kob kob komentáře u knih

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Šok člověku způsobí hned začátek a napětí se stupňuje. Moc dobře se mi tahle knížka četla a ani chvíli jsem se nenudila.

03.06.2022 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Opět skvělá kniha plná napětí a překvapivých zvratů. Zařadila jsem Bernarda Miniera mezi své nejoblíbenější autory krimi.

25.11.2021 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Zajímavé, ale zbytečně dlouhé a ukecané. Víme, že to má Strik těžké, když přišel v minulosti o nohu, ale řešit na každých pár stranách pořád dokola bolavý pahýl a protézu už mi lezlo na nervy. Také jsem se chvílemi ztrácela v obrovském množství vedlejších postav.

23.09.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Přirozené nepřekombinované vyprávění, nic neruší pozornost, příběh mě úplně vtáhl, takže ve finále přišel i takový ten smutek, že už je konec...

29.06.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Příběh mě zaujal, jen ty Harryho závislosti na alkoholu a drogách už mě chvílemi unavují. Vzhledem k tomu, že se ke mně díly této krimisérie dostávají přeházeně, tak si náhled sama komplikuji, ale také díky tomu vím, že jsou další díly ještě lepší, takže zde jednu hvězdičku ušetřím ;)

18.05.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Skvěle propracovaný příběh, sympatická hlavní hrdinka, těším se na další případy Josie Quinnové.

17.03.2021 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Bavila mě, už si chystám další díl.

29.09.2020 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Audiokniha - poslouchala jsem v autě a byla jsem moc ráda, že jsem v teple, sytá a nic mě nebolí...

09.08.2020 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Příběh mě moc nechytil - na konci si uvědomíte, že se téměř nic nikam neposunulo - jen nám Zbyněk asi stokrát oznámil, že v noci špatně spí.
Hlavní hrdina je totiž jakýsi ufňukaný tragéd, který neví co chce. Takového bych tedy za kamaráda nechtěla.

04.02.2020 2 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Neobvyklá forma vyprávění, kterou však člověk pochopí až při neobvyklém rozuzlení. Díky tomu vzbudila ve své době velký rozruch v odborných kruzích. Mně připadá velmi zdařilá.

23.04.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Sáhla jsem po této audioknize spíše z nouze, ale byla docela fajn.
Hygge je moje oblíbené téma.

04.06.2024 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Začala jsem poslouchat jako audioknihu, ale poslech jsem asi ve třetině vzdala, protože mi ta přehnaně dramatická interpretace šla děsně na nervy. Dočetla jsem si to raději sama.

25.04.2024 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Čekala jsem, kdy se začne něco dít a rozběhne se příběh, ale pořád nic a najednou byl konec.

16.04.2024 3 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Musela to být nepředstavitelná hrůza. Dokonale popsané uvažování přežívajících mezi statisíci mrtvých.

17.08.2023 5 z 5

Hezky napsaný román, dobře se četl, jen sama Eugenie mi připadla dost hrozná. Sebestředná, utrápená, řešící jen své pocity bez ohledu na ostatní - včetně vlastních dětí.
Snad až taková nebyla i v reálu.

10.08.2023 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

"Jsem nechutně komplikovaný", prohlašuje o sobě kastelán. A je celkově jakýsi utrápený. V audiopodobě to ještě podpořil Jaroslav Plesl, který pro kastelána zvolil odpovídající unavený hlas. Ale abych autorovi nekřivdila - některé dramatické situace mě docela probraly.

09.08.2023 3 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Audiokniha - při poslechu příjemně ubíhala cesta autem, ale po týdnu se na jednotlivé povídky těžko rozpomínám. Nic, co by mé paměti stálo zato uložit.

25.05.2023 4 z 5

Tak přemýšlím, jak by asi vypadaly jeho filmy, kdyby nebyl při natáčení věčně mimo...
Seriál Přátelé jsou moje srdcovka - člověk se cítí až podvedeně, když zjistí, že jeho oblíbená postava je až takový zoufalec. Je to smutné zjištění.

28.02.2023 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Velmi dobře napsané a převelice smutné.
Poslouchala jsem jako audioknihu, a ta ukolébavka mi už několik dnů zní v hlavě.

07.12.2022 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Zvolila jsem formu audioknihy, což asi byla chyba, protože mi pasáže, které vypráví novinář, zněly trochu nepřirozeně - asi jako z dobových Případů detektivní kanceláře Ostrozrak. Příběh je skvěle promyšlený, zajímavý a čtenáře úspěšně zbavuje naivních představ o spravedlnosti a dobrých úmyslech politiků. Pokud ještě nějaké takové představy měli ;)
Určitě mě budou zajímat další autorovy knihy.

28.07.2022 4 z 5