Goon #1: Nic než utrpení

Goon, mafiánská mlátička ve službách dona Labraziho společně se svým nerozlučným parťákem Frankym zatápí konkurenčnímu gangu plnému zombií, který má pod palcem tajemný kněz. A pokud si Goon s Frankym v něčem vyloženě libují, pak je to právě zabíjení nemrtvých. Brutální kolotoč plný násilí, hrubozrnného humoru a popkulturních odkazů. Coppolův Kmotr zamořen monstry a přízraky. Lepší než kudlou do oka. Ten beze jména, páter monster, přišel před lety do města a založil gang mrtvých. Ani s nekonečnými rezervami vojáků nedokázal rozšířit svůj vliv na oblast ovládanou bossem Labraziem a jeho neporazitelným vymahačem, Goonem. Jestliže páter objeví Goonovo nejukrývanější tajemství, rovnováha sil se asi nejspíš navždy změní! A můžete se vsadit, že překročí-li Goon hranice Lonely Street nevzejde z toho nic než utrpení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141701/goon-1-nic-nez-utrpeni-141701.jpg 4.488

Goon 1.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Martin Trojan - 3-JAN, Comics Centrum

The Goon vol. 1: Nothin' But Misery, 2003

Kniha Goon #1: Nic než utrpení

tomas7320

Parádní komixová odreagovačka u kterého jsem se fakt dobře bavil..

puml
08.06.2019

Tak seznámení s Goonem proběhlo v duchu, no jo, vostrej vidlák co si to rozdává se zombies a jinejma divnejma emzákama. Goon ale klame rádoby jednoduchým obsahem, jde tam rozhodně o víc než jen o tu mnohdy dost bizarní řezničinu. Ale i tak mě to zas tak nenadchlo. Uvidíme, co další díly.

Eillen
26.04.2019

Nafukovací kuře? Reklama na soupravu na lobotomii? To a mnoho dalších šíleností vás čeká na stránkách tohoto comicsu.
Mimochodem, říkali jste si někdy, proč vám Santa (tedy u nás Ježíšek) nepřinesl dárky? Raději už se neptejte. Odpověď by mohla být brutálně upřímná...

Wojta777
20.10.2018

Tuto sérii jsem si vážně zamiloval. Miluji tu kresbu a ten humor. Ze všeho nejlepší je ten pomatený děj a velmi srandovní reklamy, u kterých se řechtám ještě půl hodiny. Každopádně, chci víc této série. Hodnotím 5 mrtvolnýma hvězdičkama.

trudoš
19.06.2017

První Goon je bezesporu zábavnou pohádkou o gangsterech a zombiích. Jenže prozatím funguje jen v rovině situační komiky a širší náhled na univerzum zaniká v přehršli nápadů, které jsem se jako čtenář snažil marně někam zařadit a vůbec netušil jak. Problém mi dělali hlavně záporáci, ve kterých jsem se drobet ztrácel, a podobně i náznaky událostí příštích, jež mají dát jednání hrdinů vyšší smysl. Proto je dobré přistoupit k vyprávění Erica Powella s otevřenou myslí, kdy si člověk užívá samotné postavy a nesnaží se za každou cenu porozumět, co s čím jak souvisí. A v tomhle směru funguje komiks skvěle, hlavně stran vtipných průpovídek, protože Goon a Franky jsou jednoduše boží figury. Přičemž když budete chtít, v jejich kydlení nemrtvých najdete jistě i nějaké hlubší intelektuální poselství. Jako třeba, že mrtvoláci huhlají moc nahlas, nebo že mozky cizích lidí se prostě nejedí. Celek pak korunuje naprosto dokonalá výtvarná stránka, která autora představuje jako skutečného mistra oboru.

Hadati
14.06.2016

Goon je drsnej týpek, který nesnáší zombie. Tedy, on toho nesnáší daleko víc, ale zombie jsou na prvním místě. Po ruce má svého přítele Frankyho, se kterým tvoří dokonalé vražedné komando. Goon velmi rád používá tupé zbraně, Franky střelné.
Goonovi příběhy jsou skečovité, volně na sebe navazující, kdy vzdáleně mohou připomínat ty montypythonovské. Do děje občas zasáhne i samotný autor komiksu, a postavy často komunikují přímo se čtenáři, takže je zřejmé, že Goon se vůbec nebere vážně. Komiks také paroduje jiné známé scény. Nejvíc mi v paměti utkvěla parodie na scénu z filmu Conan, kde se válečníci ptají Conana, co je nejlepší věci na světě. Je to zábavné krvavé skečové a parodistické počtení, ale právě z těchto důvodů není pro každého.

Dragonian
23.04.2016

Parádní komiksová jízda plná příšer a hlášek. Místy se budete smát hodně nahlas.

Cryptkeeper
05.04.2016

Epické komiksové gore dílko,krásně zpracované,zábavné,originální..
Těšim se na film :)