, že i přes Kulhánkovský žánr, to Kulhánka nekopíruje a jede si to po svém. Dialogy byly sice trochu prkenné, ale to je asi jediná vada na kráse. Do MHD nebo na relax ideální.

Zombie srnu bych fakt nechtěl potkat.

24.03.2014 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Asi jsem četl něco jiného.
Titul už mě nezaujal, když jsem ho prvně spatřil. Obálka - pf. Anotace - zív. Pak jsem četl první recenze a čekal, že to bude bomba. A ono nic. První půlka jakž takž čtivá, druhá byla dobrá leda na spaní. Postavy nudné, charaktery ploché, skoro jsem nevěděl kdo je kdo. Tolik Mirků Dušínů v jednom románu se jen tak nevidí. Děj je pospojován oslími můstky. A je jich tam až neuvěřitelně moc. Náhody a chování postav se dějí pouze proto, že to tak autor chce a je jedno, že je to nereálné až na půdu.
Druhý díl si přečtu možná někdy v důchodu, až si samou nudou ukopám prdel v domově důchodců.

28.08.2016 3 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Kniha cajk, leč první půlka se četla skoro sama, ta druhá už ne.

4Santukan46: Hovorová řeč, jenž se používá v knize se v knihách vyskytuje často, jelikož - překvapení - se tak nemluví jenom v Praze, ale skoro v celých Čechách a - velký šok - i v části Moravy. Pokud by v díle překladatelé použili jako hovorový jazyk hantec, ostravštinu nebo hanáčtinu, znělo by to prostě divně.

Jsem moravák žijící v Praze a tyhle předsudky a žabomyší války mě neskutečně serou, takže sorry za tento průjem. Peace.

13.07.2015 4 z 5

Batman: Rok jedna Batman: Rok jedna Frank Miller

Spíš by se to mělo jmenovat Gordon: Rok jedna. Batman je tu skoro vedlejší postava. Leč na to sere pes, to by mně ani tolik nevadilo, ani to, že je děj rychlý, jak první sex. Vadila mně roztříštěnost a neucelenost příběhu. Konec působil spíš jako konec kapitoly, než konec knihy. S WTF jsem otočil stranu a říkal si, no to si snad děláš prdel Millere. Potenciál to mělo slušný. Ale i přes to všechno, počteníčko na odpoledne slušný.

08.07.2015 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Po zklamaní z jedničky, přišlo příjemné překvapení v podobě dvojky. A trojka? Taky cajk, jen mi trochu vadilo, že autor pohání děj až příliš okatými berličkami. Něco jako: Jenda šel lesem. Před ním se válel podivný klacek, vzal si jej tedy s sebou. Zabloudil, ale najednou potkal chlapa s žebříkem, pane, pane, půjčíte mi žebřík? Samozřejmě, nemáš nějaký klacík, strašně by se mi hodil. Dvojice udělá výměnu, Jenda vyleze na strom a tam najde přesně to, co celý život hledal. Hurááá.
No, dejme tomu, děj odsýpal hezky, hlášky taky super. Jen ten konec. Jakoby Franta nestíhal uzávěrku, napsal to na jeden zátah a poslal na korektury, protože tak nudný a odzívaný final fight jsem už dlouho nečetl. Na to, že to byl závěr trilogie, by si to přece jenom zasloužilo epičtější zakončení.

02.02.2015 4 z 5

Dočteno. Třetí díl byl pro mě nejhorším. Pryč byla atmosfera z jedničky, nekonala se ani čtivost, která nechyběla předchozím dílům. Přibyly postavy, které mi byly u prdele, kapitoly ze života tajných služeb postrádaly cokoliv - prostě nuda. Erika a její peripetie byly v celku zajímavé, ale nemůžu se ubránit dojmu, že celá její část byla do díla násilně vložena, "aby se něco dělo." Knize chybí napětí a spád, když nastala (pochválenbuďježíškristus) nějaká akce, neměl jsem strachy sevřené půlky, nic. Ani to se mnou nehlo. Závěrečný epilog byl fajn, ovanula mě nostalgie.

Knize by prospělo výrazné zkrácení. Ale jinak počteníčko dobrý. Nenadchlo, neurazilo. Mikaelova nová pichna mě vcelku překvapila. Má vkus, chlapec jeden.

první díl - 9/10
druhý - 8/10
třetí - 7/10

08.01.2015 4 z 5

Zkažené sémě Zkažené sémě Ondřej S. Nečas (p)

Ztráta času. Jediný klad je cestovní formát. Potenciál postav zcela nevyužit, zápletka pěkně zamotaná, ale nezajímavá. Nezačetl jsem se a příběh mě do sebe nevtáhl. Připadalo mi to jako debut nějakého amatérského nadšence literatury. Konec byl zcela retardovaný. Průměr

24.11.2014 2 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Ach jo. Kolikrát už to tady bylo? Mocní a bohatí (Sedmička), záhadný zabijácký zmrd, banda nesourodých hrdinů. Nic nového pod sluncem. Psáno je to možná hezky, sice pár vtipů vyšumí do prázdna, ale pár se jich trefí do černého. Hlavní postava nezajímavá, vedlejší postavy ploché. Akce odbytá, atmosféra skoro žádná - ale to je u urban fantasy docela normální.

Do MHD ideální, na větvi z toho nejsem, ale neodradilo mě to od dalších dílů. Třeba se to ještě rozjede.

20.05.2014 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Brett není Martin a selhává tam, kam ho jeho vypsanost dokopala a čím se (nejspíš) snaží děj obohatit. Na poli intrik a pletich není pánem a na čtivosti je to bohužel znát. Neúčinkuje ani minulost Inevery. Ta postava mi k srdci nikdy nepřirostla a její životní peripetie mi byly upřímně u prdele. Což o ostatních postavách říct nemůžu. Brett je vynikající vypravěč a exceluje hlavně ve volně plynoucím ději nebo v akci, takže doufejme, že v dalších knihách opustí od ševelení kdo komu vrazí kudlu do prdele a bude se věnovat tomu, v čem je dobrý. Začátek knihy dobrý, prostředek nic moc, konec kulervoucí.

A zakončení bylo prostě epické, tak tu nebrečte, že tohle spisovatel posral a že tohle se čtenářovi nedělá. Autor se skvěle vyhnul stereotypu běžných příběhových konců a za to má u mě plus.

06.05.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Naprosté zjevení. První díl pro mě bohužel zůstane z celé ságy nejlepší, protože mě hodil do něčeho, na co jsem nebyl připravený. Skvělá atmosféra, psychologie postav a nejlepší věc - dialogy. Další díly jsou skvělé, ale už jsem byl na celý ten Martinův svět zvyklý, takže jsem z toho nebyl tak paf.

16.02.2014 5 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Mít to lepší kresbu a pár lépe vysvětlených motivací postav nebo scén, šlo by o kurva umělecký dílo. Nejvíc zamrzí, že na některých místech je kresba takřka geniální a jinde vyloženě odfláklá.
V dnešní době už to asi nikoho neohromí tak, jak kdysi, ale ta nostalgie. Na poho.... ehm pohodu, dobrý

03.07.2015 5 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Přišlo mi, že to autorka psala s prstem v nose. Nebo někde jinde.

25.04.2014 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Vcelku cajk

04.03.2014 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Nic moc

04.03.2014 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nevím, nevím. Celé to bylo napsáno tak nějak mdle, ale beru v potaz, že je to autorův debut. Hlavní hrdina je takový nudný nezajímavý blbeček. Nefandil jsem mu a občas mě pěkně sral. Největší problém jsem měl s roztříštěností děje. Je to takové epizodní. Jako seriál. Určitě to funguje v původním webovém záměru, ale jako kniha to působí divně. Na druhou stranu, atmosféra slušná, čtivost dobrá, děj odehrávající se na povrchu kulervoucí. Epický závěr to celé zachraňuje. 7/10

15.02.2014 4 z 5